07.06.2019
Porażka na zakończenie (2001/02)W środę 5 czerwca juniorzy starsi Polonii rozegrali ostatni mecz sezonu a rywalem naszego zespołu był Włókniarz Kalisz. Przeciwnik to lider naszej grupy i bardzo silny fizycznie zespół.
Pierwsza połowa to brak konsekwencji w utrzymaniu piłki w środkowej strefie, zbyt szybko dokonywaliśmy złych wyborów. I w 12 min. po walce i faulu J. Kiela na zawodniku z Kalisza, sędzia pokazał na 11 m. Stojący w bramce O. Jeziorski nie dał rady i przegrywamy 0:1. Po chwili w 15 min. przy wyprowadzaniami piłki zawodnik Kalisza traci piłkę po odbiorze przez M. Stoleckiego i podaniu do M. Madaja, który umieszcza pewnym uderzeniem w bramce. Jest 1:1. Zaczynamy nabierać pewności w grze i kolejną świetną akcję miał M. Stolecki ale brak skuteczności. I znowu przeciwnik nas pokonuje i jest 1:2,dla Kalisza. W końcówce znowu aktywnie i w środku boiska przejmuje piłkę J. Grześkowiak i po podaniu do O. Janosia silnym i bardzo precyzyjnym uderzeniem zdobywa bramkę na 2:2. Brak konsekwencji w szeregach defensywy i wsparcia przez pomocników tracimy bramkę na 2:3. Takim wynikiem kończy się pierwsza część spotkania.
Po kilku minutach drugiej połowy tracimy bramkę na 2:4. Brak konsekwencji w przerwaniu gry. Staramy się w ambitny i waleczny sposób odrobić straty. Po rzucie wolnym z lewej strony boiska wykonywanym przez O. Janoś, bramkarz wybija piłkę ale skuteczną dobitką J. Kiel zdobywa bramkę kontaktową. 3:4 chcemy walczyć ale ponownie w obronie nie realizujemy odbioru piłki i konsekwentnie popełniamy kolejne błędy w ustawieniu i tracimy jeszcze 3 bramki. Ostateczny wynik 3:7 dla Włókniarza.
Polonia wystąpiła w składzie: O. Jeziorski(GK), N. Parus, K. Czaja, J. Kiel, F. Michalak, J. Grześkowiak, M. Gościniak, M. Madaj (C), K. Kozłowski, O. Janoś, M. Stolecki rezerwa: J. Tomczak, M. Misterski, D. Mostowski, I. Motyl, M. Skibiński, D. Kaczmarski, M. Kmieciak (GK)
Najnowsze aktualności
-
24.10.2009
Przegrana na własne życzenie
W dniu dzisiejszym seniorzy Polonii rozegrali mecz wyjazdowy z Lubońskim FC. Niestety po dwóch niepotrzebnych i niewymuszonych błędach przegrali spotkanie 1:2. Mimo, że nie było to najgorsze spotkanie w wykonaniu polonistów, do Środy chłopacy wracają bez punktów.
-
03.11.2009
Koszulki Polonii nadal w sprzedaży !!!
Wszystkich kibiców Polonii chcielibyśmy poinformować, że nadal istnieje możliwość kupna oryginalnych klubowych koszulek Polonii !!!
-
22.10.2009
Luboński FC kolejną przeszkodą Polonii
W najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.
-
21.10.2009
Polonia- 90 lat temu...
Bogata bo 90- letnia historia naszego klubu zmotywowała nas do jej przedstawienia wszystkim kibicom. Niewiele drużyn w Wielkopolsce może się pochwalić tak długą tradycją sięgającą walki o niepodległość i początków II Rzeczyspolitej. W najbliższych tygodniach (co środę) będziemy Państwu prezentować cykl artykułów poświęconych naszej Polonii i jej rywalizacji przez okres ponad 9 dekad (im bliżej współczesności, zaprezentujemy również wiele archiwalnych zdjęć z przeszłości).
-
20.10.2009
Komplet reklam na Polonii !
Od rana do wieczora trwał montaż nowych reklam na obiekcie sportowym. Bardzo duże, bo ważące kilkadziesiąt kilogramów blachy posiadają powierzchnię 4,5 m2 każda.
-
21.10.2009
Jedziemy do Lubonia !
W najbliższą sobotę naszych kibiców czeka następny ciekawy wyjazd. Tym razem średzka Polonia odwiedzi Lubońskiego FC. Mecz zostanie rozegrany na głównej płycie w Luboniu o godz. 12.00























































