OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.08.2020

Porażka na inaugurację ligi (2006)

W niedzielę 23 sierpnia młodzi poloniści z rocznika 2006 zainaugurowali swoje zmagania ligowe w lidze wojewódzkiej. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była Kania Gostyń.

Obydwa zespoły bardzo dobrze się znają z wcześniejszych spotkań kontrolnych. Poloniści w tym meczu nastawili się mocno na ofensywę co było widać zaraz po pierwszym gwizdku sędziego. Niestety,  gdy wydawało się, że spotkanie jest bardzo wyrównane goście w 5 min oraz w 10 min zdobyli dwie szybkie bramki, które ustawiły mecz i zmieniły przebieg spotkania. Najpierw na 0-1 w zamieszaniu pod naszą bramką zabrakło komunikacji oraz dobrej decyzji w obronie a przy drugim trafieniu poloniści pogubili krycie przy  wzorowo rozegranym rzucie rożnym przez zawodników z Gostynia. Trzeba przyznać, że tak szybko stracone bramki podziałały mobilizująco na polonistów. Nie można naszym zawodnikom odmówić walki i ambicji, ponieważ potrafili się podnieść i stanąć na nogach, aby powalczyć. Goście mając w zapasie dwie bramki oddali na moment inicjatywę, ale byli ciągle groźni po wyprowadzeniu kontry. W 30 min Polonia zdobyła upragnioną bramkę, która wisiała w powietrzu. Bramka Szymona Rauhuta dała pozytywny sygnał do tego, aby pokusić się o kolejne trafienia. I jeszcze przed przerwą była do tego okazja, lecz zabrakło skuteczności pod bramką rywali.

Po zmianie stron poloniści nie mając nic do stracenia mieli odważnie ruszyć do ataku. Niestety, ale zespół stanął w miejscu co było niedopuszczalne. Wykorzystali to goście, którzy widząc słabszy moment naszego zespołu zdobyli bramkę na 1-3. W tym momencie w szeregach naszego zespołu doszło do kilku zmian. Trener również zmienił ustawienie na jeszcze bardziej ofensywne, gdyż nie było już czego bronić. Końcówka spotkania dostarczyła wszystkim kibicom sporo pozytywnych emocji, ponieważ gra była bardzo otwarta. Obydwa zespoły nie zamierzały się tylko bronić, ale grały bardzo ofensywnie i otwarcie. Gdyby zliczyć wszystkie akcje naszego zespołu oraz zawodników Kani, które zakończyłyby się bramką to wynik byłby  hokejowy. Na osobną pochwałę zasługują nasi bramkarze – którzy popisali się kilkoma pięknymi interwencjami. Chwała naszym wychowankom za walkę do samego końca -  za sprawą Jakuba Płonki udało się zdobyć drugie trafienie, ale w tym dniu to było za mało aby pokonać Kanie Gostyń. Ostatecznie poloniści na własnym boisku ulegli Kani Gostyń 2-3.   Kolejne spotkanie ligowe nasz zespół rozegra 2 września na wyjeździe z SKS 13 Poznań. Mamy nadzieję, że wyciągnięte wnioski z tego meczu pozwolą jeszcze lepiej zaprezentować się w Poznaniu.

Polonia zagrała w składzie: J. Korcz (Br), D. Kaczmarek (Br), - K. Mielcarek, K. Bartkowiak, J. Płonka, P. Hładyszewski, K. Kruk, O. Banaszak, K. Manicki, O. Oboda, J. Wawroski, Sz. Rauhut, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, O. Górski, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski.

Najnowsze aktualności

  • 04.04.2022

    Pewne zwycięstwo w Komornikach (2003/2004)

    Zespół juniorów starszych odniósł pewne zwycięstwo w meczu ligowym z Orłami Komorniki. Choć Poloniści już w drugiej minucie stracili bramkę to szybko wyrównali wynik, a następnie wyszli na prowadzenie, które powiększali z upływem czasu.

  • 04.04.2022

    Wyniki ligowe akademii (2-3 kwietnia)

    Większość zespołów akademii ma już za sobą pierwsze mecze w rundzie wiosennej. Poniżej prezentujemy wyniki ligowych zmagań Polonistów z minionego weekendu. Spośród drużyn rywalizujących w ligach wojewódzkich - trzy odniosły zwycięstwa, jedna zremisowała i jedna musiała przełknąć gorycz porażki.

  • 02.04.2022

    Znowu to zrobili

    W kolejnym spotkaniu trzeciej ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się do województwa kujawsko pomorskiego na pojedynek z przedstawicielem tego województwa zespołem Unii Janikowo. Rozpędzona udanym początkiem rundy Polonia Środa miała apetyty na kolejny komplet punktów.

  • 01.04.2022

    Transmisja z Janikowa

    W porozumieniu z Unią Janikowo z meczu 22 kolejki III ligi grupy 2 pomiędzy właśnie Unią Janikowo, a Polonią Środa Wlkp. przeprowadzimy transmisję na żywo którą zrealizuje nasza telewizja klubowa. Już teraz Was zapraszamy przed monitory, telewizory lub komórki. 

     

  • 31.03.2022

    Kolejny mecz rezerw w Środzie

    W niedzielę kolejne spotkanie domowe rozegra zespół rezerw Polonii Środa. Tym razem zespół duetu trenerskiego Grześkowiak – Maźwa zmierzy się z Avią Kamionki.

  • 31.03.2022

    W Pucharze Polski z Kotwicą

    Kotwica Kórnik będzie rywalem Polonii Środa w 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski ‼️

  • 31.03.2022

    Plan gier akademii (2-3 kwietnia)

    Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 2-3 kwietnia 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.

  • 30.03.2022

    Ligowa inauguracja młodziczek (2009)

    W pierwszym ligowym turnieju młodziczek Polonistki wywalczyły siedem punktów. Podopieczne Waldemara Przysiudy i Karoliny Puzdrakiewicz pokonały Juna-Trans Stare Oborzyska (1:0) oraz PKS Racot (3:0), zremisowały bezbramkowo z Medykiem Konin i przegrały z AZS UAM Poznań (0:3).

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.