OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.08.2020

Porażka na inaugurację ligi (2006)

W niedzielę 23 sierpnia młodzi poloniści z rocznika 2006 zainaugurowali swoje zmagania ligowe w lidze wojewódzkiej. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była Kania Gostyń.

Obydwa zespoły bardzo dobrze się znają z wcześniejszych spotkań kontrolnych. Poloniści w tym meczu nastawili się mocno na ofensywę co było widać zaraz po pierwszym gwizdku sędziego. Niestety,  gdy wydawało się, że spotkanie jest bardzo wyrównane goście w 5 min oraz w 10 min zdobyli dwie szybkie bramki, które ustawiły mecz i zmieniły przebieg spotkania. Najpierw na 0-1 w zamieszaniu pod naszą bramką zabrakło komunikacji oraz dobrej decyzji w obronie a przy drugim trafieniu poloniści pogubili krycie przy  wzorowo rozegranym rzucie rożnym przez zawodników z Gostynia. Trzeba przyznać, że tak szybko stracone bramki podziałały mobilizująco na polonistów. Nie można naszym zawodnikom odmówić walki i ambicji, ponieważ potrafili się podnieść i stanąć na nogach, aby powalczyć. Goście mając w zapasie dwie bramki oddali na moment inicjatywę, ale byli ciągle groźni po wyprowadzeniu kontry. W 30 min Polonia zdobyła upragnioną bramkę, która wisiała w powietrzu. Bramka Szymona Rauhuta dała pozytywny sygnał do tego, aby pokusić się o kolejne trafienia. I jeszcze przed przerwą była do tego okazja, lecz zabrakło skuteczności pod bramką rywali.

Po zmianie stron poloniści nie mając nic do stracenia mieli odważnie ruszyć do ataku. Niestety, ale zespół stanął w miejscu co było niedopuszczalne. Wykorzystali to goście, którzy widząc słabszy moment naszego zespołu zdobyli bramkę na 1-3. W tym momencie w szeregach naszego zespołu doszło do kilku zmian. Trener również zmienił ustawienie na jeszcze bardziej ofensywne, gdyż nie było już czego bronić. Końcówka spotkania dostarczyła wszystkim kibicom sporo pozytywnych emocji, ponieważ gra była bardzo otwarta. Obydwa zespoły nie zamierzały się tylko bronić, ale grały bardzo ofensywnie i otwarcie. Gdyby zliczyć wszystkie akcje naszego zespołu oraz zawodników Kani, które zakończyłyby się bramką to wynik byłby  hokejowy. Na osobną pochwałę zasługują nasi bramkarze – którzy popisali się kilkoma pięknymi interwencjami. Chwała naszym wychowankom za walkę do samego końca -  za sprawą Jakuba Płonki udało się zdobyć drugie trafienie, ale w tym dniu to było za mało aby pokonać Kanie Gostyń. Ostatecznie poloniści na własnym boisku ulegli Kani Gostyń 2-3.   Kolejne spotkanie ligowe nasz zespół rozegra 2 września na wyjeździe z SKS 13 Poznań. Mamy nadzieję, że wyciągnięte wnioski z tego meczu pozwolą jeszcze lepiej zaprezentować się w Poznaniu.

Polonia zagrała w składzie: J. Korcz (Br), D. Kaczmarek (Br), - K. Mielcarek, K. Bartkowiak, J. Płonka, P. Hładyszewski, K. Kruk, O. Banaszak, K. Manicki, O. Oboda, J. Wawroski, Sz. Rauhut, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, O. Górski, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski.

Najnowsze aktualności

  • 22.02.2024

    Polonia 2011: Terminarz I ligi okręgowej D1

    Zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska poznał terminarz rozgrywek w rundzie wiosennej. Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego będą rywalizować w I lidze okręgowej D1. Młodzi Poloniści pierwszy mecz rozegrają na wyjedzie 23/24 marca, a ich rywalem będzie Orlik Mosina. Runda wiosenna zakończy się 22/23 czerwca.

  • 22.02.2024

    Polonia 2010 II: Terminarz I ligi okręgowej C2

    Przedstawiamy terminarz rozgrywek I ligi okręgowej trampkarzy C2, w której rywalizować będzie zespół Polonii Środa 2010 II prowadzony przez trenera Patryka Słomczyńskiego. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 23/24 marca, a Polonia na wyjeździe zmierzy się wtedy z Avią Kamionki. Runda wiosenna zakończy się 22/23 czerwca.

  • 22.02.2024

    Polonia 2008/2009 II: Terminarz I ligi okręgowej B2

    Zespół Polonii Środa Wielkopolska 2008/2009 II poznał terminarz rozgrywek w rundzie wiosennej. Nasz zespół składający się z zawodników urodzonych w 2008 oraz 2009 będzie rywalizował w I lidze okręgowej B2. Młodzi Poloniści pierwszy mecz rozegrają 13/14 kwietnia, a ich rywalem na boisku w Środzie Wielkopolskiej będzie Wiara Lecha Poznań. Runda wiosenna zakończy się 15/16 czerwca.

  • 22.02.2024

    Minimalna porażka z seniorami (2008)

    W pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Licheniu Starym zespół Polonii 2008 pierwszy raz mierzył się z zespołem seniorskim! Rywalem podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchały byli zajmujący 4. miejsce w klasie okręgowej Czarni Ostrowite. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką naszej drużyny 0:1.

  • 22.02.2024

    Polonistki pokonały GKS Sompolno (Juniorki)

    Zespół naszych juniorek również rozegrał wczoraj grę kontrolną, a jej rywalami byli chłopacy z GKS Sompolno. Polonistki były skuteczniejsze i pokonały zespół z okręgu konińskiego 5:2!

  • 22.02.2024

    Przekonujące zwycięstwo z Górnikiem (2009)

    W środę pierwszy mecz sparingowy podczas obozu akademii w Licheniu Starym rozegrali trampkarze starsi (rocznik 2009). Zawodnicy Polonii prowadzeni przez Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego popisali się wysoką skutecznością i zaaplikowali rywalom dziewięć bramek!

  • 21.02.2024

    Festiwal strzelecki w Licheniu (2011)

    Swój pierwszy mecz podczas obozu w Licheniu Starym rozegrali wczoraj młodzicy starsi Polonii. Podopieczni Kamila Kudły wysoko pokonali grający konińskiej lidze okręgowej GKS Sompolno.

  • 20.02.2024

    Trampkarze trenują przed wiosną (2010)

    Przygotowujący się do rundy wiosennej sezonu 2023/2024 trampkarze młodsi Polonii przebywają obecnie na zgrupowaniu w Licheniu Starym, gdzie rozegrali już pierwszą grę kontrolną z Victorią Września (zwycięstwo 6:1). Jeszcze przed obozem zagrali też z Lechem Poznań (porażka 2:4).

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.