OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.08.2020

Porażka na inaugurację ligi (2006)

W niedzielę 23 sierpnia młodzi poloniści z rocznika 2006 zainaugurowali swoje zmagania ligowe w lidze wojewódzkiej. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była Kania Gostyń.

Obydwa zespoły bardzo dobrze się znają z wcześniejszych spotkań kontrolnych. Poloniści w tym meczu nastawili się mocno na ofensywę co było widać zaraz po pierwszym gwizdku sędziego. Niestety,  gdy wydawało się, że spotkanie jest bardzo wyrównane goście w 5 min oraz w 10 min zdobyli dwie szybkie bramki, które ustawiły mecz i zmieniły przebieg spotkania. Najpierw na 0-1 w zamieszaniu pod naszą bramką zabrakło komunikacji oraz dobrej decyzji w obronie a przy drugim trafieniu poloniści pogubili krycie przy  wzorowo rozegranym rzucie rożnym przez zawodników z Gostynia. Trzeba przyznać, że tak szybko stracone bramki podziałały mobilizująco na polonistów. Nie można naszym zawodnikom odmówić walki i ambicji, ponieważ potrafili się podnieść i stanąć na nogach, aby powalczyć. Goście mając w zapasie dwie bramki oddali na moment inicjatywę, ale byli ciągle groźni po wyprowadzeniu kontry. W 30 min Polonia zdobyła upragnioną bramkę, która wisiała w powietrzu. Bramka Szymona Rauhuta dała pozytywny sygnał do tego, aby pokusić się o kolejne trafienia. I jeszcze przed przerwą była do tego okazja, lecz zabrakło skuteczności pod bramką rywali.

Po zmianie stron poloniści nie mając nic do stracenia mieli odważnie ruszyć do ataku. Niestety, ale zespół stanął w miejscu co było niedopuszczalne. Wykorzystali to goście, którzy widząc słabszy moment naszego zespołu zdobyli bramkę na 1-3. W tym momencie w szeregach naszego zespołu doszło do kilku zmian. Trener również zmienił ustawienie na jeszcze bardziej ofensywne, gdyż nie było już czego bronić. Końcówka spotkania dostarczyła wszystkim kibicom sporo pozytywnych emocji, ponieważ gra była bardzo otwarta. Obydwa zespoły nie zamierzały się tylko bronić, ale grały bardzo ofensywnie i otwarcie. Gdyby zliczyć wszystkie akcje naszego zespołu oraz zawodników Kani, które zakończyłyby się bramką to wynik byłby  hokejowy. Na osobną pochwałę zasługują nasi bramkarze – którzy popisali się kilkoma pięknymi interwencjami. Chwała naszym wychowankom za walkę do samego końca -  za sprawą Jakuba Płonki udało się zdobyć drugie trafienie, ale w tym dniu to było za mało aby pokonać Kanie Gostyń. Ostatecznie poloniści na własnym boisku ulegli Kani Gostyń 2-3.   Kolejne spotkanie ligowe nasz zespół rozegra 2 września na wyjeździe z SKS 13 Poznań. Mamy nadzieję, że wyciągnięte wnioski z tego meczu pozwolą jeszcze lepiej zaprezentować się w Poznaniu.

Polonia zagrała w składzie: J. Korcz (Br), D. Kaczmarek (Br), - K. Mielcarek, K. Bartkowiak, J. Płonka, P. Hładyszewski, K. Kruk, O. Banaszak, K. Manicki, O. Oboda, J. Wawroski, Sz. Rauhut, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, O. Górski, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski.

Najnowsze aktualności

  • 06.06.2024

    Zwycięstwo z liderującym Huraganem (2012)

    Polonia 2012 II we wtorek udała się do Pobiedzisk na pojedynek z liderem rozgrywek - Huraganem Pobiedziska. Młodzi Poloniści spisali się doskonale, sprawiając niespodziankę i wygrywając 5:2 (3:2)! Tym samym podopieczni Kornela Ladrowskiego zrewanżowali się za wysoką porażkę w pierwszym meczu i zapewnili sobie zajęcie co najmniej 3. miejsca w tabeli II ligi okręgowej.

  • 06.06.2024

    Cztery gole Kamila Jankowiaka (2010)

    We wtorek zespół trampkarzy młodszych rozegrał mecz 13. kolejki ligi profesjonalnej z AP Reissa Poznań. Poloniści nie dali szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (3:0). Doskonały występ zanotował Kamil Jankowiak, który zdobył pierwsze cztery gole w tym spotkaniu, a hat tricka skompletował w 11 minut. Po jednym trafieniu dołożyli Borys Kasprzak oraz Stanisław Wieczorek.

  • 06.06.2024

    Świt Szczecin w liczbach

    Najbliższy rywal Polonii Środa Świt Szczecin w liczbach z tego sezonu

  • 06.06.2024

    Weekendowe granie seniorów

    W najbliższy weekend kolejne spotkania ligowe rozegrają zespoły seniorskie Polonii Środa Wielkopolska. Pierwszy zespól na zakończenie sezonu 2023/24 zmierzy się ze świeżo upieczonym beniaminkiem II ligi Świtem Szczecin. Ten mecz odbędzie się w Szczecinie w piątek 7 czerwca. W sobotę 8 czerwca zespół rezerw w meczu V ligi zagra w Koninie z Górnikiem Konin, a w niedzielę 9 czerwca zespół kobiet także na zakończenie sezonu 2023/24 podejmie na własnym boisku Czwórkę Radom.

  • 05.06.2024

    Porażka juniorów z Golem (2008/2009 II)

    W zaległym meczu I ligi okręgowej B2 zespół Polonii 2008/2009 II przegrał na boisku w Zielnikach 1:5 (0:3) z drużyną SP Gol Środa Wielkopolska. Jedyną bramkę dla Polonistów strzelił z rzutu karnego Bartosz Szwałek.

  • 05.06.2024

    Transmisje w Polonia TV

    AŻ DWA spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w najbliższy weekend. Nasz maraton transmisji zaczniemy w piątek 7 czerwca o godzinie 17:00 spotkaniem III ligi w którym poloniści zmierzą się ze Świtem Szczecin.  Z kolei w niedzielę 9 czerwca o godzinie 14:00 pokażemy Wam spotkanie Orlen I ligi Kobiet pomiędzy Polonią Środa a  Czwórką Radom. Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.

  • 05.06.2024

    Awaria profilu na Facebooku

    Jak zapewne zauważyliście od wczorajszego popołudnia nie ma możliwości komunikacji z nami przez nasz profil na Facebooku który jest nieaktywny. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem naszego profilu i powrotem wszystkich jego treści. Bądźcie cierpliwi.

  • 05.06.2024

    Kevin Durueke zostaje w Polonii Środa

    Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z naszym klubem na kolejne dwa sezony. Tym razem jest to ukraiński skrzydłowy Kevin Durueke.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.