06.09.2016
Porażka na inaugurację (2006)W sobotę 03.09.2016 o godzinie 11.00. na boisku w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze spotkanie po reorganizacji rozgrywek o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Poznaniak Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Bramkę dla Polonii Środa zdobył Szymon Rauhut. W lidze zagra 12 zespołów. Każda z drużyn rozegra 11 spotkań w rundzie jesiennej oraz 11 spotkań w rundzie wiosennej. Po podsumowaniu jeden zespół zostanie zwycięzcą a trzy zespoły zostaną zdegradowane do II ligi. W lidze tej nie ma już słabych zespołów, każdy mecz będzie bardzo trudnym i wymagającym spotkaniem.
Pierwszym rywalem był zespół Poznaniaka Poznań, przeciwnik znany młodym Polonistom. Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę i bardzo ofensywną. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Był to pierwszy mecz po przerwie wakacyjnej i było widać u chłopców dość duży stres. Gra w pierwszej połowie wyglądała dobrze, niestety nie uniknęliśmy dwóch strat przy wyprowadzaniu piłki które gospodarze wykorzystali bezlitośnie i prowadzili 2-0. Poloniści pokazali charakter bo w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji, jedną z nich wykorzystał Szymon Rauhut dobijając strzał Jakuba Wawroskiego. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy przepiękny strzał głową oddał Jędrzej Kusza, piłka zmierzała w samo okienko bramki, bramkarz natomiast pokazał piękną interwencję i strzał obronił.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii Środa, chęć zdobycia kolejnych bramek była ogromna. Zawodnicy Polonii grali bardzo wysoko, dwoili się i troili jednak bramka wpaść nie chciała. Bramkarz Poznaniaka bronił wyśmienicie, warto wspomnieć iż jest zawodnikiem kadry Wielkopolski. W końcówce spotkania Poznaniak przeprowadził jedną z nielicznych kontr po której zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania na 3-1. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 11.09.2016 o godz. 11.00 na boisku w Poznaniu ul. Harcerska 5 gdzie rywalem będzie zespół Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Grajek K, Wójkiewicz, Manicki K, Hładyszewski P.
Najnowsze aktualności
-
17.10.2022
Czteropak Mikołaja Kowalskiego z Amber Kalisz (2008)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (2:0) z Akademią Sportu Amber Kalisz. Wszystkie cztery bramki dla średzkiego zespołu strzelił Mikołaj Kowalski! Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Polonia ma osiem punktów przewagi nad drugim KKS-em 1925 Kalisz.
-
17.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (15-16 października)
Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele piłki jedenastoosobowej - juniorzy oraz trampkarze zdobyli komplet punktów! Juniorzy młodsi prowadzeni przez Łukasza Kaczałkę i Adriana Błaszaka zgarnęli trzy punkty bez gry, ponieważ Warta Kramsk zrezygnowała z przyjazdu do Środy Wielkopolskiej. Przekonujące zwycięstwo 4:0 odnieśli trampkarze starsi w starciu z AS Amber Kalisz, a bez starty gola swoje mecze wygrały też zespoły w kategorii trampkarz młodszy.
Niestety wysoko przegrały juniorki Polonii, które nie dały rady faworyzowanemu Medykowi Konin.
Młodzicy starsi jeden mecz wygrali, jeden zremisowali i jeden przegrali, natomiast młodzicy młodsi przegrali w lidze wojewódzkiej, ale wygrali swój mecz w I lidze okręgowej.
-
17.10.2022
Remis w starciu dwóch Polonii
W kolejnym meczu w piątej lidze zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Polonię Golina. Poloniści wzmocnieni kilkoma graczami z pierwszego zespołu przystępowali do tego meczu w roli faworyta.
-
16.10.2022
Z piekła do nieba
W meczu 12. Kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Janikowo. Dla średzkiego zespołu była to doskonała okazja na przedłużenie ligowej passy zwycięstw.
-
13.10.2022
Ciekawy sparing w środku tygodnia
W środę 12 października o godzinie 16:00 w ramach przygotowań do kolejnego spotkania ligowego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z zespołem Warty Poznań. Zespół gości był złożony z zawodników którzy do tej pory grali mniej w spotkaniach ligowych a także z wyróżniających się młodych graczy z zespołu juniorów.
-
12.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (15-16 października)
Już w piątek ligowe granie rozpoczną zespoły naszej akademii piłkarskiej! To właśnie tego dnia o godzinie 15:00 na boisko CTP nr 1 wybiegną trampkarze starsi (rocznik 2008), którzy zmierzą się z Akademią Sportu Amber Kalisz. W sobotę na średzkich obiektach zagrają juniorki oraz młodzicy, a w niedzielę trampkarze młodsi oraz młodzicy młodsi.
W weekend nie zagrają juniorzy, którzy mieli się mierzyć z Wartą Kramsk. Spotkanie pierwotnie było przełożone na środę, ale goście poinformowali, iż nie dotrą na mecz i w ten sposób Polonia zyska trzy punkty bez gry.
Szczegółowy harmonogram poniżej.
-
12.10.2022
Turnieje ligowe żaków (2015)
W niedzielę 9 października zespół żaków z rocznika 2015 rozgrywał turnieje Wielkopolskiego ZPN w Śremie i Szczodrzykowie. Udział w nich wzięło łącznie 22 zawodników.
-
11.10.2022
Turniej ligowy żaków w Śremie (2014)
W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego, wyjątkowo pod opieką trenera Miłosza Twardowskiego, rozegrali turniej ligowy, którego gospodarzem była drużyna Warty Śrem.
























































