06.09.2016
Porażka na inaugurację (2006)W sobotę 03.09.2016 o godzinie 11.00. na boisku w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze spotkanie po reorganizacji rozgrywek o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Poznaniak Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Bramkę dla Polonii Środa zdobył Szymon Rauhut. W lidze zagra 12 zespołów. Każda z drużyn rozegra 11 spotkań w rundzie jesiennej oraz 11 spotkań w rundzie wiosennej. Po podsumowaniu jeden zespół zostanie zwycięzcą a trzy zespoły zostaną zdegradowane do II ligi. W lidze tej nie ma już słabych zespołów, każdy mecz będzie bardzo trudnym i wymagającym spotkaniem.
Pierwszym rywalem był zespół Poznaniaka Poznań, przeciwnik znany młodym Polonistom. Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę i bardzo ofensywną. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Był to pierwszy mecz po przerwie wakacyjnej i było widać u chłopców dość duży stres. Gra w pierwszej połowie wyglądała dobrze, niestety nie uniknęliśmy dwóch strat przy wyprowadzaniu piłki które gospodarze wykorzystali bezlitośnie i prowadzili 2-0. Poloniści pokazali charakter bo w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji, jedną z nich wykorzystał Szymon Rauhut dobijając strzał Jakuba Wawroskiego. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy przepiękny strzał głową oddał Jędrzej Kusza, piłka zmierzała w samo okienko bramki, bramkarz natomiast pokazał piękną interwencję i strzał obronił.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii Środa, chęć zdobycia kolejnych bramek była ogromna. Zawodnicy Polonii grali bardzo wysoko, dwoili się i troili jednak bramka wpaść nie chciała. Bramkarz Poznaniaka bronił wyśmienicie, warto wspomnieć iż jest zawodnikiem kadry Wielkopolski. W końcówce spotkania Poznaniak przeprowadził jedną z nielicznych kontr po której zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania na 3-1. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 11.09.2016 o godz. 11.00 na boisku w Poznaniu ul. Harcerska 5 gdzie rywalem będzie zespół Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Grajek K, Wójkiewicz, Manicki K, Hładyszewski P.
Najnowsze aktualności
-
24.10.2022
Przełamanie zespołu kobiet
W sobotę 22 października zespół kobiet Polonii Środa podejmował na własnym boisku drugi zespół UKS SMS Łódź w ramach spotkania I ligi kobiet. Dla polonistek była to doskonała okazja do przełamania złej passy spotkań bez zwycięstwa.
-
24.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (22-23 października)
Bardzo udany weekend mają za sobą drużyny akademii Polonii Środa Wielkopolska! Wszyscy nasi przedstawiciele w piłce jedenastoosobowej odnieśli zwycięstwa, tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Bardzo dobre mecze mają za sobą również drużyny w kategorii młodzik.
Juniorzy młodsi wygrali w sobotę aż 10:0 z SKP Słupca i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, z którym Poloniści mają jeszcze mecz do rozegrania. Za tydzień podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zagrają na wyjeździe z Ostrovią, a punkt zapewni im zwycięstwo w rozgrywkach!
Trampkarze starsi zwycięstwem 6:1 z Rawią Rawicz zapewnili sobie awans do wojewódzkiego barażu o Centralna Ligę Juniorów U-15! Rywalem drużyny prowadzonej przez duet Przemysław Otuszewski - Wojciech Gąsiorowski będą Suchary Suchy Las lub UKS AP Reissa Poznań.
Dwa zwycięstwa odnieśli też trampkarze młodsi - pierwsza drużyna wygrała 3:0 z Victorią Września, a za tydzień zmierzy się na własnym boisku z Avią Kamionki. Punkt w tym meczu wystarczy, aby zespół Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnił sobie awans do Ligi Wojewódzkiej! Drugi zespół wygrał aż 17:0 z Pogonią Książ Wielkopolski i na dwie kolejki przed końcem awansował do II ligi okręgowej!
Młodzicy starsi odnieśli ważne zwycięstwo i utrzymują się trzy punkty za liderem rozgrywek, z którym zmierzą się już za tydzień. Mecz z UKS-em Śrem będzie decydujący w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej. W III lidze okręgowej Polonia pewnie pokonała Zawszę Dolsk 7:0.
Jedynej w ten weekend porażki doznali młodzicy młodsi, którzy po dobrym widowisku przegrali z Poznańską 13 Poznań 4:6.
-
24.10.2022
Porażka z Przemysławem
W sobotę 22 października drugi zespół Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzył się w kolejnym meczu ligowym z Przemysławem Poznań.
-
22.10.2022
Cartusia rozmontowana
W sobotę 22 października 2022 rozpędzona Polonia Środa udała się do dalekich Kartuz na kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzian była miejscowa Cartusia. Poloniści którzy trzy ostatnie ligowe pojedynki rozstrzygnęli na swoją korzyść bardzo chcieli i tym razem dopisać do swojego dorobku komplet oczek.
-
21.10.2022
Poznajmy się: Michał Walczak
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Michał Walczak który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z FASE Szczecin.
-
20.10.2022
Transmisja z Kartuz
Zapraszamy Was na transmisję z meczu III ligi grupy 2 w którym piłakrze Polonii Środa zmierzą się z Cartusią Kartuzy. Transmisja rozpocznie się w sobotę 22 października o godzinie 14:50.
-
19.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (22-23 października)
Małymi kroczkami zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Zawodnicy naszej akademii w ciągu miesiąca zakończą rozgrywki. Nadchodzący weekend przyniesie kolejne ciekawe mecze!
W sobotę na boisko Nowego Stadionu CSiR wybiegną juniorzy młodsi, którzy podejmą SKP Słupca. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka będą bronić pozycję lidera. Po nich o kolejne trzy punkty zawalczą trampkarze młodsi, a ich rywalem będzie Victoria Września. Na boisku w Topoli przeciwko Zawiszy Dolsk zagra natomiast zespół młodzików starszych. W niedzielę natomiast na boisku głównym odbędzie się turniej ligowy orlików starszych.
Ponadto w niedzielę trampkarze starsi mogą zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach, a co za tym idzie, awans do wojewódzkiego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego zmierzą się na wyjeździe z Rawią Rawicz.
-
18.10.2022
Gry kontrolne żaków i skrzatów (2014-2016)
Żacy starsi, żacy młodsi oraz skrzaty rozegrali w weekend serię gier kontrolnych.























































