06.09.2016
Porażka na inaugurację (2006)W sobotę 03.09.2016 o godzinie 11.00. na boisku w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze spotkanie po reorganizacji rozgrywek o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Poznaniak Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Bramkę dla Polonii Środa zdobył Szymon Rauhut. W lidze zagra 12 zespołów. Każda z drużyn rozegra 11 spotkań w rundzie jesiennej oraz 11 spotkań w rundzie wiosennej. Po podsumowaniu jeden zespół zostanie zwycięzcą a trzy zespoły zostaną zdegradowane do II ligi. W lidze tej nie ma już słabych zespołów, każdy mecz będzie bardzo trudnym i wymagającym spotkaniem.
Pierwszym rywalem był zespół Poznaniaka Poznań, przeciwnik znany młodym Polonistom. Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę i bardzo ofensywną. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Był to pierwszy mecz po przerwie wakacyjnej i było widać u chłopców dość duży stres. Gra w pierwszej połowie wyglądała dobrze, niestety nie uniknęliśmy dwóch strat przy wyprowadzaniu piłki które gospodarze wykorzystali bezlitośnie i prowadzili 2-0. Poloniści pokazali charakter bo w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji, jedną z nich wykorzystał Szymon Rauhut dobijając strzał Jakuba Wawroskiego. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy przepiękny strzał głową oddał Jędrzej Kusza, piłka zmierzała w samo okienko bramki, bramkarz natomiast pokazał piękną interwencję i strzał obronił.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii Środa, chęć zdobycia kolejnych bramek była ogromna. Zawodnicy Polonii grali bardzo wysoko, dwoili się i troili jednak bramka wpaść nie chciała. Bramkarz Poznaniaka bronił wyśmienicie, warto wspomnieć iż jest zawodnikiem kadry Wielkopolski. W końcówce spotkania Poznaniak przeprowadził jedną z nielicznych kontr po której zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania na 3-1. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 11.09.2016 o godz. 11.00 na boisku w Poznaniu ul. Harcerska 5 gdzie rywalem będzie zespół Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Grajek K, Wójkiewicz, Manicki K, Hładyszewski P.
Najnowsze aktualności
-
12.11.2022
Lider pokonany
W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.
-
10.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (12-13 listopada)
Przed młodzieżą Polonii przedostatni już ligowy weekend, w którym nie zabraknie emocji.
Pierwotnie zaplanowany na niedzielę mecz barażowy trampkarzy starszych z Sucharami Suchy Las został odwołany, ponieważ UKS AP Reissa Poznań odwołał się od walkowera. Rywala i termin meczu poznamy po decyzji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Juniorzy młodsi zagrają w sobotę z KKS-em 1925 Kalisz, nasi zawodnicy potrzebują zwycięstwa, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Trampkarze młodsi zagrają natomiast na Nowym Stadionie CSiR z Poznańską 13 Poznań.
-
11.11.2022
Transmisja z Gdańska
Zapraszamy Was na transmisję meczu 16 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z liderem ligowej tabeli Gedanią Gdańsk. Początek transmisji o godzinie 11:50.
Sponsorami transmisji są PHU Kicińscy i PROBRUK Grzegorz Dydymski.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
08.11.2022
Turniej ligowy żaków (2014)
W sobotę 5 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali mecze w ramach ostatniego już jesiennego turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek była Warta Śrem.
-
08.11.2022
Gra wewnętrzna orlików (2013)
W sobotę w ramach gry weekendowej orlicy młodsi Polonii rozegrali grę wewnętrzną na orliku przy ulicy Lipowej.
-
08.11.2022
Lokum przedłuża współpracę z Polonią Środa
W bieżącej działalności stawiają sobie za cel budowę mieszkań i domów, które cechują się atrakcyjną lokalizacją, nowoczesnym wykończeniem i przestronnością. Biorąc odpowiedzialność za lokalne otoczenie wspierają także sport. Właśnie dlatego Lokum zdecydował się przedłużyć współpracę z Polonią Środa. Dziękujemy!
-
07.11.2022
Drugie miejsce w Athletic Cup (2012)
Polonia Środa Wielkopolska zajęła drugie miejsce w turnieju orlików starszych Athletic Cup w Nowej Rudzie! Młodzi Poloniści w decydującym meczu przegrali 1:2 z FC Wrocław Academy, ale wyprzedzili m.in. Śląsk Wrocław, czy Falubaz Zielona Góra.
-
07.11.2022
3. miejsce młodziczek w lidze (2010)
W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim odbył się finałowy turniej rozgrywek ligowych młodziczek. Nasze młode zawodniczki wygrały z Medykiem Konin, ale niestety przegrały z AZS UAM Poznań i Wartą Poznań, kończąc zawody na trzecim miejscu.



























































