17.08.2012
Porażka dziewczyn z Victorią WrześniaW przedostatnim dniu obozu dziewczęta Polonii Środa rozegrały swój drugi sparing. Rywalem polonistek była drużyna trampkarzy Victorii Września. Spotkanie trwało 2x20 minut.
Przez pierwszą połowę na boisku dominowali chłopacy z Wrześni dokumentując swą przewagę zdobyciem dwóch bramek w 8. i 19. minucie. Średzianki jednak w pełni zaangażowane oddawały coraz więcej strzałów na bramkę przeciwników. Podczas przerwy, rady i wsparcie trenera spowodowały że dziewczyny wyszły na drugą część spotkania jeszcze bardziej zmotywowane. Zawodniczki Polonii zaczęły grać bardziej agresywnie co spowodowało że stworzyły sobie kilka okazji bramkowych i rezultatem tego była bramka strzelona w 36 minucie przez nową piłkarkę naszego klubu Patrycje Grzybkowską.
Mimo niekorzystnego wyniku i zmęczenia dziewczyny pokazały jak bardzo są silną drużyną i z boiska zeszły z podniesioną głową.
Polonia wystąpiła w składzie: Emilia Krajewska, Jagoda Zielińska, Daria Sroczyńska, Sylwia Jędrzejczyk, Roksana Wojtecka, Patrycja Grzybkowska, Monika Purgał, Agata Ratajczak, Alicja Oczkowska, Julia Mikołajczak, Agnieszka Szafran oraz Anna Regulska, Patrycja Kowańdy
Najnowsze aktualności
-
08.04.2024
Domowe zwycięstwo młodzików (2012)
W sobotę zespół Polonii Środa 2012 odniósł swoje czwarte zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych. Na boisku CTP 1 nasza drużyna wygrała 2:1 (0:0) z Jarotą Jarocin. Poloniści jeszcze dziesięć minut przed zakończeniem meczu przegrywali 0:1, ale po dwóch trafieniach Piotra Nowaczyka w 70. i 78. minucie wydarli rywalom trzy punkty.
-
08.04.2024
Młodzicy znów wygrywają (2011)
Serię zwycięstw kontynuuje zespół młodzików starszych (rocznik 2011), który wygrał trzeci mecz z rzędu, tym razem pokonując 3:1 (1:0) Luboński KS. Poloniści przeważali przez większość spotkania, ale przez większość meczu prowadzili tylko jedną bramką. Wynik rozstrzygnął się w końcowych fragmentach spotkania. Druga drużyna po pełnym goli widowisku przegrała 4:7 (1:5) z LPFA Poznań/Wełną Skoki.
-
08.04.2024
Porażka w I lidze okręgowej (2010)
W niedzielę drugi zespół trampkarzy starszych doznał pierwszej w sezonie porażki w I lidze okręgowej. Poloniści po emocjonującym widowisku przegrali 3:5 (1:2). Wynik meczu otworzył Adam Poloszyk, ale potem gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie dwiema bramkami do remisu doprowadził Jakub Przybylski, ale kolejne minuty należały do Mieszka.
-
08.04.2024
Czwarte zwycięstwo trampkarzy (2010)
Doskonałą passę kontynuują trampkarze młodsi, którzy wygrali czwarte z rzędu spotkanie ligi profesjonalnej C2. Tym razem podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego wygrali 4:1 z Górnikiem Konin, choć do przerwy przegrywali 0:1. Nasz zespół dzięki temu wskoczył na fotel lidera rozgrywek.
-
08.04.2024
Przełamanie trampkarzy w Gnieźnie (2009)
Zespół trampkarzy starszych Polonii w sobotę odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze profesjonalnej C1! Nasz zespół wygrał 3:0 (2:0) na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno. Szybko wynik otworzył Aleks Karpiński, a niedługo później prowadzenie podwyższył Jakub Chwastyniak. W drugiej połowie przy dwubramkowym prowadzeniu strzelec drugiej bramki został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny, ale mimo to w 72. minucie Kacper Kalita przypieczętował zwycięstwo Polonii.
-
08.04.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (06/07.04.2024)
To był bardzo udany weekend akademii. Swoje mecze wygrali wszyscy nasi reprezentanci w ligach profesjonalnych, czyli zespoły roczników 2005, 2009 oraz 2010, a warto dodać, że w środę swój mecz wygrała też Polonia 2008! Ponadto trzy punkty zainkasowali młodzicy młodzi Polonii (rocznik 2012) w I lidze wojewódzkiej, a także młodzicy starsi (rocznik 2011) w I lidze okręgowej.
-
07.04.2024
Derby Wielkopolski dla Polonii Środa
W niedzielę 7 kwietnia na zakończenie zmagań w 24 kolejce trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Swarzędz. Derby Wielkopolski zgromadziły na trybunach wielu sympatyków lokalnej piłki.
-
05.04.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (06/07.04.2024)
Przed nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami w grupach młodzieżowych. W sobotę i niedzielę nasze drużyny rozegrają siedem meczów, z czego jeden zostanie rozegrany w Środzie Wielkopolskiej.
W sobotę o godzinie 16:00 na boisku CTP 1 zespół Polonii 2012 podejmie Jarotę Jarocin w ramach I ligi wojewódzkiej młodzików D2. O podtrzymanie serii zwycięstw zagra Polonia 2010, na wyjeździe mierząc się z Górnikiem Konin. W sobotę zagrają jeszcze Polonia 2009 na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno oraz Polonia 2011 z Lubońskim KS.
W niedzielę czekają nas trzy mecze wyjazdowe. Juniorzy 2005 w Opalenicy zagrają z AP Reissa, Polonia 2010 II w Gnieźnie zmierzy się z drugą drużyną Mieszka, zaś Polonia 2011 zagra w Skokach z tamtejszym oddziałem LPFA Poznań.


























































