17.03.2013
Porażka dziewczyn z Koziołkiem PoznańPorażką zakończył się dzisiejszy sparing zespołu dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska z Koziołkiem Poznań. Nasza drużyna uległa występującym w pierwszej lidze rywalkom 2:6.
Bramki dla Polonii zdobyły Julia Mikołajczak i Kamili Wiśniewskiej.
W pierwszej połowie meczu przy piłce częściej były dziewczyny z Koziołka, które już w szóstej minucie zdobyły pierwszą bramkę. Pod koniec pierwszej połowy nasze zawodniczki straciły drugiego gola i na przerwę schodziły przegrywając 0:2.
W drugiej połowie już można było zobaczyć więcej wyprowadzanych akcji przez Polonistki. Po dobrym zagraniu z lewej strony boiska przez Agnieszkę Szafran do Kamili Wiśniewskiej nasza drużyna strzeliła kontaktowego gola. Niestety następnie rywalki zdobyły kolejne dwa gole i prowadziły już 4:1. W kolejnych minutach śmielej zaatakowały podopieczne Andrzeja Powstańskiego czego efektem była bramka Julii Mikołajczak po podaniu Agnieszki Szafran. Agnieszka miała szanse na zdobycie gola kilka minut później ale nie trafiała piłką do pustej bramki. W końcówce spotkania pierwszoligowe zawodniczki Koziołka zdobyły jeszcze dwa gole i wygrały ostatecznie 6:2
Polonia: Patrycja Grzybkowska, Jędrzejczyk Sylwia, Emilia Krajewska, Julia Mikołajczak, Monika Purgał, Angelika Miłoszyk, Agata Ratajczak, Daria Sroczyńska, Kamila Wiśniewska, Roksana Wojtecka, Jagoda Zielińska, Marianna Fabisiak, Magdalena Mikołajczak, Natalia Świtalska, Beata Plewa, Karolina Giglewicz, Agata Ślebioda Roma Gacek, Agnieszka Szafran
Najnowsze aktualności
-
15.12.2025
HPP: Polonia liderem po dwóch turniejach (2013)
Polonia 2013 pozostaje liderem grupy B po drugim turnieju z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, tym razem rozpoczął od porażki z APR Lampart Jarocin, następnie raz zremisował, a potem odniósł trzy zwycięstwa.
-
15.12.2025
Futsal: Polonia U-19 awansowała do II fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-159w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, z siedmioma punktami zajął 2. miejsce i wywalczył awans do drugiego etapu, który rozgrywany będzie 6 stycznia.
-
15.12.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do III fazy (2011)
Polonia 2011 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu! W średzkiej hali Kobra Arena nasz zespół wygrał dwa mecze, jeden zremisował i raz przegrał. Turniej ostatniej III fazy eliminacji rozegrany zostanie 6 stycznia.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
-
09.12.2025
Polonia piąta w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
























































