07.03.2023
Pora na Unię SolecPo fantastycznym starcie rundy wiosennej w drugim meczu ligowym w 2023 roku zespół prowadzony przez Marcina Duchałę i Pawła Juszczyka będzie się mierzyć z beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych – Unię Solec Kujawski.
Poloniści w pierwszym meczu rudny wiosennej po świetnym spotkaniu pokonali na własnym boisku faworyzowany Świt Szczecin aż 5:0 (4:0) i tym samym potwierdzili swoją wyborną formę z końca 2022 roku. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół umocnił swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli ze startą tylko czterech punktów do liderujących rezerw Pogoni Szczecin. Formą strzelecką w spotkaniu ze Świtem błysnął niekwestionowany lider średzkiego zespołu Bartosz Bartkowiak który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tych dwóch trafień nasz zawodnik dołożył jeszcze dwie asysty i bezapelacyjnie został przez kibiców wybrany graczem meczu.
Najbliższy rywal Polonii Środa Wlkp. to aktualny beniaminek który na ten poziom rozgrywkowy awansował w zeszłym sezonie w niecodziennych okolicznościach. Po zakończeniu sezonu w czwartej lidze grupa kujawsko pomorska zarówno Unia Solec jak i Włocłavia Włocławek miały tyle samo punktów (po 81 pkt) i idealnie równy bilans bezpośrednich pojedynków. W związku z tym o wyłonieniu zwycięzcy ligi i zespołu który uzyska awans musiał zadecydować dodatkowy mecz. Ten odbył się 29 czerwca na neutralnym boisku w Świeciu. Po pełnym emocji spotkaniu górą okazali się gracze Unii wygrywając 2:1 i to oni zostali nowym rywalem ligowym Polonii Środa.
Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą dziewięć razy. Siedem razy górą w tych pojedynkach był zespół Polonii Środa, a dwa razy zwyciężała Unia Solec. Bilans bramkowy tych pojedynków to 18-7 na korzyść średzkiego zespołu. W pojedynkach na Stadionie Średzkim ( a do tej pory odbyło się takich meczów pięć) pięć razy górą był zespół Polonii Środa. Bilans bramkowy tych meczów to 14-3 na korzyść średzkiego zespołu. Z kolei w pojedynkach na stadionie w Solcu Kujawskim dwa razy górą była Unia, a dwa razy zwyciężała Polonia Środa. Bilans bramkowy tych starć to 4-4.
Ostatni raz w pojedynku ligowym obie ekipy spotkały się 12 sierpnia 2022 roku na Stadionie Średzkim. Wtedy górą był zespół Polonii Środa wygrywając z Unią Solec Kujawski 2:0 po bramkach Jakuba Giełdy i Klaudiusza Milachowskiego.
Spotkanie w Unią Solec Kujawski odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę 12 marca a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Może się jednak okazać że ze względu na warunki atmosferyczne spotkanie zostanie rozegrane na innym boisku. O ewentualnych zamianach będziemy informować.
Najnowsze aktualności
-
15.09.2012
Kibice chcą kolejnego zwycięstwa
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ósmy w tym sezonie mecz ligowy. Przeciwnikiem średzian będzie niewygodny rywal Cuiavia Inowrocław. Po ostatnio wygranym spotkaniu z Wdą Świecie kibice liczą na kolejne zwycięstwo.
-
14.09.2012
Dziewczyny zagrają w Kaczorach
Już jutro drużyna dziewczyn Polonii Środa rozegra drugi mecz ligowy w tym sezonie. Podopieczne Andrzeja Powstańskiego spotkają się na wyjeździe z Zjednoczonymi Kaczory.
-
15.09.2012
Relacja LIVE! Cuiavia - Polonia
W dzisiejszym meczu 8. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław.
-
14.09.2012
Zapowiedź 6. kolejki klasy A
Kolejną serię spotkań rozegrają w najbliższy weekend drużyny poznańskiej klasy A grupy pierwszej.
-
14.09.2012
Zapowiedź 8. kolejki III ligi
W najbliższy weekend rozegrana zostanie ósma kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
13.09.2012
Orkan Jarosławiec ukarany trzema walkowerami
Rozgrywki poznańskiej klasy A wystartowały niespełna miesiąc temu, a Orkan Jarosławiec już został ukarany przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej aż trzema walkowerami. Punkty stracił również Pelikan Niechanowo.
-
13.09.2012
Rezerwy zagrają z Przemysławem Poznań
O kolejne ligowe punkty powalczą w najbliższą sobotę piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Drużyna prowadzona przez Waldemara Grześkowiaka uda się do Poznania by zmierzyć się tam z Przemysławem.
-
13.09.2012
Rozgrywki młodzieży
Drugą kolejkę ligową rozegrają w najbliższy weekend drużyny młodzieżowe naszego klubu. W tym tygodniu na boiskach w Środzie odbędą się tylko dwa spotkania.























































