07.03.2023
Pora na Unię SolecPo fantastycznym starcie rundy wiosennej w drugim meczu ligowym w 2023 roku zespół prowadzony przez Marcina Duchałę i Pawła Juszczyka będzie się mierzyć z beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych – Unię Solec Kujawski.
Poloniści w pierwszym meczu rudny wiosennej po świetnym spotkaniu pokonali na własnym boisku faworyzowany Świt Szczecin aż 5:0 (4:0) i tym samym potwierdzili swoją wyborną formę z końca 2022 roku. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół umocnił swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli ze startą tylko czterech punktów do liderujących rezerw Pogoni Szczecin. Formą strzelecką w spotkaniu ze Świtem błysnął niekwestionowany lider średzkiego zespołu Bartosz Bartkowiak który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tych dwóch trafień nasz zawodnik dołożył jeszcze dwie asysty i bezapelacyjnie został przez kibiców wybrany graczem meczu.
Najbliższy rywal Polonii Środa Wlkp. to aktualny beniaminek który na ten poziom rozgrywkowy awansował w zeszłym sezonie w niecodziennych okolicznościach. Po zakończeniu sezonu w czwartej lidze grupa kujawsko pomorska zarówno Unia Solec jak i Włocłavia Włocławek miały tyle samo punktów (po 81 pkt) i idealnie równy bilans bezpośrednich pojedynków. W związku z tym o wyłonieniu zwycięzcy ligi i zespołu który uzyska awans musiał zadecydować dodatkowy mecz. Ten odbył się 29 czerwca na neutralnym boisku w Świeciu. Po pełnym emocji spotkaniu górą okazali się gracze Unii wygrywając 2:1 i to oni zostali nowym rywalem ligowym Polonii Środa.
Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą dziewięć razy. Siedem razy górą w tych pojedynkach był zespół Polonii Środa, a dwa razy zwyciężała Unia Solec. Bilans bramkowy tych pojedynków to 18-7 na korzyść średzkiego zespołu. W pojedynkach na Stadionie Średzkim ( a do tej pory odbyło się takich meczów pięć) pięć razy górą był zespół Polonii Środa. Bilans bramkowy tych meczów to 14-3 na korzyść średzkiego zespołu. Z kolei w pojedynkach na stadionie w Solcu Kujawskim dwa razy górą była Unia, a dwa razy zwyciężała Polonia Środa. Bilans bramkowy tych starć to 4-4.
Ostatni raz w pojedynku ligowym obie ekipy spotkały się 12 sierpnia 2022 roku na Stadionie Średzkim. Wtedy górą był zespół Polonii Środa wygrywając z Unią Solec Kujawski 2:0 po bramkach Jakuba Giełdy i Klaudiusza Milachowskiego.
Spotkanie w Unią Solec Kujawski odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę 12 marca a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Może się jednak okazać że ze względu na warunki atmosferyczne spotkanie zostanie rozegrane na innym boisku. O ewentualnych zamianach będziemy informować.
Najnowsze aktualności
-
20.09.2012
Czarni Czerniejewo kolejnym rywalem rezerw w PP
Dziś w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem rezerw Polonii Środa Wielkopolska będą Czarni Czerniejewo.
-
20.09.2012
Sebastian Stokłosa arbitrem meczu Polonia - Piast
Sebastian Stokłosa reprezentujący Kolegium Sędziów w Lesznie poprowadzi niedzielny mecz ligowy Polonii Środa z Piastem Kobylin.
-
20.09.2012
Polonia II zagra z GKSem Gułtowy
Już w sobotę kolejny mecz o mistrzostwo poznańskiej klasy A rozegrają rezerwy Polonii Środa Wielkopolska, które podejmą na własnym boisku drużynę GKSu Gułtowy.
-
19.09.2012
Trzecioligowcy nadrabiają zaległości
Dziś rozegrane zostały dwa zaległe spotkania trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
19.09.2012
Grali rywale w Pucharze Polski
Dziś trzy zespoły III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegrały swoje spotkania w rozgrywkach o okręgowy Puchar Polski.
-
19.09.2012
Marian Kurowski w liczbach
Wczoraj z funkcji pierwszego trenera Polonii Środa Wielkopolska odwołany został Marian Kurowski, który prowadził średzin w ośmiu pierwszych meczach sezonu 2012/2013.
-
19.09.2012
Rezerwy Polonii liderem w klasie A
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zostały dziś liderem poznańskiej klasy A grupy pierwszej. Taka sytuacja ma związek z kolejnymi weryfikacjami meczów, których dokonał Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.
-
19.09.2012
W niedzielę mecz z Piastem Kobylin
W 9. kolejce III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Polonia Środa na własnym boisku podejmie Piasta Kobylin. Po raz pierwszy średzian poprowadzi trener Robert Halaburda.






















































