07.03.2023
Pora na Unię SolecPo fantastycznym starcie rundy wiosennej w drugim meczu ligowym w 2023 roku zespół prowadzony przez Marcina Duchałę i Pawła Juszczyka będzie się mierzyć z beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych – Unię Solec Kujawski.
Poloniści w pierwszym meczu rudny wiosennej po świetnym spotkaniu pokonali na własnym boisku faworyzowany Świt Szczecin aż 5:0 (4:0) i tym samym potwierdzili swoją wyborną formę z końca 2022 roku. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół umocnił swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli ze startą tylko czterech punktów do liderujących rezerw Pogoni Szczecin. Formą strzelecką w spotkaniu ze Świtem błysnął niekwestionowany lider średzkiego zespołu Bartosz Bartkowiak który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tych dwóch trafień nasz zawodnik dołożył jeszcze dwie asysty i bezapelacyjnie został przez kibiców wybrany graczem meczu.
Najbliższy rywal Polonii Środa Wlkp. to aktualny beniaminek który na ten poziom rozgrywkowy awansował w zeszłym sezonie w niecodziennych okolicznościach. Po zakończeniu sezonu w czwartej lidze grupa kujawsko pomorska zarówno Unia Solec jak i Włocłavia Włocławek miały tyle samo punktów (po 81 pkt) i idealnie równy bilans bezpośrednich pojedynków. W związku z tym o wyłonieniu zwycięzcy ligi i zespołu który uzyska awans musiał zadecydować dodatkowy mecz. Ten odbył się 29 czerwca na neutralnym boisku w Świeciu. Po pełnym emocji spotkaniu górą okazali się gracze Unii wygrywając 2:1 i to oni zostali nowym rywalem ligowym Polonii Środa.
Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą dziewięć razy. Siedem razy górą w tych pojedynkach był zespół Polonii Środa, a dwa razy zwyciężała Unia Solec. Bilans bramkowy tych pojedynków to 18-7 na korzyść średzkiego zespołu. W pojedynkach na Stadionie Średzkim ( a do tej pory odbyło się takich meczów pięć) pięć razy górą był zespół Polonii Środa. Bilans bramkowy tych meczów to 14-3 na korzyść średzkiego zespołu. Z kolei w pojedynkach na stadionie w Solcu Kujawskim dwa razy górą była Unia, a dwa razy zwyciężała Polonia Środa. Bilans bramkowy tych starć to 4-4.
Ostatni raz w pojedynku ligowym obie ekipy spotkały się 12 sierpnia 2022 roku na Stadionie Średzkim. Wtedy górą był zespół Polonii Środa wygrywając z Unią Solec Kujawski 2:0 po bramkach Jakuba Giełdy i Klaudiusza Milachowskiego.
Spotkanie w Unią Solec Kujawski odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę 12 marca a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Może się jednak okazać że ze względu na warunki atmosferyczne spotkanie zostanie rozegrane na innym boisku. O ewentualnych zamianach będziemy informować.
Najnowsze aktualności
-
26.09.2012
Galeria: Czarni Czerniejewo - Polonia II Środa
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego w którym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska uległy po rzutach karnych Czarnym Czerniejewo.
-
26.09.2012
Weekend w Polonii odc. III
Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".
-
26.09.2012
Rezerwy odpadły z Pucharu Polski
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska odpadły dziś z Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Nasza drużyna po rzutach karnych uległa na wyjeździe z Czarnymi Czerniejewo. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, a w karnych lepsi byli gospodarze wygrywając 9:8.
-
26.09.2012
Relacja LIVE! Czarni - Polonia II
W dzisiejszym meczu czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego piłkarze rezerw Polonii Środa zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Czerniejewo.
-
25.09.2012
Czy Polonia pokona Lubuszanina Trzciankę?
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
25.09.2012
Zapowiedź IV rundy Pucharu Polski
Już w środę rozegrana zostanie czwarta runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Do gry dołączyły zespoły z klasy okręgowej.
-
25.09.2012
Wyjazd kibiców do Trzcianki
Już najbliższą sobotę, 29 września piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają dziesiąty mecz o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem średzianie wybiorą się do Trzcianki na spotkanie z tamtejszym Lubuszaninem.
-
25.09.2012
Rezerwy zagrają o awans do V rundy Pucharu Polski
Już jutro piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa Wielkopolska rozegrają trzeci mecz w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem podopiecznych Waldemara Grześkowiaka będą Czarni Czerniejewo.

























































