07.03.2023
Pora na Unię SolecPo fantastycznym starcie rundy wiosennej w drugim meczu ligowym w 2023 roku zespół prowadzony przez Marcina Duchałę i Pawła Juszczyka będzie się mierzyć z beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych – Unię Solec Kujawski.
Poloniści w pierwszym meczu rudny wiosennej po świetnym spotkaniu pokonali na własnym boisku faworyzowany Świt Szczecin aż 5:0 (4:0) i tym samym potwierdzili swoją wyborną formę z końca 2022 roku. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół umocnił swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli ze startą tylko czterech punktów do liderujących rezerw Pogoni Szczecin. Formą strzelecką w spotkaniu ze Świtem błysnął niekwestionowany lider średzkiego zespołu Bartosz Bartkowiak który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tych dwóch trafień nasz zawodnik dołożył jeszcze dwie asysty i bezapelacyjnie został przez kibiców wybrany graczem meczu.
Najbliższy rywal Polonii Środa Wlkp. to aktualny beniaminek który na ten poziom rozgrywkowy awansował w zeszłym sezonie w niecodziennych okolicznościach. Po zakończeniu sezonu w czwartej lidze grupa kujawsko pomorska zarówno Unia Solec jak i Włocłavia Włocławek miały tyle samo punktów (po 81 pkt) i idealnie równy bilans bezpośrednich pojedynków. W związku z tym o wyłonieniu zwycięzcy ligi i zespołu który uzyska awans musiał zadecydować dodatkowy mecz. Ten odbył się 29 czerwca na neutralnym boisku w Świeciu. Po pełnym emocji spotkaniu górą okazali się gracze Unii wygrywając 2:1 i to oni zostali nowym rywalem ligowym Polonii Środa.
Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą dziewięć razy. Siedem razy górą w tych pojedynkach był zespół Polonii Środa, a dwa razy zwyciężała Unia Solec. Bilans bramkowy tych pojedynków to 18-7 na korzyść średzkiego zespołu. W pojedynkach na Stadionie Średzkim ( a do tej pory odbyło się takich meczów pięć) pięć razy górą był zespół Polonii Środa. Bilans bramkowy tych meczów to 14-3 na korzyść średzkiego zespołu. Z kolei w pojedynkach na stadionie w Solcu Kujawskim dwa razy górą była Unia, a dwa razy zwyciężała Polonia Środa. Bilans bramkowy tych starć to 4-4.
Ostatni raz w pojedynku ligowym obie ekipy spotkały się 12 sierpnia 2022 roku na Stadionie Średzkim. Wtedy górą był zespół Polonii Środa wygrywając z Unią Solec Kujawski 2:0 po bramkach Jakuba Giełdy i Klaudiusza Milachowskiego.
Spotkanie w Unią Solec Kujawski odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę 12 marca a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Może się jednak okazać że ze względu na warunki atmosferyczne spotkanie zostanie rozegrane na innym boisku. O ewentualnych zamianach będziemy informować.
Najnowsze aktualności
-
11.01.2013
Rezerwy wystąpią na turnieju Sklejka Cup 2013
W najbliższą niedzielę druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska wyjedzie na I Halowy Turniej Piłki Nożnej Sklejka Cup 2013, który rozegrany zostanie w Miłosławiu.
-
11.01.2013
Orliki młodsze zagrają w Sosnowcu
Już w najbliższy weekend 12-13 stycznia drużyna orlików młodszych naszego klubu pojedzie do Sosnowca na dwudniowy turniej piłkarski.
-
10.01.2013
Polonia zagra we Wrześni
Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wezmą udział w XIV Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.
-
10.01.2013
Nowe terminy treningów orlików starszcyh
Wszystkich zawodników zespołu orlików starszych prowadzonych przez Marcina Lecieja informujemy że przez ferie zimowe treningi odbywać będą się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.
-
10.01.2013
Wstępny terminarz rundy wiosennej III ligi
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ustalił wstępny terminarz rundy wiosennej III ligi grupy II w której występuje nasza Polonia Środa Wielkopolska.
-
09.01.2013
Galeria zdjęć z pierwszego treningu
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego, pierwszego w tym roku treningu Polonii Środa Wielkopolska.
-
09.01.2013
Polonia rozpoczęła przygotowania
Dziś o godzinie 17:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli pierwszy po przerwie zimowej trening. Zajęcia polonistów po raz pierwszy poprowadził Czesław Owczarek.
-
08.01.2013
Jutro pierwszy trening
Już jutro po przerwie zimowej do zajęć powrócą piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Nasi zawodnicy po raz pierwszy będą mieli okazję pokazać się nowemu trenerowi Czesławowi Owczarkowi.























































