OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.08.2019

Pora na Unię Janikowo

W sobotę 24 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe w tym sezonie. Tym razem do naszego miasta przyjedzie beniaminek rozgrywek ligowych Unia Janikowo.

Polonia Środa po czterech kolejkach obecnego sezonu zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem czterech punktów. Nasz zespół do tej pory wygrał jeden mecz, jedno spotkanie zremisował i dwa mecze przegrał. Ale w każdym z tych spotkań nasz zespół był drużyną lepszą i prowadzącą grę. Brakowało tylko skuteczności i wykończenia akcji. I to nad tymi aspektami nasz sztab szkoleniowy pracuje przez cały tydzień. Ma to przynieść efekty już w najbliższym mecze właśnie z Unią.

W naszym zespole wszyscy zawodnicy są zdrowi i w pełni sił. Nikt też nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to pełną swobodę w wyborze meczowej osiemnastki naszemu trenerowi. Jednak o tym kto zagra zadecyduje dyspozycja na treningach i taktyka dobrana właśnie pod rywala.

Unia Janikowo obecnie zajmuje jedenastą lokatę w ligowej tabeli i ma na swoim  koncie również cztery punktu a naszą Polonię wyprzedza tylko lepszym bilansem bramkowym. Na inaugurację rozgrywek trzecioligowych Unia pokonał na własnym boisku Bałtyk Gdynia 3:0. W drugim meczu podopieczni Artura Polehojko także na własnym boisku zremisowali z Chemikiem Police 1:1. Ostatnie dwie kolejki to porażki zespołu z Janikowa. Najpierw z Sokołem Kleczew 2:0, a następnie z Radunią Stężyca 1:0.

Najbardziej znanymi zawodnikami Unii są środkowy obrońca Maciej Mysiak który ma na swoim koncie 24 występy w Ekstraklasie w barwach GKS Katowice i GKS Bełchatów, skrzydłowy Przemysław Kędziora który ma za sobą wiele spotkań na poziomie trzeciej ligi w barwach Pogoni Mogilno , Unii Swarzędz czy Sokoła Kleczew oraz Dawid Radomski który ostatnie sezony spędził w Mieszku Gniezno.

Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą dwa razy. Raz górą byli poloniści którzy zwyciężyli na własnym boisku 5:0, a raz górą była Unia która wygrała na swoim obiekcie w rewanżu 1:0. Tamte spotkania dobrze pamięta obecny drugi trener Polonii Środa Marcin Duchała który nawet w pierwszym wygranym meczu zdobył bramkę.

Spotkanie z Unią Janikowo zostanie rozegrane w sobotę 24 sierpnia o godzinie 17:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze aktualności

  • 22.09.2012

    Wyniki sobotnich meczów 9. kolejki III ligi

    Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kolejne zwycięstwo zanotowała Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która pokonała Lubuszanina Trzciankę 3:0. W meczu na szczycie lepsza okazała się Unia Swarzędz pokonując w Kleczewie tamtejszego Sokoła 2:1.

  • 22.09.2012

    GKS Gułtowy pokonany

    Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały na własnym w dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A GKS Gułtowy 6:0 (2:0).

  • 22.09.2012

    Polonia II jednak wiceliderem

    Trwa zamieszanie z walkowerami w poznańskiej klasie A grupie I. Przypomnijmy że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował najpierw cztery, a później dwa mecze z udziałem Pelikana Niechanowo i Orkana Jarosławiec.

  • 25.09.2012

    Kolejne zwycięstwo juniorów młodszych

    W piątek 21 września juniorzy młodsi rozegrali mecz w ramach 3 kolejki rozgrywek ligowych. Poloniści udali się na bardzo ważny mecz do lidera Kotwicy Kórnik. Spotkanie prowadzone pod dyktando Polonii zakończyło się wygraną naszej druzyny w stosunku 4:2 (3:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Halaburdę zdobyli: Jakub Kurasiński, Szymon Grzelak, Karol Kaźmierczak i Adrian Olczyk. Dzieki temu zwycięstwu Polonia objęła samodzielne prowadzenie w ligowej tabeli. Początek spotkania rozegranego w Kórniku na głównej płycie należał zdecydowanie do zespołu Polonii. Przewagę tą nasi zawodnicy udokumentowali już w 2 minucie zdobywając pierwszą bramką. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Marcina Malusiaka zawodnicy Kórnika wybili piłkę przed pole karne, a tam na uderzenie zdecydował się Jakub Kurasiński, który trafił do siatki bramki gospodarzy. Poloniści nie zwalniali tempa byli przez cały okres zespołem zdecydowanie lepszym spychając przeciwnika do defensywy. W 18 minucie kolejna ładna akcja Polonii. Piłkę z lewej strony dorzuca w pole karne Krystian Olczyk do Macieja Polodego, który zgrywa ją przed pole a tam silnie uderza Szymon Grzelak, który wyprowadza Polonię na prowadzenie 2:0. W 35 minucie Marcin Malusiak wywalczył piłkę z prawej strony boiska, dograł ją do Krystiana Olczyka, który zauważył nadbiegającego Karola Kaźmierczaka i nasz obrońca uderzeniem z pola karnego po raz trzeci pokonuje bramkarza Kotwicy. Poloniści w tej części gry mieli jeszcze kilka szans, a najlepszą zmarnował Maciej Polody trafiając w poprzeczkę. Zawodnicy gospodarzy praktycznie nie zagrozili naszej bramce. W drugiej części gry grająca spokojnie już Polonia zdobyła kolejną bramkę w 53 minucie pop rzucie rożnym. Marcin Malusiak ponownie dobrze zagrał piłkę, do której dobiegł Adrian Olczyk i głową pokonał bramkarza. Chwilę później setki nie wykorzystał Maciej Polody, będąc oko w oko z bramkarzem trafił prosto w niego, a w 61 minucie Grzegorz Filipiak z 2 metrów nie trafił w światło bramki. Takie sytuacje zazwyczaj się mszczą i taki bieg wydarzeń miało to spotkanie. Minute później błąd w wyprowadzeniu piłki kończy się szybką kontrą Kotwicy i ich drugie uderzenie na bramkę kończy się zdobyciem kontaktowego gola. Gospodarze złapali wiatr w żagle lecz tylko na chwilę. Cały czas spotkanie było kontrolowane przez Polonię. W 70 doskonałe uderzenie z dystansu Grzegorza Filipiaka przechodzi minimalnie obok słupka. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Adriana Olczyka Kacper Wartecki uderza głową lecz także obok słupka. W 76 minucie uderzenie z dystansu Szymona Grzelaka z najwyższym trudem broni bramkarz. Niestety w doliczonym czasie gry przytrafia się wpadka naszemu bramkarzowi, który za późno wyszedł przed pole karne i nie trafił w piłkę co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Kotwicy zmniejszając wymiary porażki na 2:4. Zwycięstwo Polonii było jak najbardziej zasłużone, gdyż nasi zawodnicy byli zespołem lepszym , bardziej wybiegany i stwarzającym sobie wiele sytuacji podbramkowych. Wygrana ta dała także naszym zawodnikom fotel lidera, który do tej kolejki zajmowali gracze właśnie z Kórnika. Juniorzy młodsi wystąpili w składzie: Bartosz Kurasiak - Jakub Kurasiński - Paweł Burchacki (41` - Karol Witucki), Tomasz Kaźmierski (71` - Jedrzej Loga), Karol Kaźmierczak - Marcin Malusiak  (55` - Klaudiusz Filipiak), Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak - Bartosz Nowak (41` - Adrian Olczyk), Krystian Olczyk (60` - Kacper Wartecki), Maciej Polody (64` - Artur Kaczmarek).

  • 21.09.2012

    Zapowiedź 7. kolejki klasy A

    W najbliższy weekend rozegrana zostanie siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A.

  • 21.09.2012

    Zapowiedź 9. kolejki III ligi

    Już po raz dziewiąty w tym sezonie piłkarze trzecioligowych zespołów wybiegną na boiska by powalczyć o kolejne ligowe punkty.

  • 20.09.2012

    Rozgrywki młodzieży

    W najbliższy weekend po raz trzeci w tym sezonie drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska zagrają o ligowe punkty.

  • 20.09.2012

    Weekend w Poloniiodc. III

    Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.