07.07.2020
Pora na Jarotę JarocinW środę 8 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają drugie tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin. Spotkanie zostanie rozegrane w Jarocinie, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.
Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa trenują dwa razy dziennie w ramach tak zwanego obozu dochodzeniowego. Poranny trening odbywa się w gościnnych progach Centrum Aktywności a popołudniowe zajęcia odbywają się już na boisku. Podczas zajęć sztab szkoleniowy naszego zespołu pracuje nad przygotowaniem kondycyjnym polonistów a także nad wypracowaniem schematów gry które będą wykorzystywane już podczas spotkań ligowych. W zajęciach udział biorą wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszego zespołu a wśród nich letnie nabytki Krzysztof Biegański, Damian Buczma i Krystian Pawlak.
Poloniści mają już za sobą jedno spotkanie w okresie przygotowawczym. Na własnym boisku nasz zespół uległ Victorii Września 1:2. Jednak jak podkreśla średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński w meczach towarzyskich nie chodzi o wyniki a o przetestowanie różnych ustawień i różnych wariantów gry.
W tym tygodniu po za meczem z Jarotą nasz zespół miał wznowić zmagania w Wielkopolskim Pucharze Polski. Jednak ze względu na wycofanie się naszego rywala czyli zespołu KS Opatówek sztab szkoleniowy Polonii Środa będzie się starał na ten termin zakontraktować jakąś grę towarzyską.
Piłkarze JKS-u mają za sobą dwa spotkania towarzyskie tego lata. W pierwszym meczu pokonali Iskrę Szydłowo 3:0, a następnie ulegli Sokołowi Kleczew 0:1. Tym samym spotkanie z naszą Polonią będzie dla tego zespołu trzecim meczem kontrolnym.
Spotkanie z Jarotą zostanie rozegrane na tamtejszym stadionie w środę 8 lipca o godzinie 17:00.
Najnowsze aktualności
-
23.04.2025
Pewne zwycięstwo z Ostrovią (2009)
Po nieudanym starcie rundy wiosennej na dobre tory wróciła Polonia 2009, która w środę odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej B2. Zespół prowadzony przez Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego pewnie wygrał na starym stadionie średzkim 4:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Bramkarza rywali przed przerwą pokonał Franciszek Błaszyk, a następnie dwa gole strzelił Michał Mężyński, a wynik spotkania ustalił Michał Deręgowski.
-
23.04.2025
Zwycięstwo w Lesznie (2008)
W Wielki Czwartek zespół Polonii 2008 udał się do Leszna, skąd wrócił z trzema punktami. Drużyna Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrała 3:0 (1:0) po bramkach Antoniego Sobczyńskiego, Mikołaja Szymańskiego oraz trafieniu samobójczym. Poloniści w tym momencie zajmują drugie miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej, nie zaznając dotąd goryczy porażki - nasz zespół wygrał cztery mecze, a trzy zakończyły się remisami.
-
23.04.2025
Akademia: Raport ligowy (16-22.04.2025)
Siedem meczów rozegrały drużyny akademii w weekend Wielkanocny. Świąteczne granie rozpoczęło się od domowego zwycięstwa Polonii 2009 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W czwartek przekonujące zwycięstwa odniosły Polonia 2008, Polonia 2012 oraz Polonia 2012, a dość niespodziewanie w Koninie przegrali trampkarze z rocznika 2011. W Wielką Sobotę swój mecz rozegrała Polonia 2010 III, która przegrała ze Stellą Luboń, natomiast we wtorek Polonia 2011 zrehabilitowała się za wyjazdowa porażkę, wygrywając 2:0 z SMS APR Ślesin.
-
22.04.2025
Transmisja z Kościana
Zapraszamy Was na transmisję spotkania 1/4 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Kościanie z tamtejszą Obrą. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Startujemy w środę 23 kwietnia o godzinie 17:20.
-
19.04.2025
Świąteczna wygrana trzeciego zespołu
W dobrych humorach mogli spędzić święta zawodnicy trzeciej drużyny seniorskiej Polonii! Zespół Łukasza Kaczałki pewnie wygrał na wyjeździe z Gromem Plewiska 4:2 (4:1), choć to rywale jako pierwsi trafili do siatki. Decydująca była druga część pierwszej połowy meczu, kiedy to w ciągu dwudziestu minut Polonia strzeliła cztery gola. Golkipera Gromu pokonali Hubert Łosiński, Filip Stasiak, Kacper Cyka oraz Bartosz Idziaszek. Dzięki tej wygranej Polonia III przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli klasy B i do miejsca premiowanego awansem traci już tylko trzy punkty.
-
18.04.2025
Remis w Szczecinie
W Wielki Czwartek rozegrali kolejne swoje spotkanie ligowe piłkarze Polonii Środa. Tym razem poloniści udali się do Szczecina gdzie zmierzyli się z drugim zespołem Pogoni Szczecin. Rywale w których składzie znalazło się kilku graczy z przeszłością w pierwszym zespole mocno liczyli na kolejną wygraną i awans w ligowej tabeli.
-
16.04.2025
Transmisja ze Szczecina
Zapraszamy Was na transmiję meczu III ligi w kórym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni.
Startujemy w czwartek 17 kwietnia o godzinie 17:20.
-
16.04.2025
Akademia: Zapowiedź (16-19.04.2025)
Środowym meczem Polonii 2009 rozpoczynamy kolejkę Wielkanocną w naszej akademii. W czwartek swoje mecze rozegrają cztery zespoły - Polonia 2008, Polonia 2011, Polonia 2012 oraz Polonia 2012 II, natomiast mecz Polonii 2010 III ze Stellą Luboń zaplanowano na sobotę. Pozostałe drużyny mają przerwę w rozgrywkach.



























































