07.07.2020
Pora na Jarotę JarocinW środę 8 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają drugie tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin. Spotkanie zostanie rozegrane w Jarocinie, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.
Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa trenują dwa razy dziennie w ramach tak zwanego obozu dochodzeniowego. Poranny trening odbywa się w gościnnych progach Centrum Aktywności a popołudniowe zajęcia odbywają się już na boisku. Podczas zajęć sztab szkoleniowy naszego zespołu pracuje nad przygotowaniem kondycyjnym polonistów a także nad wypracowaniem schematów gry które będą wykorzystywane już podczas spotkań ligowych. W zajęciach udział biorą wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszego zespołu a wśród nich letnie nabytki Krzysztof Biegański, Damian Buczma i Krystian Pawlak.
Poloniści mają już za sobą jedno spotkanie w okresie przygotowawczym. Na własnym boisku nasz zespół uległ Victorii Września 1:2. Jednak jak podkreśla średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński w meczach towarzyskich nie chodzi o wyniki a o przetestowanie różnych ustawień i różnych wariantów gry.
W tym tygodniu po za meczem z Jarotą nasz zespół miał wznowić zmagania w Wielkopolskim Pucharze Polski. Jednak ze względu na wycofanie się naszego rywala czyli zespołu KS Opatówek sztab szkoleniowy Polonii Środa będzie się starał na ten termin zakontraktować jakąś grę towarzyską.
Piłkarze JKS-u mają za sobą dwa spotkania towarzyskie tego lata. W pierwszym meczu pokonali Iskrę Szydłowo 3:0, a następnie ulegli Sokołowi Kleczew 0:1. Tym samym spotkanie z naszą Polonią będzie dla tego zespołu trzecim meczem kontrolnym.
Spotkanie z Jarotą zostanie rozegrane na tamtejszym stadionie w środę 8 lipca o godzinie 17:00.
Najnowsze aktualności
-
21.05.2025
Polonia 2012 w finałach turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka!
We wtorek zespoły Polonii 2011 oraz Polonii 2012 udały się do Rokietnicy, gdzie reprezentowały powiat średzki w wojewódzkich finałach turnieju LZS - Piłkarska Kadra Czeka. Rocznik 2012 spisał się doskonale i wywalczył awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 lipca w Nidzicy (warmińsko-mazurskie). W turnieju dla rocznika 2010 nasz powiat reprezentowała Polonia 2011, która odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co nie dało kwalifikacji do finału.
-
20.05.2025
Domowe zwycięstwo z Trzemesznem (2014)
Polonia 2014 kontynuuje serię zwycięstw w 2. lidze okręgowej młodzików D2. Nasi zawodnicy, którzy rywalizują w lidze z rocznikiem 2013, tym razem pokonali na własnym boisku MKS Trzemeszno 10:2 (3:0). Dwóch zawodników skompletowało hat tricka - Wojciech Włodarczyk i Karol Krawczewski, a po jednym golu zdobyli Franciszek Czaja, Mikołaj Mielcarek, Witold Artomski oraz Adam Małolepszy. Polonia zajmuje 1. miejsce w tabeli.
-
20.05.2025
Wysokie zwycięstwo z KKS-em (2013)
Oba zespoły rocznika 2013 miniony weekend zaliczą do udanych. Polonia 2013 wysoko pokonała KKS 1925 Kalisz, strzelając 21 bramek, a najskuteczniejsi byli Oliwier Wiczyński - 7 bramek oraz Jakub Przybyłek - 5 bramek. Druga drużyna także zdobyła trzy punkty, pokonując 7:3 (5:2) Avię II Kamionki. Cztery bramki zdobył Michał Jakubiak, a po jednym trafieniu dołożyli Maurycy Wojtaszak, Piotr Kopczyński oraz Ksawery Adaszak.
-
20.05.2025
Drugie miejsce w SBG Cup! (2012)
Zespół młodzików z rocznika 2012 prowadzony przez trenera Bartosza Tomaszewskiego wywalczył w weekend srebrne medale w turnieju SBG Cup w Jarocinie! W finale turnieju nasz zespół przegrał po rzutach karnych ze Zjednoczonymi Rychwał. Polonia rozegrała łącznie dziewięć meczów w ciągu trzech dni, ani razu nie przegrywając.
-
20.05.2025
Młodzicy wygrali w Dolsku (2012)
Zespół Polonii 2012 II w sobotę wywalczył kolejne trzy punktu. Młodzi Poloniści wygrali na wyjeździe 5:3 (2:1) z Zawiszą Dolsk, a bramki na wagę trzech punktów strzelali Patryk Polny - dwie, Adam Przybylski - dwie oraz Jan Wojciechowski. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli 2. ligi okręgowej D1.
-
20.05.2025
Dziewczyny przegrały w Owińskach (Juniorki)
Zespół juniorek w meczu 2. ligi okręgowej zmierzył się w sobotę na wyjeździe z Błękitnymi Owińska. Polonistki przegrały z chłopcami 1:8 (1:4), a jedynego gola dla naszego zespołu strzeliła Nikola Jeziorska.
-
20.05.2025
Porażka w Lesznie (2011)
Miniony weekend nie był udany dla zespołu trampkarzy z rocznika 2011. Pierwszy zespół wysoko przegrał z Polonią 1912 Leszno w spotkaniu 1. ligi wojewódzkiej C2. Do rozegrania pozostało jedno spotkanie, w którym rywalem Polonii będzie KKS 1925 Kalisz. Drugi zespół zremisował 3:3 (1:2) z Mieszkiem II Gniezno w spotkaniu 1. ligi okręgowej.
-
20.05.2025
Zwycięstwo trampkarzy z Wartą (2010)
Kolejne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, tym razem pokonując 5:1 (2:1) Wartę Poznań 2011. W tabeli 1. ligi wojewódzkiej nasz zespół ma już osiem punktów przewagi nad drugim GES-em Poznań. Druga drużyna wygrała na wyjeździe 5:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne i przesunęła się na trzecie miejsce w 2. lidze wojewódzkiej. Trzeci zespół przegrał 2:5 z Koziołkiem II Poznań w meczu 1. ligi okręgowej.




























































