OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.07.2020

Pora na Jarotę Jarocin

W środę 8 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają drugie tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin. Spotkanie zostanie rozegrane w Jarocinie, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa trenują dwa razy dziennie w ramach tak zwanego obozu dochodzeniowego. Poranny trening odbywa się w gościnnych progach Centrum Aktywności a popołudniowe zajęcia odbywają się już na boisku. Podczas zajęć sztab szkoleniowy naszego zespołu pracuje nad przygotowaniem kondycyjnym polonistów a także nad wypracowaniem schematów gry które będą wykorzystywane już podczas spotkań ligowych. W zajęciach udział biorą wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszego zespołu a wśród nich letnie nabytki Krzysztof Biegański, Damian Buczma i Krystian Pawlak.

Poloniści mają już za sobą jedno spotkanie w okresie przygotowawczym. Na własnym boisku nasz zespół uległ Victorii Września 1:2. Jednak jak podkreśla średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński w meczach towarzyskich nie chodzi o wyniki a o przetestowanie różnych ustawień i różnych wariantów gry.

W tym tygodniu po za meczem z Jarotą nasz zespół miał wznowić zmagania w Wielkopolskim Pucharze Polski. Jednak ze  względu na wycofanie się naszego rywala czyli zespołu KS Opatówek sztab szkoleniowy Polonii Środa będzie się starał na ten termin zakontraktować jakąś grę towarzyską.

Piłkarze JKS-u mają za sobą dwa spotkania towarzyskie tego lata. W pierwszym meczu pokonali Iskrę Szydłowo 3:0, a następnie ulegli Sokołowi Kleczew 0:1. Tym samym spotkanie z naszą Polonią będzie dla tego zespołu trzecim meczem kontrolnym.

Spotkanie z Jarotą zostanie rozegrane na tamtejszym stadionie w środę 8 lipca o godzinie 17:00.

Najnowsze aktualności

  • 08.06.2022

    Turnieje ligowe w Kórniku i Śremie (2012)

    Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turniejach orlików w Kórniku i Śremie, Podczas gier podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna pokazali się z bardzo dobrej strony.

  • 08.06.2022

    Puchar jest nasz

    We wtorek 7 czerwca 2022 roku piłkarze Polonii Środa zagrali w siódmym z rzędu finale Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Marcina Duchały i Pawła Juszczyka była czwartoligowa Korona Piaski.

  • 08.06.2022

    Orliki wygrały w Swarzędzu (2011)

    Pierwszy zespół orlików starszych pokonał w meczu I ligi okręgowej Unię Swarzędz 6:2 (2:1). Trzy bramki strzelił Adam Jankowski, dwie Jakub Kruk, a jedną Mikołaj Jaśkowiak. Drugi zespół przegrał 7:11 z Pogonią Książ, a trzeci pokonał 11:7 Mieszko II Gniezno.

  • 07.06.2022

    Dwa zwycięstwa młodzików (2010)

    Pierwsza drużyna młodzików młodszych pokonała na swoim boisku 3:2, choć już po kilku minutach przegrywała 0:2. Bramki dla podopiecznych Kamila Kudły strzelili Marcel Kaleta - dwie oraz Amelia Guzenda. Druga drużyna wygrała w meczu na szczycie z Mieszkiem II Gniezno 5:2 (3:1), a bramki strzelali Cezary Bartkowiak, Alicja Bolewicz, Antoni Zając, Adam Kłopocki oraz Dawid Buczma. Trzecia grupa przegrała 1:5 (0:1), a jedyną bramkę strzelił Nikodem Odwrot.

  • 06.06.2022

    Komplet punktów młodzików (2009)

    W meczu 11. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 2:0 (2:0) na wyjeździe z Wartą Śrem po golach Antoniego Staszaka oraz Stanisława Jaskólskiego. Drugi zespół w Topoli okazał się lepszy od LPFA Poznań/Krzykosy, wygrywając 7:1 (4:1). Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski - dwie, Jakub Smolarz, Jakub Stachowiak i Jakub Sawuć, a dwukrotnie rywale trafiali do własnej bramki.

  • 06.06.2022

    Kolejne zwycięstwo trampkarzy (2008)

    W meczu 13. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał w Rawiczu tamtejszą Rawię 3:0 (2:0). Dwa gole strzelił Paweł Sarna, a jednego Wiktor Motyl. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół nadal traci dwa punkty do KKS-u 1925 Kalisz, ale ma rozegrane jedno spotkanie mniej. Poloniści mają do rozegrania jeszcze dwa mecze - zaległy z Rawią Rawicz (8 czerwca) oraz z GKS-em Grębanin (11 czerwca). Oba zostaną rozegrane w Środzie Wielkopolskiej. Druga drużyna przegrała 2:3 (1:0) z Pelikanem Niechanowo, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Oba gole strzelił Aleksander Krause.

  • 06.06.2022

    Porażka w Turku (2007)

    W rozegranym w czwartek wyjazdowym meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:4 (1:3) z Turem 1921 Turek. Poloniści szybko stracili pierwszą bramkę i mimo ambitnej postawy nie udało się przywieźć choćby punkty. Bramki strzelali bardzo aktywny tego dnia Oskar Popis oraz Jakub Grzegorczyk.

  • 06.06.2022

    Siódmy finał Polonii Środa

    We wtorek 7 czerwca na Stadionie Średzkim odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z czwartoligową Koroną Piaski. Dla zespołu ze Środy Wielkopolskiej będzie to SIÓDMY z rzędu finał tych rozgrywek. W dotychczasowych sześciu poloniści czterokrotnie odnosili zwycięstwo a dwa razy z boiska schodzili pokonani. Z kolei dla naszych rywali będzie to pierwszy historyczny udział w finale wojewódzkiego pucharu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.