OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.07.2020

Pora na Jarotę Jarocin

W środę 8 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają drugie tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin. Spotkanie zostanie rozegrane w Jarocinie, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa trenują dwa razy dziennie w ramach tak zwanego obozu dochodzeniowego. Poranny trening odbywa się w gościnnych progach Centrum Aktywności a popołudniowe zajęcia odbywają się już na boisku. Podczas zajęć sztab szkoleniowy naszego zespołu pracuje nad przygotowaniem kondycyjnym polonistów a także nad wypracowaniem schematów gry które będą wykorzystywane już podczas spotkań ligowych. W zajęciach udział biorą wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszego zespołu a wśród nich letnie nabytki Krzysztof Biegański, Damian Buczma i Krystian Pawlak.

Poloniści mają już za sobą jedno spotkanie w okresie przygotowawczym. Na własnym boisku nasz zespół uległ Victorii Września 1:2. Jednak jak podkreśla średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński w meczach towarzyskich nie chodzi o wyniki a o przetestowanie różnych ustawień i różnych wariantów gry.

W tym tygodniu po za meczem z Jarotą nasz zespół miał wznowić zmagania w Wielkopolskim Pucharze Polski. Jednak ze  względu na wycofanie się naszego rywala czyli zespołu KS Opatówek sztab szkoleniowy Polonii Środa będzie się starał na ten termin zakontraktować jakąś grę towarzyską.

Piłkarze JKS-u mają za sobą dwa spotkania towarzyskie tego lata. W pierwszym meczu pokonali Iskrę Szydłowo 3:0, a następnie ulegli Sokołowi Kleczew 0:1. Tym samym spotkanie z naszą Polonią będzie dla tego zespołu trzecim meczem kontrolnym.

Spotkanie z Jarotą zostanie rozegrane na tamtejszym stadionie w środę 8 lipca o godzinie 17:00.

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2022

    Bez punktów w starciu z Pogonią

    W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.

  • 02.09.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)

    W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.

  • 02.09.2022

    Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)

    W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.

  • 02.09.2022

    Gry kontrolne orlików (2012)

    Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.

  • 01.09.2022

    W niedzielę z Pogonią

    Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.

  • 01.09.2022

    Zwycięstwo w Sątopach (2010)

    W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.

  • 31.08.2022

    Koniec pucharowej przygody

    W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.

  • 31.08.2022

    Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)

    W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.