OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

01.10.2025

Pora na beniaminka z Wrześni

Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w meczu 11 kolejki podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zmierzą się z Victorią Września. Zespół z Wrześni to beniaminek tegorocznych rozgrywek ligowych, a ostatni raz oba zespoły rywalizowały w lidze ze sobą prawie dziesięć lat temu.

Po zwycięstwie z Zawiszą Bydgoszcz i  wywalczeniu trzech punktów zespół Polonii Środa wylądował na trzecim miejscu w ligowej tabeli i ma już tylko cztery punkty straty do liderującej Cartusii Kartuzy.  Tym razem formę podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego sprawdzi Victoria Września. Spotkania z tym rywalem zawsze były bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca. Warto tutaj przypomnieć chociażby pojedynek ligowy z sezonu 2014/15 kiedy to poloniści na własnym boisku przegrali z Victorią 0:1, a o wynik końcowy oba zespoły drżały do samego końca. Ale poloniści nie tylko z tego meczu mają złe wspomnienia z potyczek z zespołem z Wrześni. W sezonie 2023/24 oba zespoły spotkały się w półfinale Wielkopolskiego Pucharu Polski. Faworyzowana Polonia Środa została we Wrześni rozbita przez Victorię 0:4 i odpadła z rozgrywek pucharowych. Ostatnią oficjalną wygraną poloniści z zespołem Victorii zanotowali w rundzie jesiennej sezonu 2014/15 wygrywając we Wrześni 1:0 po bramce Damiana Buczmy z 72 minuty. Pora zatem podreperować bilans gier z tym rywalem a dodatkowo podtrzymać dobrą passę wygranych jaka towarzyszy naszemu zespołowi od 12 września.

W spotkaniu z Victorią Września w zespole Polonii Środa zabraknie dwóch podstawowych bramkarzy naszego zespołu a więc Przemysława Frąckowiaka i Miłosza Garstkiewicza. Obaj cały czas leczą urazy a o tym kto stanie między średzkimi słupkami zadecydują najbliższe dni. Trener Polonii Środa nie będzie mógł także skorzystać z usług Jakuba Szczypka, a pod znakiem zapytania stoi występ Filipa Nawrockiego. Mimo tych problemów personalnych poloniści podkreślają że jadą do Wrześni po komplet punktów.

Victoria Września to tegoroczny beniaminek rozgrywek ligowych i zespół który wraca na poziom trzeciej ligi po dziesięciu latach nie obecności. Ostatni raz ekipa z Wrześni w trzeciej lidze rywalizowała we wspominanym już sezonie 2014/15. Wtedy jednak Victoria zakończyła rozgrywki na 13 miejscu które nie dało utrzymania i pożegnała się z trzecią ligą. Awans i powrót do trzeciej ligi wtedy jeszcze podopieczni Pawła Lisieckiego wywalczyli przed obecnym sezonem po wygranych barażach. W czwartej lidze ekipa Victorii zajęła drugie miejsce za Lipnem Stęszew. W dwuetapowych barażach najpierw pokonali Białych Sądów 6:3, a następnie wygrali 4:2 po dogrywce z Gromem Nowy Staw.

Początek nowego sezonu w nowej rzeczywistości nie jest zbyt udany dla zespołu Victorii. Po dziesięciu kolejkach zespół z Wrześni ma na swoim koncie 6 punktów i zajmuje siedemnaste miejsce w ligowej tabeli. Te wyniki spowodowały że przed meczem z Polonią Środa nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca. Dotychczasowego trenera Pawła Lisieckiego zastąpił Łukasz Bandosz który ma doświadczenie w trzeciej lidze będąc trenerem Pogoni Nowe Skalmierzyce. Jego zadaniem będzie odmiana oblicza Victorii i utrzymanie tego zespołu w gronie trzecioligowców.

Spotkanie Polonii Środa z Victorią Września zostanie rozegrane w sobotę 4 października o godzinie 16:00 na stadionie we Wrześni.

Najnowsze aktualności

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)

    Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.

  • 22.12.2025

    Wesołych Świąt

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim

    najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.

    Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.

    W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.

    Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)

    Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)

    Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.

  • 18.12.2025

    M. Rozmarynowski: Zachowajmy pokorę i cierpliwość

    Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Maciejem Rozmarynowskim w której podsumujemy dokonania naszego zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2025/26.

  • 18.12.2025

    Piłkarze mają głos…

    Jesteście ciekawi jak piłkarze Polonii Środa Wlkp. oceniają rundę jesienną sezonu 2025/26 w swoim wykonaniu? Zatem oddajemy naszym piłkarzom…

  • 15.12.2025

    HPP: Polonia liderem po dwóch turniejach (2013)

    Polonia 2013 pozostaje liderem grupy B po drugim turnieju z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, tym razem rozpoczął od porażki z APR Lampart Jarocin, następnie raz zremisował, a potem odniósł trzy zwycięstwa.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.