19.03.2014
Polska lepsza w sparinguReprezentacja Polski do lat 18 okazała się lepsza w dzisiejszym sparingu od naszej Polonii. Kadrowicze wygrali 4:1, jednak wynik jest bardzo mylący, bo na boisku biało-czerwoni nie byli wcale zespołem lepszym.
Jedynego gola dla polonistów zdobył w 40. minucie Mateusz Pluciński.
Polonistów w dzisiejszym meczu poprowadził Robert Halaburda, który zastąpił przebywającego na zjeździe Szkoły Trenerów PZPN, Czesława Owczarka. Okazję na pokazanie się w pierwszym zespole dostał zawodnik juniorów młodszych Jędrzej Kujawa. Podopieczny Ireneusza Janickiego spędził na boisku trzydzieści ostatnich minut.
Mecz znakomicie mogli rozpocząć nasi gracze, którzy już w pierwszych minutach stworzyli sobie znakomitą okazję do zdobycia gola. Na nieszczęście Igora Jurgi golkiper biało-czerwonych w ostatniej chwili zdołał zmienić tor lotu piłki. Wynik spotkania został otwarty w trzynastej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego poloniści nie upilnowali jednego z graczy Polski, który w prosty sposób pokonał bezradnego Adriana Lisa. W 35. minucie rywale niespodziewanie trafili na 2:0. Mimo że to Polonia prowadziła grę, Marcinowi Falgierowi przytrafił się fatalny błąd podając piłkę wprost pod nogi przeciwnika, a że średzianie grali z najbardziej utalentowanymi piłkarzami młodego pokolenia to nie mogło się to skończyć inaczej niż utratą drugiej bramki. Jeszcze przed prezerwą nadzieje naszej drużynie na korzystny wynik dał Mateusz Pluciński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, „na raty” zdołał zmieścić piłkę w siatce. Po wznowieniu gry nadal atakowali średzianie, ale to kadrowicze byli dziś niezwykle skuteczni. Efektem tego był gol w 55. minucie. Przy tej bramce nie popisali się nasi piłkarze, bowiem akcja bramkowa rozpoczęła się od rzutu z autu na wysokości pola karnego wykonywanego przez polonistów. Rezultat spotkania ustalony został niecały kwadrans przed końcem, gdy ładną i szybką akcją podopieczni Rafała Janasa rozmontowali defensywę średzian i strzałem z siedemnastu metrów pokonali Dawida Nowaka. Polonia miała kilka znakomitych okazji do strzelania bramki, ale mocne uderzenie Adriana Błaszaka wybronił golkiper, strzał głową Krystiana Pawlaka z linii bramkowej wybił obrońca, a Marcin Duchała zamiast zapytać bramkarza w który róg posłać piłkę zdecydował się podawać, co uczynił niecelnie. Ostatecznie poloniści przegrali 1:4, ale wynik nie odzwierciedla na pewno przebiegu spotkania.
Polonia: Lis (65' Nowak), P. Przybyłek (46' Warot), Lisek, Barabasz, Buczma (46' Matysiak, 85' Błaszak)), Falgier (60'' Kujawa), Błaszak (70' Buczma), Solarek (46' Duchała), Pluciński (68' P. Przybyłek), Jurga (60' Solarek), Stańczyk (46' Pawlak)
Najnowsze aktualności
-
07.10.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Górnik Konin
Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania w którym średzka Polonia pokonała na własnym boisku Górnika Konin 3:0. Gole dla naszego zespołu zdobyli Michał Wawszczak, Krzysztof Wolkiewicz oraz Tomasz Bekas.
-
07.10.2012
Pewne zwycięstwo młodzików
W sobotę został rozegrany kolejny mecz ligowy naszych młodzików. Średzianie podejmowali na własnym boisku drużynę Clescevii Kleszczewo. Jak się okazało nasi chłopcy bez większych problemów pokonali rywala 7:1 i odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo.
-
07.10.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Górnik Konin
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego spotkania Polonii Środa z Górnikiem Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem średzian 3:0.
-
07.10.2012
Galeria: Polonia Środa - Górnik Konin
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Górnikiem Konin. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną średzian 3:0.
-
07.10.2012
Wyniki niedzielnych meczów 9. kolejki klasy A
Poniżej przedstawiamy wyniki niedzielnych oraz sobotnich spotkań dziewiątek kolejki poznańskiej klasy A.
-
07.10.2012
Wyniki niedzielnych meczów 11. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano dwa spotkania 11. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W Kleczewie, miejscowy Sokół bezbramkowo zremisował z Polonią 1912 Leszno, a w Środzie nasza Polonia pokonała Górnika Konin 3:0.
-
07.10.2012
Pewna wygrana z Górnikiem Konin
W dzisiejszym meczu 11. kolejki III ligi piłkarze średzkiej Polonii pewnie pokonali na własnym boisku ostatniego w tabeli Górnika Konin 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Michał Wawszczak, Krzysztof Wolkiewicz i Tomasz Bekas.
-
07.10.2012
Dwie zmiany na Górnika Konin
Marcin Siwek i Krystian Pawlak powrócili do wyjściowego składu Polonii Środa i wystąpią od pierwszych minut w dzisiejszym meczu przeciwko Górnikowi Konin. Na ławce rezerwowych zasiądą natomiast Łukasz Przybyłek oraz Maciej Kononowicz.
























































