19.03.2014
Polska lepsza w sparinguReprezentacja Polski do lat 18 okazała się lepsza w dzisiejszym sparingu od naszej Polonii. Kadrowicze wygrali 4:1, jednak wynik jest bardzo mylący, bo na boisku biało-czerwoni nie byli wcale zespołem lepszym.
Jedynego gola dla polonistów zdobył w 40. minucie Mateusz Pluciński.
Polonistów w dzisiejszym meczu poprowadził Robert Halaburda, który zastąpił przebywającego na zjeździe Szkoły Trenerów PZPN, Czesława Owczarka. Okazję na pokazanie się w pierwszym zespole dostał zawodnik juniorów młodszych Jędrzej Kujawa. Podopieczny Ireneusza Janickiego spędził na boisku trzydzieści ostatnich minut.
Mecz znakomicie mogli rozpocząć nasi gracze, którzy już w pierwszych minutach stworzyli sobie znakomitą okazję do zdobycia gola. Na nieszczęście Igora Jurgi golkiper biało-czerwonych w ostatniej chwili zdołał zmienić tor lotu piłki. Wynik spotkania został otwarty w trzynastej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego poloniści nie upilnowali jednego z graczy Polski, który w prosty sposób pokonał bezradnego Adriana Lisa. W 35. minucie rywale niespodziewanie trafili na 2:0. Mimo że to Polonia prowadziła grę, Marcinowi Falgierowi przytrafił się fatalny błąd podając piłkę wprost pod nogi przeciwnika, a że średzianie grali z najbardziej utalentowanymi piłkarzami młodego pokolenia to nie mogło się to skończyć inaczej niż utratą drugiej bramki. Jeszcze przed prezerwą nadzieje naszej drużynie na korzystny wynik dał Mateusz Pluciński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, „na raty” zdołał zmieścić piłkę w siatce. Po wznowieniu gry nadal atakowali średzianie, ale to kadrowicze byli dziś niezwykle skuteczni. Efektem tego był gol w 55. minucie. Przy tej bramce nie popisali się nasi piłkarze, bowiem akcja bramkowa rozpoczęła się od rzutu z autu na wysokości pola karnego wykonywanego przez polonistów. Rezultat spotkania ustalony został niecały kwadrans przed końcem, gdy ładną i szybką akcją podopieczni Rafała Janasa rozmontowali defensywę średzian i strzałem z siedemnastu metrów pokonali Dawida Nowaka. Polonia miała kilka znakomitych okazji do strzelania bramki, ale mocne uderzenie Adriana Błaszaka wybronił golkiper, strzał głową Krystiana Pawlaka z linii bramkowej wybił obrońca, a Marcin Duchała zamiast zapytać bramkarza w który róg posłać piłkę zdecydował się podawać, co uczynił niecelnie. Ostatecznie poloniści przegrali 1:4, ale wynik nie odzwierciedla na pewno przebiegu spotkania.
Polonia: Lis (65' Nowak), P. Przybyłek (46' Warot), Lisek, Barabasz, Buczma (46' Matysiak, 85' Błaszak)), Falgier (60'' Kujawa), Błaszak (70' Buczma), Solarek (46' Duchała), Pluciński (68' P. Przybyłek), Jurga (60' Solarek), Stańczyk (46' Pawlak)
Najnowsze aktualności
-
24.12.2012
4 miejsce młodzików na turnieju w Ślesinie
W sobotę 22 grudnia młodzicy Polonii Środa wybrali się na turniej halowy do Ślesina. W turnieju brało udział siedem zespołów ( LKS Ślesin, Notecianka Pakość, Górnik Konin, Gopło Kruszwica, Kościelec Kujawski, Mieszko Gniezno, Polonia Środa Wlkp.). Turniej był rozgrywany na zasadzie "każdy z każdym", nie było podziału na grupy a mecze trwały 15 minut.
-
24.12.2012
Adam Rozwora najlepszym strzelcem Polonii
Adam Rozwora z drużyny orlików młodszych został najlepszym strzelcem Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Zawodnik zespołu prowadzonego przez Mariusza Kułka w dziesięciu meczach zdobył 22 bramki.
-
23.12.2012
Polonia TV: Spotkanie opłatkowe
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo ze spotkania opłatkowego naszego klubu, które odbyło się w mieniony czwartek w hali Szkoły Podstawowej nr 2.
-
23.12.2012
Loba najczęściej kartkowany w 2012
Piotr Loba był najczęściej kartkowanym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska w 2012 roku w rozgrywkach trzeciej ligi. Były pomocnik średzkiej drużyny obejrzał w sumie osiem żółtych "kartoników".
-
22.12.2012
Sędziowie w 2012 roku
W 2012 roku mecze III ligi i Pucharu Polski z udziałem Polonii Środa Wielkopolska prowadziło w sumie dwudziestu arbitrów.
-
21.12.2012
Galeria ze spotkania opłatkowego
Dostępna jest już galeria zdjęć z środowego spotkania opłatkowego w którym uczestniczyły wszystkie trzy sekcje naszej Polonii.
-
21.12.2012
Spotkanie opłatkowe
W czwartek o godzinie 18:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe naszego klubu.























































