19.03.2014
Polska lepsza w sparinguReprezentacja Polski do lat 18 okazała się lepsza w dzisiejszym sparingu od naszej Polonii. Kadrowicze wygrali 4:1, jednak wynik jest bardzo mylący, bo na boisku biało-czerwoni nie byli wcale zespołem lepszym.
Jedynego gola dla polonistów zdobył w 40. minucie Mateusz Pluciński.
Polonistów w dzisiejszym meczu poprowadził Robert Halaburda, który zastąpił przebywającego na zjeździe Szkoły Trenerów PZPN, Czesława Owczarka. Okazję na pokazanie się w pierwszym zespole dostał zawodnik juniorów młodszych Jędrzej Kujawa. Podopieczny Ireneusza Janickiego spędził na boisku trzydzieści ostatnich minut.
Mecz znakomicie mogli rozpocząć nasi gracze, którzy już w pierwszych minutach stworzyli sobie znakomitą okazję do zdobycia gola. Na nieszczęście Igora Jurgi golkiper biało-czerwonych w ostatniej chwili zdołał zmienić tor lotu piłki. Wynik spotkania został otwarty w trzynastej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego poloniści nie upilnowali jednego z graczy Polski, który w prosty sposób pokonał bezradnego Adriana Lisa. W 35. minucie rywale niespodziewanie trafili na 2:0. Mimo że to Polonia prowadziła grę, Marcinowi Falgierowi przytrafił się fatalny błąd podając piłkę wprost pod nogi przeciwnika, a że średzianie grali z najbardziej utalentowanymi piłkarzami młodego pokolenia to nie mogło się to skończyć inaczej niż utratą drugiej bramki. Jeszcze przed prezerwą nadzieje naszej drużynie na korzystny wynik dał Mateusz Pluciński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, „na raty” zdołał zmieścić piłkę w siatce. Po wznowieniu gry nadal atakowali średzianie, ale to kadrowicze byli dziś niezwykle skuteczni. Efektem tego był gol w 55. minucie. Przy tej bramce nie popisali się nasi piłkarze, bowiem akcja bramkowa rozpoczęła się od rzutu z autu na wysokości pola karnego wykonywanego przez polonistów. Rezultat spotkania ustalony został niecały kwadrans przed końcem, gdy ładną i szybką akcją podopieczni Rafała Janasa rozmontowali defensywę średzian i strzałem z siedemnastu metrów pokonali Dawida Nowaka. Polonia miała kilka znakomitych okazji do strzelania bramki, ale mocne uderzenie Adriana Błaszaka wybronił golkiper, strzał głową Krystiana Pawlaka z linii bramkowej wybił obrońca, a Marcin Duchała zamiast zapytać bramkarza w który róg posłać piłkę zdecydował się podawać, co uczynił niecelnie. Ostatecznie poloniści przegrali 1:4, ale wynik nie odzwierciedla na pewno przebiegu spotkania.
Polonia: Lis (65' Nowak), P. Przybyłek (46' Warot), Lisek, Barabasz, Buczma (46' Matysiak, 85' Błaszak)), Falgier (60'' Kujawa), Błaszak (70' Buczma), Solarek (46' Duchała), Pluciński (68' P. Przybyłek), Jurga (60' Solarek), Stańczyk (46' Pawlak)
Najnowsze aktualności
-
11.01.2013
Rezerwy wystąpią na turnieju Sklejka Cup 2013
W najbliższą niedzielę druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska wyjedzie na I Halowy Turniej Piłki Nożnej Sklejka Cup 2013, który rozegrany zostanie w Miłosławiu.
-
11.01.2013
Orliki młodsze zagrają w Sosnowcu
Już w najbliższy weekend 12-13 stycznia drużyna orlików młodszych naszego klubu pojedzie do Sosnowca na dwudniowy turniej piłkarski.
-
10.01.2013
Polonia zagra we Wrześni
Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wezmą udział w XIV Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.
-
10.01.2013
Nowe terminy treningów orlików starszcyh
Wszystkich zawodników zespołu orlików starszych prowadzonych przez Marcina Lecieja informujemy że przez ferie zimowe treningi odbywać będą się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.
-
10.01.2013
Wstępny terminarz rundy wiosennej III ligi
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ustalił wstępny terminarz rundy wiosennej III ligi grupy II w której występuje nasza Polonia Środa Wielkopolska.
-
09.01.2013
Galeria zdjęć z pierwszego treningu
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego, pierwszego w tym roku treningu Polonii Środa Wielkopolska.
-
09.01.2013
Polonia rozpoczęła przygotowania
Dziś o godzinie 17:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli pierwszy po przerwie zimowej trening. Zajęcia polonistów po raz pierwszy poprowadził Czesław Owczarek.
-
08.01.2013
Jutro pierwszy trening
Już jutro po przerwie zimowej do zajęć powrócą piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Nasi zawodnicy po raz pierwszy będą mieli okazję pokazać się nowemu trenerowi Czesławowi Owczarkowi.























































