30.11.2015
Poloniści z pierwszym miejscem (2003)W sobotę 28 listopada w Komornikach odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2003, którego organizatorem była drużyna Stelli Luboń. W turnieju tym wzięli udział średzcy piłkarze dla których był to pierwszy turniej w tegorocznej przerwie zimowej. W turnieju oprócz dwóch drużyn organizatora, udział wzięła Jedyna Luboń, Canarinhos Skórzewo, Suchary Suchy Las, Błękitni Owińska, Red Box Poznań i średzka Polonia.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i poloniści zostali przypisani do grupy A w której pierwszy mecz rozegrany został z Red Boxem. W tym spotkaniu lepsi byli wychowankowie ze Środy, którzy bez problemu pokonali kolegów z Poznania. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a do bramki Rex Boxa trafił Witek Moroz i Stasiu Kornaszewski. W drugim spotkaniu, poloniści podejmowani byli przez pierwszą drużynę Stelli Luboń, której piłkarze także byli bezsilni na postawę młodych polonistów. Polonia zwyciężyła 3:0, a bramki zdobywali – Jasiu Kasprzyk -2 oraz Igor Motyl -1. W ostatnim meczu grupowym, Polonia walczyła o pierwsze miejsce w grupie z Błękitnymi Owińska. Wyjście z grupy do półfinału było już pewno, tylko kwestia z którego miejsca. Mecz ten był bardzo wyrównany i ciekawy dla oka o czym może świadczyć wynik końcowy 3:3, a na listę strzelców wypisywali się – Jasiu Kasprzyk, Adam Rozwora, Kacper Cyka. Dopisując 1 pkt. do tabeli, Polonia zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale przyszło się mierzyć z Canarinhos Skórzewo, którzy to zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Mecz nie należał do łatwych, gdyż to piłkarze o brazylijskiej nazwie zdobyli jako pierwsi bramkę i byli bliżej finału, ale w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był Jasiu Kasprzyk, który zdobył bramkę wyrównującą. Wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie i o wejściu do finału, decydowały rzuty karne w których lepsi byli poloniści. Lepsi jako cała drużyna, gdyż w tym przypadku możemy mówić o jednej osobie - Wiktor Król, bramkarz Polonii który wybronił wszystkie strzały rywali, a jedno trafienie Witka Moroza dało piłkarzom ze Środy wejście do finału w którym czekała już drużyna Sucharów z Suchego Lasu.

Mecz finałowy był od początku do końca pod kontrolą polonistów, którzy pokonali rywali 3:1 i w inauguracyjnym turnieju halowym, młodziki starsze wywalczyli pierwsze miejsce. Bramki w meczu finałowym zdobyli – Adam Rozwora 2x, Kacper Cyka 1x.
Podczas wręczania nagród, organizator zadbał o wyróżnienie najlepszego bramkarza, zawodnika oraz króla strzelców. Najlepszym bramkarzem został wybrany Wiktor Król, który m.in. dobrym występem w rzutach karnych, zasłużył sobie na tą statuetkę.

Klasyfikacja końcowa
1 Polonia Środa Wlkp.
2 Suchary Suchy Las
3 Canarinhos Skórzewo
4 Błękitni Owińska
5 Stela I Luboń
6 Red Box Poznań
7 Stella II Luboń
8 Jedynka Luboń
Polonia wystąpiła w składzie: W. król, F. Półrolniczak, W. Moroz, A. Rozwora, K. Cyka, S. Kornaszewski, J. Kasprzyk, M. Kościelniak, W. Piotrowski, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
11.09.2017
Szalony mecz z Wartą (2007)
W sobotę 9 września o godzinie 14:00 w Śremie odbył się kolejny mecz ligowy Orlików Starszych. Podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z miejscową Wartą. Polonia po bardzo trudnym i nerwowym meczu wygrała 4:2.
-
11.09.2017
Porażka z AKF Poznań (2006)
W sobotę 10.09.2016r o godz. 15.30 na boisku w Poznaniu pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała drugie spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-0.
-
11.09.2017
Hokejowy wynik z Pogonią (2007)
W sobotę 9 września drużyna rocznika 2007 rozegrała swój drugi mecz ligowy w rundzie jesiennej. Tym razem do Środy Wielkopolskiej zawitała drużyna Pogoń Książ Wielkopolski. Mecz rozpoczął się o godzinie 11 na średzkim orliku.
-
11.09.2017
Trzy punkty w Szczecinie
Piłkarki „Polonii” Środa w trzeciej kolejce rozgrywek II ligi kobiet sezonu 2017/18 udały się w sobotę do Szczecina na mecz z rezerwami ekstraligowej „Olimpii”.
-
11.09.2017
Wygrana z Avią (2008)
W sobotę 9.09.2017 r. rozegraliśmy swój pierwszy mecz w sezonie. Naszym przeciwnikiem była drużyna Avii Kamionki.
-
10.09.2017
Wysoka wygrana z Pogonią
W meczu 4. kolejki Klasy A Polonia II Środa pokonała drużynę Pogonii Książ Wlkp. 6:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Szymon Grzelak - dwie, Mateusz Stanisławski - dwie, Piotr Kalak oraz bramka samobójcza.
-
10.09.2017
Zwycięstwo z Olimpią II na zdjęciach
Prezentujemy galerię zdjeć z meczu kobiet w którym polonistki pokonały na wyjeździe Olimpię II Szczecin 1:0. Autorem zdjęć jest tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
10.09.2017
Mecz z Energetykiem okiem aparatu
Zapraszmy do obejrzenia obszernej fotorelacji z meczu III ligi w którym Polonia Środa zremisowała bezbramkowo z Energetykiem Gryfino. Zdjęcia przygotował tradycyjnie Czesław Kościelski.























































