30.11.2015
Poloniści z pierwszym miejscem (2003)W sobotę 28 listopada w Komornikach odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2003, którego organizatorem była drużyna Stelli Luboń. W turnieju tym wzięli udział średzcy piłkarze dla których był to pierwszy turniej w tegorocznej przerwie zimowej. W turnieju oprócz dwóch drużyn organizatora, udział wzięła Jedyna Luboń, Canarinhos Skórzewo, Suchary Suchy Las, Błękitni Owińska, Red Box Poznań i średzka Polonia.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i poloniści zostali przypisani do grupy A w której pierwszy mecz rozegrany został z Red Boxem. W tym spotkaniu lepsi byli wychowankowie ze Środy, którzy bez problemu pokonali kolegów z Poznania. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a do bramki Rex Boxa trafił Witek Moroz i Stasiu Kornaszewski. W drugim spotkaniu, poloniści podejmowani byli przez pierwszą drużynę Stelli Luboń, której piłkarze także byli bezsilni na postawę młodych polonistów. Polonia zwyciężyła 3:0, a bramki zdobywali – Jasiu Kasprzyk -2 oraz Igor Motyl -1. W ostatnim meczu grupowym, Polonia walczyła o pierwsze miejsce w grupie z Błękitnymi Owińska. Wyjście z grupy do półfinału było już pewno, tylko kwestia z którego miejsca. Mecz ten był bardzo wyrównany i ciekawy dla oka o czym może świadczyć wynik końcowy 3:3, a na listę strzelców wypisywali się – Jasiu Kasprzyk, Adam Rozwora, Kacper Cyka. Dopisując 1 pkt. do tabeli, Polonia zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale przyszło się mierzyć z Canarinhos Skórzewo, którzy to zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Mecz nie należał do łatwych, gdyż to piłkarze o brazylijskiej nazwie zdobyli jako pierwsi bramkę i byli bliżej finału, ale w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był Jasiu Kasprzyk, który zdobył bramkę wyrównującą. Wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie i o wejściu do finału, decydowały rzuty karne w których lepsi byli poloniści. Lepsi jako cała drużyna, gdyż w tym przypadku możemy mówić o jednej osobie - Wiktor Król, bramkarz Polonii który wybronił wszystkie strzały rywali, a jedno trafienie Witka Moroza dało piłkarzom ze Środy wejście do finału w którym czekała już drużyna Sucharów z Suchego Lasu.

Mecz finałowy był od początku do końca pod kontrolą polonistów, którzy pokonali rywali 3:1 i w inauguracyjnym turnieju halowym, młodziki starsze wywalczyli pierwsze miejsce. Bramki w meczu finałowym zdobyli – Adam Rozwora 2x, Kacper Cyka 1x.
Podczas wręczania nagród, organizator zadbał o wyróżnienie najlepszego bramkarza, zawodnika oraz króla strzelców. Najlepszym bramkarzem został wybrany Wiktor Król, który m.in. dobrym występem w rzutach karnych, zasłużył sobie na tą statuetkę.

Klasyfikacja końcowa
1 Polonia Środa Wlkp.
2 Suchary Suchy Las
3 Canarinhos Skórzewo
4 Błękitni Owińska
5 Stela I Luboń
6 Red Box Poznań
7 Stella II Luboń
8 Jedynka Luboń
Polonia wystąpiła w składzie: W. król, F. Półrolniczak, W. Moroz, A. Rozwora, K. Cyka, S. Kornaszewski, J. Kasprzyk, M. Kościelniak, W. Piotrowski, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
15.09.2017
Orlico gra z nami!
Kolejną firmą, która zdecydowała się nawiązać z nami współpracę jest Orlico. Orlico gra z nami!
-
14.09.2017
Materiały wideo z meczu PP
Prezentujemy skrót meczu Pucharu Polski naszych juniorów ze Stellą Luboń oraz wypowiedź pomeczową trenera zespołu Waldemara Grześkowiaka.
-
14.09.2017
ALJAS Development gra z nami!
Z nieukrywaną przyjemnością możemy potwierdzić, że kolejnym partnerem, który zdecydował się nawiązać z nami współpracę i nas wesprzeć jest Aljas Development.
-
14.09.2017
Kamil Rybiński poprowadzi mecz z Górnikiem
Kamil Rybiński z Gdańska poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Górnikiem Konin. Na liniach pomagać będą mu Grzegorz Górski i Łukasz Buda. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
14.09.2017
T. Dłużyk: Będziemy maksymalnie skoncentrowani
Przed nami spotkanie z Górnikiem Konin. Poprosiliśmy więc trenera Polonii Środa aby opowiedział trochę o przygotowaniach zespołu do tego meczu, a także o taktyce jaką planuje przyjąć na mecz z Górnikiem.
-
13.09.2017
Juniorzy grają dalej
Juniorzy starsi Polonii Środa pokonali dziś na własny boisku Stellę Luboń 4:1 (1:1) i awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Robert Szymczak dwie (40` i 70`), Wojciech Leporowski (52`) i Kacper Gołębiewski (79`).
-
13.09.2017
Ubezpieczenie dla zawodników
Od obecnego sezonu nasz Klub proponuje swoim zawodnikom ubezpieczenie w trzech wariantach. Zachęcamy do skorzystania z oferty. W przypadku powstania urazu otrzymają Państwo zwrot kosztów leczenia do kwoty wybranego wariantu.
-
13.09.2017
Trzech polonistów w kadrze
Trzech zawodników Polonii Środa z rocznika 2004 otrzymało powołanie na kontrolną grę wewnętrzną kadry wojewódzkiej 2004 która odbędzie się 20 września w Popowie koło Wronek.























































