30.11.2015
Poloniści z pierwszym miejscem (2003)W sobotę 28 listopada w Komornikach odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2003, którego organizatorem była drużyna Stelli Luboń. W turnieju tym wzięli udział średzcy piłkarze dla których był to pierwszy turniej w tegorocznej przerwie zimowej. W turnieju oprócz dwóch drużyn organizatora, udział wzięła Jedyna Luboń, Canarinhos Skórzewo, Suchary Suchy Las, Błękitni Owińska, Red Box Poznań i średzka Polonia.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i poloniści zostali przypisani do grupy A w której pierwszy mecz rozegrany został z Red Boxem. W tym spotkaniu lepsi byli wychowankowie ze Środy, którzy bez problemu pokonali kolegów z Poznania. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a do bramki Rex Boxa trafił Witek Moroz i Stasiu Kornaszewski. W drugim spotkaniu, poloniści podejmowani byli przez pierwszą drużynę Stelli Luboń, której piłkarze także byli bezsilni na postawę młodych polonistów. Polonia zwyciężyła 3:0, a bramki zdobywali – Jasiu Kasprzyk -2 oraz Igor Motyl -1. W ostatnim meczu grupowym, Polonia walczyła o pierwsze miejsce w grupie z Błękitnymi Owińska. Wyjście z grupy do półfinału było już pewno, tylko kwestia z którego miejsca. Mecz ten był bardzo wyrównany i ciekawy dla oka o czym może świadczyć wynik końcowy 3:3, a na listę strzelców wypisywali się – Jasiu Kasprzyk, Adam Rozwora, Kacper Cyka. Dopisując 1 pkt. do tabeli, Polonia zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale przyszło się mierzyć z Canarinhos Skórzewo, którzy to zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Mecz nie należał do łatwych, gdyż to piłkarze o brazylijskiej nazwie zdobyli jako pierwsi bramkę i byli bliżej finału, ale w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był Jasiu Kasprzyk, który zdobył bramkę wyrównującą. Wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie i o wejściu do finału, decydowały rzuty karne w których lepsi byli poloniści. Lepsi jako cała drużyna, gdyż w tym przypadku możemy mówić o jednej osobie - Wiktor Król, bramkarz Polonii który wybronił wszystkie strzały rywali, a jedno trafienie Witka Moroza dało piłkarzom ze Środy wejście do finału w którym czekała już drużyna Sucharów z Suchego Lasu.

Mecz finałowy był od początku do końca pod kontrolą polonistów, którzy pokonali rywali 3:1 i w inauguracyjnym turnieju halowym, młodziki starsze wywalczyli pierwsze miejsce. Bramki w meczu finałowym zdobyli – Adam Rozwora 2x, Kacper Cyka 1x.
Podczas wręczania nagród, organizator zadbał o wyróżnienie najlepszego bramkarza, zawodnika oraz króla strzelców. Najlepszym bramkarzem został wybrany Wiktor Król, który m.in. dobrym występem w rzutach karnych, zasłużył sobie na tą statuetkę.

Klasyfikacja końcowa
1 Polonia Środa Wlkp.
2 Suchary Suchy Las
3 Canarinhos Skórzewo
4 Błękitni Owińska
5 Stela I Luboń
6 Red Box Poznań
7 Stella II Luboń
8 Jedynka Luboń
Polonia wystąpiła w składzie: W. król, F. Półrolniczak, W. Moroz, A. Rozwora, K. Cyka, S. Kornaszewski, J. Kasprzyk, M. Kościelniak, W. Piotrowski, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
23.12.2017
Młodziki zagrają w Kleszczewie
Wydział Gier i Ewidencji WZPN podał szczegóły dotyczące eliminacji strefy poznańskiej Halowego Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Młodzik D2, w których zagra średzka Polonia.
-
22.12.2017
Grają z nami: Duo Design!
Duo Design Decoration Technology to nasz Partner, którego usługi na pewno przydadzą się Wam podczas organizacji balów, domówek, czy nawet wesel.
-
21.12.2017
Grają z nami: Orion!
W swoich mieszkaniach, domach chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Okna, drzwi - to podstawa. Firma Orion to dobry wybór jeśli chodzi o meteriały tego typu.
-
21.12.2017
Michał Owca Owczarzak zagra w Częstochowie
Już w piątek 22 grudnia w hali w Częstochowie odbędzie się Piłkarska Gwiazdka Gaming. W ramach tego wydarzenia rozegrany zostanie profesjonalny turniej FIFA 18 z pulą nagród wynoszącą 7500 zł. Udział w tej imprezie weźmie także nasz zawodnik Michał Owca Owczarzak, który rywalizować będzie między innymi z zawodnikami takich klubów jak Legia Warszawa, Piast Gliwice czy Wisła Płock.
-
21.12.2017
Polonia w trudnej grupie
W miniony wtorek w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie grup, które zmierzą się w poznańskich eliminacjach do Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PZPN. Wylosowano grupy w kategorii Młodzika D2 i Orlika E1. W kategorii młodzika nasz Klub będzie miał swojego reprezentanta w postaci zespołu trenera Leszka Maźwy.
-
20.12.2017
Dwa turnieje kobiet
W ostatnich dniach zespół kobiet Polonii Środa uczestniczył w dwóch turniejach halowych w których polonistki bardzo dobrze dobie poradziły.
-
20.12.2017
Podsumowanie pierwszego zespołu cz. 2
Za nami 17 spotkań trzeciej ligi w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa. W drugiej części podsumowania rundy jesiennej skupimy się bardziej na statystykach indywidualnych poszczególnych zawodników.























































