18.01.2024
Poloniści w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN (2011)
Zespół młodzików starszych (rocznik 2011) rywalizował w weekend w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Strzałkowie. Była to druga runda rozgrywek - tym razem Poloniści pod opieką trenera Łukasza Żeglenia odnieśli trzy zwycięstwa i dwie porażki.
Wyniki Polonii:
Polonia Środa Wielkopolska 1:0 Tulisia Tuliszkow
Pierwszy mecz w turnieju zaczęliśmy od słabego akcentu. Gra byla statyczna, wolna i bez zaskoczenia - element do pochwaly to gra w obronie.
Polonia Środa Wielkopolska 1:2 Górnik Konin
W drugim pojedynku wynik wskazywał w drugiej minucie 0:2 dla przeciwnika i od tego momentu byliśmy stroną przeważającą. Często wychodziliśmy 1x1 z bramkarzem po prostopadlych zagraniach, lecz nie mogliśmy umieścić piłki w bramce.
Polonia Środa Wielkopolska 0:2 Polanin Strzalkowo
W trzecim meczu próbowaliśmy więcej rotować i grać bardziej kombinacyjnie, lecz brakowało jakości w podaniach i kryciu zawodników za plecami. Często piłki były zagrane górą do wolnego zawodnika.
Polonia Środa Wielkopolska 2:0 AP Banacha Konin
Polonia Środa Wielkopolska 3:0 Grom Malanów
Ostatnie dwa mecze zdecydowanie przeważaliśmy, ratowaliśmy pozycje, było zdecydowanie więcej ruchu na boisku, kryliśmy blisko i często odbieraliśmy piłkę na połowie przeciwnika, co dawało wiele sytuacji do strzelenia bramek.
Polonia Środa Wielkopolska: Natan Nowaczyk - Giovani Henriquez-Gajda, Antoni Kaus, Szymon Kiciński, Filip Majchrzak, Jan Marciniak, Igor Nowak, Kacper Pauter.
Najnowsze aktualności
-
25.04.2023
Derbowe zwycięstwo z Kłosem (2010)
W meczu 3. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 6:2 (3:2) derbowy pojedynek z Kłosem Zaniemyśl. Do bramki rywali trafiali Adam Poloszyk - dwie bramki, Filip Cichosz, Jakub Mikołajczak, Damian Hypki oraz Dawid Buczma.
-
25.04.2023
Warta zbyt mocna (2010)
W weekend kolejne mecze rozegrali młodzicy starsi Polonii (rocznik 2010). W lidze wojewódzkiej Poloniści przegrali 3:5 (0:3) z Wartą Poznań, a hat trickiem popisał się Łukasz Miszkiewicz. W II lidze okręgowej nasza drużyna wygrała 7:0 (2:0) z Liderem Swarzędz. Bramki strzelali: Jan Marcinkowski - dwie, Jakub Przybylski - dwie, Dawid Ebelewicz i Adam Kłopocki, a raz do własnej bramki trafił zawodnik Lidera.
-
25.04.2023
Zrobić kolejny krok
W sobotę 29 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Jest to kolejny krok naszego zespołu w drodze po najwyższe cele. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.
-
24.04.2023
Dwie weekendowe porażki (2009)
Nie był to udany weekend dla trampkarzy młodszych Polonii. Pierwsza drużyna przegrała 0:7 (0:4) z Akademią Piłkarską Reissa, natomiast drugi zespół po ciekawym meczu przegrał z niepokonanymi dotąd Błękitnymi Owińska 2:4 (2:3). Bramki dla Polonii w tym meczu strzelili Wiktor Rozwora oraz Sebastian Grządzielewski.
-
24.04.2023
CLJ U-15: Porażka w ważnym meczu (2008)
W ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z Orlenem Gdańsk 2:3 (1:3). Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Poloniści walczyli o punkty do ostatniej sekundy. Niestety imo ambitnej walki z Gdańska wrócili bez punktów. Bramki dla Polonii strzelili Mikołaj Kowalski z rzutu karnego oraz Wiktor Motyl.
-
24.04.2023
Cenne zwycięstwo z KKS-em 1925 (2006)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie Średzkim 2:1 (1:0) z KKS-em Kalisz, czyli dotychczasowym wiceliderem rozgrywek. Oba zespoły przed meczem miały tyle samo punktów, a dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na 2. miejsce. Obie bramki dla średzkiej drużyny strzelił Michał Bańkowski.
-
24.04.2023
Zwycięstwo orlików w Pleszew Cup (2012)
Wczoraj orlicy starsi Polonii rywalizowali w turnieju piłkarskim Pleszew Cup, w którym udział brało 20 drużyn z całej Wielkopolski. Podopieczni trenerów Bartosza Bejmy i Miłosza Chojnackiego odnieśli siedem zwycięstw w ośmiu meczach i triumfowali w całym turnieju!
-
24.04.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (22/23 kwietnia)
W weekend 22-23 kwietnia zespoły akademii rozegrały kolejne mecze ligowe. Trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów przegrali 2:3 w wyjazdowym meczu z Orlenem Gdańsk. Spośród drużyn rywalizujących w ligach wojewódzkich wygrali tylko juniorzy, którzy pokonali 2:1 KKS 1925 Kalisz. Swoje mecze przegrali trampkarze młodsi i młodzicy starsi.
























































