OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

18.01.2024

Poloniści w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN (2011)

Zespół młodzików starszych (rocznik 2011) rywalizował w weekend w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Strzałkowie. Była to druga runda rozgrywek - tym razem Poloniści pod opieką trenera Łukasza Żeglenia odnieśli trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Wyniki Polonii:

Polonia Środa Wielkopolska 1:0 Tulisia Tuliszkow

Pierwszy mecz w turnieju zaczęliśmy od słabego akcentu. Gra byla statyczna, wolna i bez zaskoczenia - element do pochwaly to gra w obronie.

Polonia Środa Wielkopolska 1:2 Górnik Konin

W drugim pojedynku wynik wskazywał w drugiej minucie 0:2 dla przeciwnika i od tego momentu byliśmy stroną przeważającą. Często wychodziliśmy 1x1 z bramkarzem po prostopadlych zagraniach, lecz nie mogliśmy umieścić piłki w bramce.

Polonia Środa Wielkopolska 0:2 Polanin Strzalkowo

W trzecim meczu próbowaliśmy więcej rotować i grać bardziej kombinacyjnie, lecz brakowało jakości w podaniach i kryciu zawodników za plecami. Często piłki były zagrane górą do wolnego zawodnika.

Polonia Środa Wielkopolska 2:0 AP Banacha Konin

Polonia Środa Wielkopolska 3:0 Grom Malanów

Ostatnie dwa mecze zdecydowanie przeważaliśmy, ratowaliśmy pozycje, było zdecydowanie więcej ruchu na boisku, kryliśmy blisko i często odbieraliśmy piłkę na połowie przeciwnika, co dawało wiele sytuacji do strzelenia bramek.


Polonia Środa Wielkopolska: Natan Nowaczyk - Giovani Henriquez-Gajda, Antoni Kaus, Szymon Kiciński, Filip Majchrzak, Jan Marciniak, Igor Nowak, Kacper Pauter.

Najnowsze aktualności

  • 09.05.2023

    Z Zawiszą w niedzielę

    Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu będzie Zawisza Bydgoszcz, a samo spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco gdyż obydwa zespoły to ścisła ligowa czołówka.

  • 08.05.2023

    Ligowe granie skrzatów (2016)

    W niedzielę zespół skrzatów (rocznik 2016/2017) udał się do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN.

  • 08.05.2023

    Turniej ligowy w Miłosławiu (2013)

    W niedzielę zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Miłosławiu. W zawodach wzięły udział Polonia 2013, Polonia 2014, Orlik Miłosław, Warta Śrem oraz Sparta Orzechowo.

  • 08.05.2023

    Zwycięstwo młodziczek z SKP II Słupca (2010)

    W meczu 4. kolejki III ligi okręgowej młodzików młodszych zawodniczki Polonii pokonały SKP II Słupca 2:0 (2:0). Bramki dla zespołu młodziczek zdobyły Martyna Nowaczyk oraz Lena Błaszak.

  • 08.05.2023

    Porażki z Unią i Zjednoczonymi (2011)

    Dwie porażki w miniony weekend ponieśli młodzicy młodsi (rocznik 2011). W meczu I ligi okręgowej Poloniści przegrali 1:3 (1:2) z Unią Swarzędz, choć już w 5. minucie za sprawą Jana Marciniaka objęli prowadzenie. Niestety goście odrobili straty i zdołali wywieźć ze Środy trzy punkty. Druga drużyna przegrała w Psarach Polskich 0:3 (0:1) ze Zjednoczonymi Września.

  • 08.05.2023

    Minimalna porażka z Avią (2010)

    W meczu dwóch niepokonanych dotąd drużyn w III lidze okręgowej Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 (1:1) z Avią Kamionki. Nasz zespół dwukrotnie przegrywał i doprowadzał do wyrównania. Niestety na dziesięć minut przed końcem spotkania zawodnik Avii zdobył decydującego gola. Jedną bramkę dla Polonii strzelił Adam Poloszyk, a druga to samobójcze trafienie zawodnika rywali po strzale Gabriela Górlińskiego.

  • 08.05.2023

    Wyjazdowa porażka z AP Reissa (2010)

    W miniony weekend oba zespoły pierwszej grupy młodzików starszych przegrały swoje mecze ligowe. Pierwszy zespół rywalizujący w lidze wojewódzkiej przegrał 1:5 (1:3) z AP Reissa Poznań, natomiast druga drużyna przegrała z Błękitnymi Owińska 1:2 (0:2) w spotkaniu II ligi okręgowej.

  • 08.05.2023

    Tylko remis w Wągrowcu (2009)

    Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska przed sobotnim meczem mieli szansę na znaczne zbliżenie się w tabeli I ligi wojewódzkiej do zespołów z miejsc 4-5, jednak nie wykorzystali jej. Nasz zespół tylko zremisował na wyjeździe 1:1 (1:0) z Nielbą Wągrowiec. Druga drużyna wygrała w Murowanej Goślinie z Concordią 3:1 (3:0).

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.