28.01.2019
Poloniści po obozieW sobotę piłkarze trzecioligowej Polonii Środa zakończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy. Zakończyli dość nietypowo. Ostatnim akcentem miał być bowiem mecz towarzyski z Unią Swarzędz. Jednak ze względu na opady śniegu mecz nie doszedł do skutku.
Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 piłkarze Polonii Środa rozpoczęli we wtorek 8 stycznia. Od samego początku było wiadomo że cały okres przygotowawczy podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego spędzą na obiektach w naszym mieście. Dodatkowo od 21 stycznia do 27 stycznia nasz zespół miał zaplanowany obóz dochodzeniowy. W sumie w tym czasie poloniści trenowali dwa razy dziennie wykorzystując do tego celu boisko lekkoatletyczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. (głównie na treningi biegowe), boisko hokejowe w Środzie Wlkp., boisko typu orlik, a także boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. Dodatkowo poloniści mieli specjalistyczne treningi w Centrum Aktywności gdzie pod okiem trenera personalnego Macieja Mielcarka przelewali litry potu podczas zajęć croosfitowych. Średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński jest zadowolony z pracy jaką podczas obozu wykonali jego podopieczni: „Podczas całego okresu przygotowawczego bardzo ciężko pracowaliśmy. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie. Mieliśmy do dyspozycji średzkie obiekty które staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. Podczas obozu zimowego pracowaliśmy głównie nad mocą tlenową. Ale każdego dnia były także zajęcia z piłkami czy to na boisku czy na orliku. Z pracy jaką zawodnicy wykonywali jestem bardzo zadowolony.”. Średzki szkoleniowiec nie ukrywał jednak że jedynym mankamentem tych przygotowań był brak pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na każdym treningu: „szkoda że nie mieliśmy do dyspozycji pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni na każdy trening. Musieliśmy się dostosować do tego co mamy i uważam że tak to wszystko udało się połączyć że pierwszą część okresu przygotowawczego zrealizowaliśmy w 100%.”. Ostatnim akcentem obozu przygotowawczego miał być mecz kontrolny z czwarto ligową Unią Swarzędz. Niestety tego spotkania nie udało się rozegrać. Plany obu zespołom pokrzyżowała pogoda i silne opady śniegu. Brak tego meczu tak skomentował nasz trener: „na pewno zawodnicy chcą grać. Niestety boisko w Swarzędzu nie nadawało się do gry. Na szczęście udało się załatwić przesunięcie tego meczu na środę 30 stycznia na godzinę 17:00.”
Przed polonistami jeszcze ponad miesiąc zimowych przygotowań. W tym okresie nasz sztab szkoleniowy chce głównie pracować nad taktyką i systemem gry. Dodatkowo poloniści sporo będą pracować nad zgraniem poszczególnych formacji. Ostatnim akcentem zimowych przygotowań będzie wprowadzanie do zespołu kolejnych młodych zawodników. Cały luty upłynie pod znakiem sparingów. A mecze kontrolne poloniści mają zaplanowane naprawdę z ciekawmy rywalami jak choćby Odra Opole czy Chrobry Głogów.
Do rozgrywek ligowych nasz zespół powróci na początku marca.
Najnowsze aktualności
-
01.10.2022
Trzy punkty z Pogonią
Nietypowo bo w sobotę o godzinie 14:00 piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu był dugi zespół Pogoni Szczecin.
-
30.09.2022
Koniec pucharowej przygody rezerw
W środę 28 września zespół rezerw Polonii Środa w spotkaniu 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski mierzył się w Grodzisku Wielkopolskim z tamtejszym zespołem Dyskoboli. Był to bardzo dobry mecz naszego zespołu, w którym przez długi czas trzymaliśmy koncentrację i nie daliśmy się zaskoczyć przeciwnikowi. Świetnie przesuwaliśmy, doskakiwaliśmy do przeciwnika, stwarzaliśmy sobie okazje strzeleckie i niewiele brakowało, a awansowalibyśmy do dalszej rundy.
-
29.09.2022
Akademia: Harmonogram meczów (1-2 października)
Zapowiada się prawdziwie piłkarski weekend na boiskach w Środzie Wielkopolskiej. Na naszych obiektach zostanie rozegranych aż osiem meczów akademii, turniej ligowy młodziczek oraz trzy turnieje ligowe orlików i skrzatów! Serdecznie zapraszamy rodziców oraz kibiców do wspierania naszej młodzieży!
-
28.09.2022
Turniej ligowy żaków w Kamionkach (2015)
Część zawodników z grupy żaków młodszych grała w turnieju Stadion Średzki Cup, który odbył się na boiskach na Nowym Stadionie. Pozostała część żaków rozegrała turniej Wielkopolskiego ZPN w Kamionkach.
-
28.09.2022
Transmisja z meczu Pucharu Polski
Zapraszamy na transmisję z meczu 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski w którym drugi zespół Polonii Środa zmierzy się z występującą w V lidze Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.
Start transmisji 16:20.
-
28.09.2022
Turniej ligowy żaków w Jarocinie (2014)
Podczas gdy część grupy rywalizowała w turnieju Stadion Średzki Cup, pozostali zawodnicy rocznika 2014 wzięli udział w turnieju ligowym żaków starszych, którego gospodarzem była Akademia Piłkarska Reissa Jarocin.
-
28.09.2022
Zagrali z Akademią Orlika Miłosław (2013)
W sobotę grupa żółta orlików młodszych rozegrała na boisku CTP2 grę kontrolną z Akademią Orlika Miłosław.
-
27.09.2022
Porażki młodzików młodszych (2011)
Dwie porażki poniosły drużyny młodzików młodszych. W I lidze wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:3 (0:2) z Akademią Krecika/Centrą 1946 Ostrów Wielkopolski, natomiast w rozgrywkach I ligi okręgowej drugi zespół przegrał 1:7 (1:3) z Avią Kamionki.

























































