OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.01.2019

Poloniści po obozie

W sobotę piłkarze trzecioligowej Polonii Środa zakończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy. Zakończyli dość nietypowo. Ostatnim akcentem miał być bowiem mecz towarzyski z Unią Swarzędz. Jednak ze względu na opady śniegu mecz nie doszedł do skutku.

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 piłkarze Polonii Środa rozpoczęli we wtorek 8 stycznia. Od samego początku było wiadomo że cały okres przygotowawczy podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego spędzą na obiektach w naszym mieście. Dodatkowo od 21 stycznia do 27 stycznia nasz zespół miał zaplanowany obóz dochodzeniowy. W sumie w tym czasie poloniści trenowali dwa razy dziennie wykorzystując do tego celu boisko lekkoatletyczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. (głównie na treningi biegowe), boisko hokejowe w Środzie Wlkp., boisko typu orlik, a także boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. Dodatkowo poloniści mieli specjalistyczne treningi w Centrum Aktywności gdzie pod okiem trenera personalnego Macieja Mielcarka przelewali litry potu podczas zajęć croosfitowych. Średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński jest zadowolony z pracy jaką podczas obozu wykonali jego podopieczni: „Podczas całego okresu przygotowawczego bardzo ciężko pracowaliśmy. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie. Mieliśmy do dyspozycji średzkie obiekty które staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. Podczas obozu zimowego pracowaliśmy głównie nad mocą tlenową. Ale każdego dnia były także zajęcia z piłkami czy to na boisku czy na orliku. Z pracy jaką zawodnicy wykonywali jestem bardzo zadowolony.”. Średzki szkoleniowiec nie ukrywał jednak że jedynym mankamentem tych przygotowań był brak pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na każdym treningu: „szkoda że nie mieliśmy do dyspozycji pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni na każdy trening. Musieliśmy się dostosować do tego co mamy i uważam że tak to wszystko udało się połączyć że pierwszą część okresu przygotowawczego zrealizowaliśmy w 100%.”. Ostatnim akcentem obozu przygotowawczego miał być mecz kontrolny z czwarto ligową Unią Swarzędz. Niestety tego spotkania nie udało się rozegrać. Plany obu zespołom pokrzyżowała pogoda i silne opady śniegu. Brak tego meczu tak skomentował nasz trener: „na pewno zawodnicy chcą grać. Niestety boisko w Swarzędzu nie nadawało się do gry. Na szczęście udało się załatwić przesunięcie tego meczu na środę 30 stycznia na godzinę 17:00.”

Przed polonistami jeszcze ponad miesiąc zimowych przygotowań. W tym okresie nasz sztab szkoleniowy chce głównie pracować nad taktyką i systemem gry. Dodatkowo poloniści sporo będą pracować nad zgraniem poszczególnych formacji. Ostatnim akcentem zimowych przygotowań będzie wprowadzanie do zespołu kolejnych młodych zawodników. Cały luty upłynie pod znakiem sparingów. A mecze kontrolne poloniści mają zaplanowane naprawdę z ciekawmy rywalami jak choćby Odra Opole czy Chrobry Głogów.

Do rozgrywek ligowych nasz zespół powróci na początku marca.

Najnowsze aktualności

  • 02.02.2023

    Gry kontrolne i turniej orlików (2012/2013)

    Zespoły orlików z roczników 2012 oraz 2013 mają za sobą bardzo intensywne dni. Drużyny rozgrywały gry wewnętrzne pomiędzy sobą, a ponadto orlicy starsi wzięli udział w turnieju Rehau Football Park Cup w Śremie.

  • 02.02.2023

    Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)

    W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

  • 01.02.2023

    Dwie gry orlików (2012)

    Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.

  • 01.02.2023

    Co czeka Polonię w lutym?

    Za piłkarzami Polonii Środa pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. W tym czasie poloniści przeszli szczegółowe badania a także rozegrali cztery gry kontrolne. Teraz przygotowania do wiosny wkraczają w decydującą fazę a w lutym poloniści będą bardzo intensywnie trenować żeby być w pełni gotowym na pierwszy weekend marca kiedy to rozegrają pierwszą kolejkę ligową.

  • 01.02.2023

    Kontrolne porażki trampkarzy (2008)

    W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.

  • 31.01.2023

    Wygrana rezerw w Krotoszynie

    Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.

  • 30.01.2023

    Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!

    Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

  • 28.01.2023

    Kanonada Polonii Środa

    W sobotę 28 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec Chrobry II Głogów a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Głogowie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.