OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.01.2019

Poloniści po obozie

W sobotę piłkarze trzecioligowej Polonii Środa zakończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy. Zakończyli dość nietypowo. Ostatnim akcentem miał być bowiem mecz towarzyski z Unią Swarzędz. Jednak ze względu na opady śniegu mecz nie doszedł do skutku.

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 piłkarze Polonii Środa rozpoczęli we wtorek 8 stycznia. Od samego początku było wiadomo że cały okres przygotowawczy podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego spędzą na obiektach w naszym mieście. Dodatkowo od 21 stycznia do 27 stycznia nasz zespół miał zaplanowany obóz dochodzeniowy. W sumie w tym czasie poloniści trenowali dwa razy dziennie wykorzystując do tego celu boisko lekkoatletyczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. (głównie na treningi biegowe), boisko hokejowe w Środzie Wlkp., boisko typu orlik, a także boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. Dodatkowo poloniści mieli specjalistyczne treningi w Centrum Aktywności gdzie pod okiem trenera personalnego Macieja Mielcarka przelewali litry potu podczas zajęć croosfitowych. Średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński jest zadowolony z pracy jaką podczas obozu wykonali jego podopieczni: „Podczas całego okresu przygotowawczego bardzo ciężko pracowaliśmy. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie. Mieliśmy do dyspozycji średzkie obiekty które staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. Podczas obozu zimowego pracowaliśmy głównie nad mocą tlenową. Ale każdego dnia były także zajęcia z piłkami czy to na boisku czy na orliku. Z pracy jaką zawodnicy wykonywali jestem bardzo zadowolony.”. Średzki szkoleniowiec nie ukrywał jednak że jedynym mankamentem tych przygotowań był brak pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na każdym treningu: „szkoda że nie mieliśmy do dyspozycji pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni na każdy trening. Musieliśmy się dostosować do tego co mamy i uważam że tak to wszystko udało się połączyć że pierwszą część okresu przygotowawczego zrealizowaliśmy w 100%.”. Ostatnim akcentem obozu przygotowawczego miał być mecz kontrolny z czwarto ligową Unią Swarzędz. Niestety tego spotkania nie udało się rozegrać. Plany obu zespołom pokrzyżowała pogoda i silne opady śniegu. Brak tego meczu tak skomentował nasz trener: „na pewno zawodnicy chcą grać. Niestety boisko w Swarzędzu nie nadawało się do gry. Na szczęście udało się załatwić przesunięcie tego meczu na środę 30 stycznia na godzinę 17:00.”

Przed polonistami jeszcze ponad miesiąc zimowych przygotowań. W tym okresie nasz sztab szkoleniowy chce głównie pracować nad taktyką i systemem gry. Dodatkowo poloniści sporo będą pracować nad zgraniem poszczególnych formacji. Ostatnim akcentem zimowych przygotowań będzie wprowadzanie do zespołu kolejnych młodych zawodników. Cały luty upłynie pod znakiem sparingów. A mecze kontrolne poloniści mają zaplanowane naprawdę z ciekawmy rywalami jak choćby Odra Opole czy Chrobry Głogów.

Do rozgrywek ligowych nasz zespół powróci na początku marca.

Najnowsze aktualności

  • 06.02.2023

    Gry orlików z żakami (2013/2014)

    We wtorek i czwartek zespoły orlików młodszych oraz żaków starszych rozegrały gry wewnętrze, rywalizujac między sobą na orliku przy ulicy Lipowej.

  • 06.02.2023

    Zimowe zwycięstwo z Wisłą Borek (2010)

    W sobotę w zimowej aurze Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Borek Wielkopolski na boisku w Topoli. Obie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Kurkowiak.

  • 06.02.2023

    Bolesna lekcja ze Stilonem (2009)

    W niedzielne popołudnie drużyna trampkarzy młodszych rozegrała pierwszy mecz kontrolny po powrocie z obozu przygotowawczego w Bydgoszczy. Poloniści wysoko przegrali ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, a po zawodnikach było widać zmęczenie po intensywnych ostatnich tygodniach.

  • 06.02.2023

    Porażka z Medykiem

    W sobotę w Licheniu Starym pierwszy zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska, przygotowujący się do rundy wiosennej Orlen I ligi sezonu 2022/2023 rozegrał mecz kontrolny z KKPK Medyk POLOmarket Konin.

  • 06.02.2023

    Kolejna towarzyska wygrana

    W pierwszą sobotę lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną grę kontrolną. Tym razem rywalem naszego zespołu był wicelider czwartej ligi Noteć Czarnków.

  • 04.02.2023

    Gry młodzików z Resovią i Arką (2011)

    Pododnie jak starsi koledzy, również młodzicy młodsi (rocznik 2011) mieli okazję sprawdzenia się na tle Resovii Rzeszów oraz Arki Gdynia. Nasi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje już w niedalekiej przyszłości.

  • 03.02.2023

    Zagrali z Resovią i Arką Gdynia (2010)

    W ubiegłym tygodniu drużyna młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrała dwa mecze z silnymi rywalami - Resovią Rzeszów oraz Arką Gdynia. Oba mecze rozegrane zostały w Licheniu Starym i były bardzo cennym doświadczeniem dla Polonistów.

  • 02.02.2023

    Zagrali dla WOŚP (2014)

    W sobotę drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju Swarzędz Cup z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rywalizowali z pięcioma innymi zespołami: Meblorzem Swarzędz, Liderem Swarzędz, Pelikanem Niechanowo, Piastem Kobylnica oraz Sucharami Suchy Las.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.