OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.12.2009

Poloniści najlepsi na Ogólnopolskim Turnieju w Łodzi.

W niedzielę 29 listopada zespół juniorów starszych naszego klubu wziął udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Halowej o Puchar Prezesa Włókniarza Pabianice. Zawody te odbyły się w hali sportowej w Łodzi. Poloniści spisali się znakomicie wygrywając te zawody.

 

W turnieju wzięło udział 9 zespołów z całej Polski. Mecze toczono systemem 3 rundowym i trwały one 14 minut.
W pierwszej wstępnej rundzie nasi gracze spotkali się w grupie z zespołami Włókniarza Zelów oraz Orła Łódź. Poloniści grając trochę nerwowo zdobyli zaledwie 1 punkt, który dał im 2 miejsce w grupie. W spotkaniu z Włókniarzem Zelów padł remis 0:0. Natomiast w meczu z Orłem Łódź Polonia przegrała spotkanie 3:2. Bramki zdobyli Piotr Leporowski i Bartosz Cechmann.
Po tych grał zostały stworzone 3 nowe grupy półfinałowe. Poloniści trafili do grupy 3 z zespołami Omegi Kleszczów i MKP Zgierz. I tak w meczu z zespołem MKP Zgierz padł ponownie remis 0:0, lecz gra Polonistów była dużo lepsza, tylko brakowało skuteczności i odrobiny szczęścia. Natomiast w drugim pojedynku nasi gracze pokonali rywali z Kleszczowa 2:1, po bramkach Adriana Markiewicza i Jakuba Pdgórnego. Zwycięstwo to dało awans Polonistów do grupy finałowej, gdzie walczono o pozycje 1-3 w turnieju.
 
Grupa finałowa była bardzo mocna, gdyż oprócz Polonii awansowały do niej zespoły Włókniarza Pabianice oraz SMS-u Łódź. Nasi młodzi zawodnicy nie poddali się i ze znanymi rywali toczyli wyrównane pojedynki pokazując w ten sposób że można walczyć jak równy z równym. W pierwszym meczu finałowym Polonia pokonała niespodziewanie zespół SMS-u Łódź w stosunku 3:0. Była to duża niespodzianka w tych zawodach i cieszymy się , ze sprawca niej był właśnie nasz zespół. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Adrian Markiewicz, Jakub Podgórny i Marek Matysiak.
Natomiast w drugim meczu Polonia także pewnie pokonała rywali z Włókniarza Pabianice także 3:0. Tym razem łupem bramkowym podzieli się: Adrian Błaszak. Piotr Leporowski i Szymon Pawłowski.
 
Wygrana ta dała podopiecznym trenera Roberta Halaburdy zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju. Fakt ten nas bardzo cieszy, iż za naszymi plecami pozostały renomowane zespoły takie jak: SMS Łódź, Włókniarz Pabianice, czy ŁKS Łódź oraz Milenium Gliwice.
 
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Polonii Środa - Robert Reszka.
 
Polonia wystąpiła w składzie:
Robert Reszka, Marek Matysiak, Szymon Pawłowski, Marcin Falgier, Adrian Błaszak, Adrian Markiewicz, Jakub Podgórny, Piotr Leporowski, Tomasz Nawracała, Adam Nowicki, Bartosz Cechmann, Jan Szcześniak.
 
Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi bardzo serdecznie gratulujemy.
 

Najnowsze aktualności

 • 08.02.2023

  Zagrali w Future Cup w Kaliszu (2015)

  W niedzielę drużyna żaków młodszych (rocznik 2015) udała się do Kalisza na turniej Future Cup. Poza Polonią w turnieju uczestniczyły zespoły: Warta Poznań, OKS 1926 Ostrów Wielkopolski, UKS AT Krotoszyn, KKS 1925 Kalisz, AS Amber Kalisz, Koźminecka AP, Calisia 14 Kalisz oraz gospodarz zawodów - Prosna Kalisz.

 • 07.02.2023

  6. miejsce w Pro Future Cup (2012)

  W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się na dwudniowy turniej Pro Future Cup do Warszawy. Poloniści zagrali łącznie 11 meczów i zajęli szóste wśród 23 zespołów.

 • 07.02.2023

  Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2008)

  Przygotowująca się do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych (rocznik 2008) ma już za sobą pierwszą grę kontrolną podczas obozu w Bydgoszczy. Poloniści zremisowali 1:1 z przedstawicielem kujawsko-pomorskiej ligi wojewódzkiej - Zawiszą Bydgoszcz.

 • 07.02.2023

  Terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (2010)

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie rywalizować w grupie pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.

 • 07.02.2023

  Terminarz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (2009)

  Rywalizująca w II lidze okręgowej drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2009) poznała terminarz gier w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa, którzy będą beniaminkiem rozgrywek po awansie z III ligi okręgowej, trafili do grupy pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.

 • 07.02.2023

  Zwycięstwo z Rawią Rawicz

  W niedzielę 05.02.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Gostyniu  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Rawii Rawicz występującym na co dzień w V lidze. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 5-2. Bramki dla Polonii strzelili: Durueke K - 2, Mamedov A - 1, Janoś O - 1, Kaczmarek M - 1.

 • 06.02.2023

  Gry orlików z żakami (2013/2014)

  We wtorek i czwartek zespoły orlików młodszych oraz żaków starszych rozegrały gry wewnętrze, rywalizujac między sobą na orliku przy ulicy Lipowej.

 • 06.02.2023

  Zimowe zwycięstwo z Wisłą Borek (2010)

  W sobotę w zimowej aurze Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Borek Wielkopolski na boisku w Topoli. Obie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Kurkowiak.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.