17.03.2021
Poloniści na turnieju w Gorzowie (2012)W niedzielę młodzi Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Gorzowie Wlkp. W turnieju rywalizowało 18 zespołów z 4 województw. Turniej rozgrywany był w formule 7x7, spotkania rozgrywały były na 4 boiskach równocześnie, a każde z nich trwało 15 minut.
W fazie wstępnej Poloniści trafili do grupy C, gdzie osiągnęli następujące wyniki:
Młode Talent Toruń – Polonia Środa 1:0
Progres Gorzów Wlkp. – Polonia Środa 0:3
Polonia Środa – Żaki Szczecin 2:1
Polonia Środa – Błękitni Stargard 4:1
Arkonia Szczecin – Polonia Środa 2:0
Powyższe wyniki sklasyfikowały Polonistów na 3 miejscu, co oznaczało grę w Lidze Europy. W tym etapie podopieczni Trenerów Radosława Falgier i Adriana Błaszaka okazali się niepokonani i w klasyfikacji końcowej zostali zwycięzcami rozgrywek Ligi Europy.
W fazie Ligi Europy Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Słubice – Polonia Środa 1:2
Orzeł Międzyrzecz – Polonia Środa 2:2
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra 1:0
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 4:2
Warto podkreślić, że każdy z naszych 12 zawodników biorących udział w niedzielnych zmaganiach rozegrał równą ilość minut podczas których występował na kilku pozycjach. Dodatkowo niemal każdy z nich wpisał się na listę strzelców turnieju. Niedzielna rywalizacja był podsumowaniem bloku treningowego poświęconemu prowadzeniu piłki. Trenerzy kładli główny nacisk na elementy decyzyjności przy wejściu w drybling, używaniu obu nóg do prowadzenia piłki i technikę wykonywanego prowadzenia. Zawodnicy chętnie i odważnie prowadzili piłkę, próbowali budować grę, poszukiwali możliwie najlepszych decyzji do podjęcia. Zawodnicy potrafili odbudowywać swoje pozycje wychodząc na pozycje podczas otwarcia gry przez bramkarza. Podania otwierające były kierowane do zawodników, którzy wypracowali dogodne pozycje boiskowe. Zawodnicy tworzyli linie podania, stwarzając tym samym możliwości współpartnerom do podjęcia decyzji boiskowych. Wszyscy zawodnicy podczas prowadzenia piłki szukali wolnej przestrzeni.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Antek Skowroński, Marcin Bartkowiak, Dominik Łakomy, Franek Ratajczak, Bartek Furmański, Adam Walczak, Piotr Nowaczyk, Kewin Kroll, Patryk Majchrzak, Daniel Burak, Maciej Stachowiak oraz Oskar Limański
Najnowsze aktualności
-
18.04.2014
Z Cuiavią Inowrocław w sobotę
Po kolejne punkty ligowe piłkarze Polonii Środa wielkopolska wyjadą walczyć do Inowrocławia, gdzie zagrają z miejscową Cuiavią.
-
17.04.2014
Galeria: Polonia Środa - GKS Dopiewo
Zapraszamy do obejrzenia galeri zdjęć z środeowego spotkania Polonii Środa Wielkopolska zGKs-em Dopiewo. Fotografie wykonał Czesław Kościelski.
-
16.04.2014
Akcje oraz bramki z meczu Polonia - GKS
Dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z GKS-em Dopiewo. Zawody zakończyły się wygraną polonistów 2:0.
-
16.04.2014
Wyniki 24. kolejki III ligi
Poniżej prezentujemy komplet wyników 34. kolejki rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
16.04.2014
GKS Dopiewo pokonany w Środzie
W meczu 24. kolejki III ligi średzka Polonia pokonała na własnym terenie GKS Dopiewo 2:0 (1:0).
-
15.04.2014
Michał Chmielecki w Polonii
Mimo trwającej już rundy wiosennej do pierwszego zespołu Polonii Środa Wielkopolska dołączył Michał Chmielecki.
-
15.04.2014
Żaki młodsze zagrały z Kolejorzem
Ostatni mecz kontrolny przed turniejem ligowym podopieczni trenera Leszka Maźwy rozegrali 12.04.2014r na boisku w Poznaniu z drużyną żaków Lecha Poznań.





















































