17.03.2021
Poloniści na turnieju w Gorzowie (2012)W niedzielę młodzi Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Gorzowie Wlkp. W turnieju rywalizowało 18 zespołów z 4 województw. Turniej rozgrywany był w formule 7x7, spotkania rozgrywały były na 4 boiskach równocześnie, a każde z nich trwało 15 minut.
W fazie wstępnej Poloniści trafili do grupy C, gdzie osiągnęli następujące wyniki:
Młode Talent Toruń – Polonia Środa 1:0
Progres Gorzów Wlkp. – Polonia Środa 0:3
Polonia Środa – Żaki Szczecin 2:1
Polonia Środa – Błękitni Stargard 4:1
Arkonia Szczecin – Polonia Środa 2:0
Powyższe wyniki sklasyfikowały Polonistów na 3 miejscu, co oznaczało grę w Lidze Europy. W tym etapie podopieczni Trenerów Radosława Falgier i Adriana Błaszaka okazali się niepokonani i w klasyfikacji końcowej zostali zwycięzcami rozgrywek Ligi Europy.
W fazie Ligi Europy Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Słubice – Polonia Środa 1:2
Orzeł Międzyrzecz – Polonia Środa 2:2
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra 1:0
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 4:2
Warto podkreślić, że każdy z naszych 12 zawodników biorących udział w niedzielnych zmaganiach rozegrał równą ilość minut podczas których występował na kilku pozycjach. Dodatkowo niemal każdy z nich wpisał się na listę strzelców turnieju. Niedzielna rywalizacja był podsumowaniem bloku treningowego poświęconemu prowadzeniu piłki. Trenerzy kładli główny nacisk na elementy decyzyjności przy wejściu w drybling, używaniu obu nóg do prowadzenia piłki i technikę wykonywanego prowadzenia. Zawodnicy chętnie i odważnie prowadzili piłkę, próbowali budować grę, poszukiwali możliwie najlepszych decyzji do podjęcia. Zawodnicy potrafili odbudowywać swoje pozycje wychodząc na pozycje podczas otwarcia gry przez bramkarza. Podania otwierające były kierowane do zawodników, którzy wypracowali dogodne pozycje boiskowe. Zawodnicy tworzyli linie podania, stwarzając tym samym możliwości współpartnerom do podjęcia decyzji boiskowych. Wszyscy zawodnicy podczas prowadzenia piłki szukali wolnej przestrzeni.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Antek Skowroński, Marcin Bartkowiak, Dominik Łakomy, Franek Ratajczak, Bartek Furmański, Adam Walczak, Piotr Nowaczyk, Kewin Kroll, Patryk Majchrzak, Daniel Burak, Maciej Stachowiak oraz Oskar Limański
Najnowsze aktualności
-
17.05.2014
Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki III ligi
W sobotę rozegrana została większość spotkań 30. kolejki trzeciej ligi. Niespodziewaną porażkę zanotował Lech II Poznań z Elaną Toruń. W pozostałych meczach obyło się bez sensacji.
-
15.05.2014
Orliki starsze przegrały z Liderem
W środę 14 maja zostało rozegrane zaległe spotkanie grupy mistrzowskiej Orlika starszego pomiędzy Polonią Środa a Liderem I Swarzędz. Drużyny te początkowo miały spotkać się 2 maja jednak na prośbę gości mecz został przełożony.
-
15.05.2014
Polonia podejmie lidera
Lider tabeli, Sokół Kleczew będzie rywalem Polonii Środa Wielkopolska w meczu trzydziestej kolejki rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi.
-
13.05.2014
Gramy dla Eryka
Serdecznie zapraszamy na piknik charytatywny Gramy dla Eryka, nie zabraknie atrakcji i mnóstwa pozytywnej energii.
-
13.05.2014
Wysokie zwycięstwo orlików w Śremie
W trzeciej kolejce rozgrywek wiosennych zespół orlika młodszego Polonii wyjechał na kolejny mecz ligowy. Tym razem gospodarzem meczu był UKS Śrem.
-
12.05.2014
Remis orlików z poznańskim Lechem
W miniony weekend rozpoczęła się runda rewanżowa spotkań w grupach mistrzowskiej WZPN.
-
12.05.2014
Młodzicy lepsi od OTPS-u Winogrady
W minioną sobotę młodzicy rozegrali kolejny mecz. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna TPS Winogrady
-
12.05.2014
Kolejna wygrana trampkarzy
W sobotę 10 maja trampkarze gościli na własnym boisku zespół Mieszka Gniezno , któremu w dotychczasowych meczach udało się zgromadzić 4 punkty.





















































