10.03.2020
Poloniści na turnieju SBG Cup (2006)W dniach od 6 do 8 marca trampkarze młodsi naszego klubu wzięli udział w Ogólnopolskim turnieju SBG CUP w Jarocinie. Wszystkie spotkania rozgrywane były na boiskach ze sztuczną nawierzchnią oraz boisku naturalnym. Jeden mecz trwał 27 minut. Poloniści zostali przydzieleni do grupy A gdzie rywalizowali z takimi zespołami jak: Kadra Warmińsko – Mazurska, Prosna Kalisz, GOS Koźmin Wlkp. SPN Szamotuły, Jarota Jarocin oraz zespół z Ukrainy – Lokomotiv Kijów. W grupie B znalazły się: Gorzowskie Centrum Piłkarskie, AMF Szczecin, Salos Szczecin, Ursus Warszawa, Lokomotiv II Kijów, Football Academy Warszawa, AP Szczecinek. W piątek i sobotę rywalizacja trwała się w grupach, gdzie każdy grał z każdym. W niedzielę natomiast odbyły się wszystkie play – off. Nasz zespół uzyskał następujące wyniki:
Piątek 6.08
Kadra Warmińsko – Mazurska – POLONIA ŚRODA 0-0
GOS Koźmin Wlkp. – POLONIA ŚRODA 0-3
Sobota 7.08
SPN Szamotuły – POLONIA ŚRODA 1-0
POLONIA ŚRODA – Prosna Kalisz 7-0
Jarota Jarocin – POLONIA ŚRODA 0-2
POLONIA ŚRODA – Lokomotiv Kijów 1-0
Niedziela 8.03
Gorzowskie Centrum Piłkarskie – POLONIA ŚRODA 1-0
SPN Szamotuły – POLONIA ŚRODA 0-0 - ( karne 4-3)
POLONIA ŚRODA – Ursus Warszawa 1-0
Turniej SBG CUP w liczbach:
9 spotkań – 5 wygranych, 2 remisy, 2 porażki
Łącznie – 243 minuty gry
Nie licząc jednego spotkania gdzie rozstrzygnięcie nastąpiło po rzutach karnych zespół stracił tylko 2 bramki a zdobył 14. Do siatki rywala podczas całego turnieju trafiali: Szymon Rauhut, Jakub Wawroski, Oskar Banaszak, Kamil Mielcarek, Paweł Hładyszewski, Rafał Kozica, Jeremi Zaganiaczyk, Jakub Łoda. Ostatecznie nasz zespół zajął 7 miejsce na turnieju. Można być zadowolonym z gry i postawy całego zespołu podczas trzydniowych zmagań piłkarskich. Rywalizacja z zupełnie innymi zespołami, każdy mecz na dobrym poziomie pomogą na pewno w tym, aby dobrze zaprezentować się na starcie wiosennych rozgrywek. Doświadczenie zdobyte na turnieju w Jarocinie zaowocuje w rozgrywkach ligowych.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Kadra Warmińsko – Mazurska
2. Gorzowskie Centrum Piłkarskie
3. AMF Szczecin
4. Lokomotiv Kijów
5. Salos Szczecin
6. SPN Szamotuły
7. POLONIA ŚRODA
8. Ursus Warszawa
9. Lokomotiv II Kijów
10. Football Academy Warszawa
11. Jarota Jarocin
12. AP Szczecinek
13. GOS Koźmin Wlkp.
14. Prosna Kalisz
Polonia zagrała w składzie: D. Kaczmarek, K. Mielcarek, J. Wójkiewicz, J. Płonka, P. Hładyszewski, O. Oboda, K. Kruk, O. Banaszak. K. Manicki, J. Łoda, Sz. Rauhut, J. Wawroski, O. Górski, K. Bartkowiak, J. Zaganiaczyk, M. Wiatr, R. Kozica
Najnowsze aktualności
-
11.10.2012
Rezerwy zagrają w Owińskach
Już dziewiąty w tym sezonie mecz ligowy rozegrają w najbliższą sobotę piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa. Podopieczni Waldemara Grześkowiaka tym razem zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Owińska.
-
11.10.2012
Obsada sędziowska 11. kolejki III ligi
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował obsadę sędziowską 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
11.10.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Orkan Działyń
Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania w którym rezerwy średzkiej Polonii pokonała na własnym boisku Orkan Działyń 2:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Adrian Markiewicz oraz Adrian Błaszak.
-
11.10.2012
Walkower dla rezerw
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował mecz 5. kolejki poznańskiej klasy A grupy I pomiędzy rezerwami Polonii Środa, a Orkanem Jarosławiec jako walkower na korzyść średzian.
-
11.10.2012
Rozgrywki młodzieży
Już w najbliższy weekend kolejne mecze ligowe rozegrają drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska. Będzie to już pierwsza kolejka rundy rewanżowej.
-
10.10.2012
Piast i Ostrovia wygrywają w PP
Dzisiaj swoje pierwsze mecze w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski rozegrali Piast Kobylin oraz Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolska. Obie drużyny odniosły pewnie zwycięstwa.
-
10.10.2012
Skromna wygrana rezerw
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska w dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A pokonały na własnym boisku Orkan Działyń 2:1 i nadal tracą do prowadzącego Pelikana Niechanowo dwa punkty.
-
10.10.2012
Weekend w Polonii odc. V
Zapraszamy do obejrzenia piątego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".























































