10.03.2020
Poloniści na turnieju SBG Cup (2006)W dniach od 6 do 8 marca trampkarze młodsi naszego klubu wzięli udział w Ogólnopolskim turnieju SBG CUP w Jarocinie. Wszystkie spotkania rozgrywane były na boiskach ze sztuczną nawierzchnią oraz boisku naturalnym. Jeden mecz trwał 27 minut. Poloniści zostali przydzieleni do grupy A gdzie rywalizowali z takimi zespołami jak: Kadra Warmińsko – Mazurska, Prosna Kalisz, GOS Koźmin Wlkp. SPN Szamotuły, Jarota Jarocin oraz zespół z Ukrainy – Lokomotiv Kijów. W grupie B znalazły się: Gorzowskie Centrum Piłkarskie, AMF Szczecin, Salos Szczecin, Ursus Warszawa, Lokomotiv II Kijów, Football Academy Warszawa, AP Szczecinek. W piątek i sobotę rywalizacja trwała się w grupach, gdzie każdy grał z każdym. W niedzielę natomiast odbyły się wszystkie play – off. Nasz zespół uzyskał następujące wyniki:
Piątek 6.08
Kadra Warmińsko – Mazurska – POLONIA ŚRODA 0-0
GOS Koźmin Wlkp. – POLONIA ŚRODA 0-3
Sobota 7.08
SPN Szamotuły – POLONIA ŚRODA 1-0
POLONIA ŚRODA – Prosna Kalisz 7-0
Jarota Jarocin – POLONIA ŚRODA 0-2
POLONIA ŚRODA – Lokomotiv Kijów 1-0
Niedziela 8.03
Gorzowskie Centrum Piłkarskie – POLONIA ŚRODA 1-0
SPN Szamotuły – POLONIA ŚRODA 0-0 - ( karne 4-3)
POLONIA ŚRODA – Ursus Warszawa 1-0
Turniej SBG CUP w liczbach:
9 spotkań – 5 wygranych, 2 remisy, 2 porażki
Łącznie – 243 minuty gry
Nie licząc jednego spotkania gdzie rozstrzygnięcie nastąpiło po rzutach karnych zespół stracił tylko 2 bramki a zdobył 14. Do siatki rywala podczas całego turnieju trafiali: Szymon Rauhut, Jakub Wawroski, Oskar Banaszak, Kamil Mielcarek, Paweł Hładyszewski, Rafał Kozica, Jeremi Zaganiaczyk, Jakub Łoda. Ostatecznie nasz zespół zajął 7 miejsce na turnieju. Można być zadowolonym z gry i postawy całego zespołu podczas trzydniowych zmagań piłkarskich. Rywalizacja z zupełnie innymi zespołami, każdy mecz na dobrym poziomie pomogą na pewno w tym, aby dobrze zaprezentować się na starcie wiosennych rozgrywek. Doświadczenie zdobyte na turnieju w Jarocinie zaowocuje w rozgrywkach ligowych.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Kadra Warmińsko – Mazurska
2. Gorzowskie Centrum Piłkarskie
3. AMF Szczecin
4. Lokomotiv Kijów
5. Salos Szczecin
6. SPN Szamotuły
7. POLONIA ŚRODA
8. Ursus Warszawa
9. Lokomotiv II Kijów
10. Football Academy Warszawa
11. Jarota Jarocin
12. AP Szczecinek
13. GOS Koźmin Wlkp.
14. Prosna Kalisz
Polonia zagrała w składzie: D. Kaczmarek, K. Mielcarek, J. Wójkiewicz, J. Płonka, P. Hładyszewski, O. Oboda, K. Kruk, O. Banaszak. K. Manicki, J. Łoda, Sz. Rauhut, J. Wawroski, O. Górski, K. Bartkowiak, J. Zaganiaczyk, M. Wiatr, R. Kozica
Najnowsze aktualności
-
19.10.2012
Dziewczyny zagrają z Zjednoczonymi Kaczory
W najbliższą niedzielę drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra swój szósty w tym sezonie mecz ligowy. Przeciwniczkami średzianek będą piłkarki Zjednoczonych Kaczory.
-
19.10.2012
Zapowiedź 11. kolejki klasy A
W najbliższy weekend rozegrana zostanie jedenasta kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy pierwszej. Po długim czasie bycia liderem, Pelikan Niechanowo może stracić pierwsze miejsce.
-
19.10.2012
Zapowiedź 13. kolejki III ligi
W najbliższy weekend rozegrana zostanie 13. kolejka trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolska. Trzynastka może się okazać pechowa dla lidera z Ostrowa Wielkopolskiego.
-
18.10.2012
Zieloni Lubosz pierwszym zespołem w 1/8 finału PP
Zieloni Lubosz zostali pierwszym zespołem który awansował do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Beniaminek A-Klasy niespodziewanie pokonał w Poznaniu oldbojów Lecha 2:1.
-
18.10.2012
Sto meczów Krzysztofa Błędkowskiego
Środowy mecz w Swarzędzu z Unią dla Krzysztofa Błędkowskiego był setnym występem w barwach naszego Klubu.
-
18.10.2012
Zła passa wyjazdowa przerwana
Dzięki wczorajszej wygranej z Unią Swarzędz 4:1 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przerwali złą passę wyjazdowych spotkań bez wygranej.
-
18.10.2012
Rozgrywki młodzieży
Drugą kolejkę rewanżową rozegrają w najbliższy weekend drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska.
-
18.10.2012
Polonia TV: Unia Swarzędz - Polonia Środa
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wczorajszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Unią Swarzędz. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną średzian 4:1.






















































