OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.09.2020

Polonia zwycięża w meczu na szczycie

W sobotę 19 września w Stężycy doszło do prawdziwego pojedynku na szczycie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie niepokonane ekipy Polonia Środa i Radunia Stężyca.

Licznie tego dnia zgromadzenie  kibice na przepięknym stadionie w Stężycy w pierwszej części spotkania nie obejrzeli bramek. Oba zespoły starał się atakować bramkę rywala ale w głównej mierze skupiały się na zabezpieczeniu swojej defensywy. Ze strony Polonii Środa najbliższy szczęścia był Krystian Pawlak po którego uderzeniu w 9 minucie z rzutu wolnego piłka obiła poprzeczkę bramki rywali. Ze strony Raduni sporo zagrożenie było po dośrodkowaniach w pole karne szczególnie tych idących z prawej strony boiska gdzie do trzydziestej minuty grał Michał Miller, a od trzydziestej minuty Wojciech Fadecki. Jednak do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie skierował piłki do bramki rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Polonia odważniej zaatakowała rywala. Nasz zespół nie pozwalał Raduni rozwinąć skrzydeł samemu groźnie atakując. W 58 minucie Luis Henriquez ograł Rafała Kosznika i świetnym podaniem uruchomił Krzysztofa Biegańskiego. Prawy pomocnik Polonii minął bramkarza Radunii i mimo sporej odległości od bramki pewnym strzałem skierował piłkę do bramki rywali. Podrażniona Radunia ruszyła do ataków ale zespół Polonii skutecznie i z  wielkim poświęceniem bronił dostępu do swojej bramki. Dodatkowo zespół trenera Letniowskiego od 67 minuty  musiał grać w osłabieniu po  czerwonej kartce dla Pawła Wojowskiego za uderzenie bez piłki naszego zawodnika. Do końca spotkania poloniści grający z wielkim zaangażowaniem rozbijali ataki rywala by po końcowym gwizdku świętować zwycięstwo na środku boiska.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Borucki, Onsorge, Henriquez, Kujawa, Zgarda, Sobkowiak (70` Szynka), Buczma (70` Ceglewski) , Biegański (85` Słabikowski), Pawlak (89` Górzyński)

Radunia wystąpiła w składzie: Woźniak – Kosznik, Czekaj, Murawski, Wojowski, Deja, Letniowski, Szuprytowski, Fadecki, Retlewski, Miller.

Bramki: Biegański (58`)

Żółte kartki: Borucki, Zgarda – Retlewski

Czerwona kartka: Wojowski (67`)

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2025

    Dużo goli w meczach trampkarzy (2012)

    Intensywny tydzień ma za sobą Polonia 2012, która w ciągu pięciu dni rozegrała trzy mecze ligowe i wygrywając dwa z nich. Najpierw Poloniści przegrali 0:9 (0:5) w Ostrzeszowie z Lechem Poznań/Południe, następnie pokonali aż 12:2 (6:0) Kotwice Kórnik, a w niedzielę po ciekawym meczu wygrali 7:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Mecz obfitował w emocje o czym świadczyć mogą dwie czerwone kartki dla zespołu gości.

  • 04.09.2025

    Trzy punkty w dwóch meczach (2011)

    W ostatnich dwóch spotkaniach Polonia 2011 wywalczyła trzy punkty. Najpierw Poloniści przegrali z uczestnikiem barażów o CLJ U-15 - Spartą Złotów 2:6. Gole zdobyli Kuba Kucharski i Ignacy Ucinek. W niedzielę natomiast Polonia wygrała na boisku w Klęce z APR Lampart II Poznań 4:3. Bramki strzelali Marcel Łuczak - dwie, Kuba Kucharski oraz Giovani Henriquez-Gajda.

  • 04.09.2025

    Historyczne zwycięstwo w CLJ U-16 (Juniorki)

    Intensywny tydzień mają za sobą juniorki, które rozegrały dwa mecze okręgowego Pucharu Polski - najpierw wysokie zwycięstwo 15:1 z GAP Czacz/Śmigiel, a następnie porażka po rzutach karnych z III-ligową Kanią Gostyń. Polonistki odniosły także swoje historyczne - pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16. Nasz zespół na własnym boisku wygrał aż 14:0 (8:0) z MUKS 11 Zielona Góra.

  • 04.09.2025

    Skuteczni juniorzy (2010)

    W czterech rozegranych ostatnio meczach zespoły rocznika 2010 zdobyły w sumie 21 bramek. Pierwszy zespół najpierw mimo dwubramkowego prowadzenia zremisował 2:2 z UKS APR Lampart Jarocin, by w kolejnym meczu pokonać aż 8:0 Polonię 1912 Leszno. Druga drużyna najpierw pokonała u siebie 8:0 Rawię Rawicz, a następnie po pełnym dramatugi meczu przegrali 3:4 z KKS-em 1925 Kalisz.

  • 04.09.2025

    W Kaliszu na piątkę (2009)

    Bardzo dobrze w Kaliszu spisał się zespół Polonii 2009, który wygrał 5:1 (2:0) z miejscowym KKS-em 1925. Nasz zespół szybko objął dwubramkowe prowadzenie, które w końcówce spotkania udało się jeszcze podwyższyć. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Dla Polonii strzelali Michał Mężyński, Antoni Staszak, Adam Gołaszewski, Adam Mostowiak oraz Benjamin Wałuszko. Zaplanowany na sobotę mecz z Poznańską 13 został odwołany z powodu złego stanu boiska i zostanie rozegrany w innym terminie.

  • 04.09.2025

    Transmisja z Kartuz

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Cartusią Kartuzy. 

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w sobotę 6 września o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 02.09.2025

    Klasa A: Kosynier ograł Polonię

    Trzeci zespół seniorski Polonii w niedzielę zagrał w Sokołowie, a nie jak pierwotnie zaplanowano w Środzie. Młody zespół Polonii szybko stracił gola i mimo ambitnej walki o zwycięstwo musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Kosyniera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

  • 02.09.2025

    Mecze z Olimpią i Zawiszą jako imprezy masowe

    Nadchodzące spotkanie I rundy STS Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz i  mecz 10. kolejki Betclic III ligi z Zawiszą Bydgoszcz będą organizowane jako imprezy masowe. Podczas obu spotkań spodziewamy się zorganizowanych grup kibiców gości co na pewno doda kolorytu obu spotkaniom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.