OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

27.03.2014

Polonia zagra z Nielbą Wągrowiec

Po pierwsze wiosenne punkty wybiorą się w sobotę do Wągrowca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy zagrają z miejscową Nielbą.

Nielba podobnie jak Polonia nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Co prawda wygrała na początku marca z Sokołem Damasławek 3:1, ale było to spotkanie pucharowe. W lidze mimo braku zwycięstw, Nielba także nie przegrała. Starcia z Elaną Toruń oraz Unią Solec Kujawski drużyna z Wągrowca zakończyła bezbramkowymi remisami. W tabeli Nielba znajduje się o jedno miejsce wyżej niż Polonia, a na swoim koncie zgromadziła jeden punkt więcej niż nasi gracze. W bezpośrednim pojedynku, który jesienią odbył się w Środzie padł remis 2:2. Dla polonistów strzelali wtedy Jakub Solarek i Paweł Przybyłek, a dla nielbistów Adrian Mikołajczak oraz Jacek Figaszewski. Co ciekawe nasza drużyna trafiała do bramki na początku pierwszej i drugiej połowy meczu, a Nielba odpowiadała golami w 45. i 90. minucie spotkania.

Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to mecz o przełamanie. Po dwóch porażkach 0:2 z Unią Solec Kujawski i 0:1 z Wdą Świecie nasza drużyna chce powiększyć swój dorobek punktowy, a także strzelić pierwszego w tym roku gola w meczu ligowym. Zadanie nie będzie to łatwe, ale także nie będzie niewykonalne. Polonia w ubiegłym sezonie pokazała przecież że przegrywając 0:1 w Wągrowcu można wygrać i po dwóch golach Krystiana Pawlaka przywiozła do Środy komplet punktów.

Arbitrem meczu Nielba – Polonia będzie pochodzący z Krotoszyna Wojciech Jasiak.

Początek zawodów wyznaczony został na godzinę 15.

Najnowsze aktualności

  • 14.05.2024

    Walne Zgromadzenie Członków

    Zarząd Klubu Sportowego „Polonia” zwołuje Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 11 czerwca 2024 r. o godzinie 19:00 (I termin) w Restauracji Turystyczna u Moniki przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.

  • 14.05.2024

    Porażka z Avią (2010)

    Drugi zespół Polonii 2010 w poniedziałek rozegrał pierwszy mecz rundy rewanżowej. Na boisku w Zielnikach Poloniści przegrali z Avią Kamionki 2:5 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Adam Poloszyk oraz Dawid Buczma.

  • 14.05.2024

    Transmisja meczu z Błękitnymi

    W spotkaniu 30. kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w środę 15 maja o godzinie 16:45.

  • 13.05.2024

    Orlicy zagrali w Anchor Cup (2013)

     
    Drugi zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w weekend brał udział w turnieju piłkarskim Anchor Cup w Kołobrzegu. Zawodnicy, trenerzy oraz rodzice wrócili do Środy w znakomitych nastrojach - zmęczeni, ale szczęśliwi. Ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli zawody na 13. miejscu, zbierając wiele cennego doświadczenia!

  • 13.05.2024

    Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)

    W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.

  • 13.05.2024

    Wysokie zwycięstwa dziewczyn (Juniorki)

    Juniorki Polonii rozegrały w weekend dwa mecze i wykazały się w nich świetną skutecznością. W sobotę nasze zawodniczki wygrały 4:1 z trampkarzami Lotnika 1997 Poznań w meczu III ligi okręgowej, natomiast w niedzielę urządziły sobie festiwal strzelecki, pokonując Olimpic Śrem aż 21:1!

  • 13.05.2024

    Dwa zwycięstwa młodzików (2011)

    Udany weekend mają za sobą obie drużyny młodzików starszych Polonii, które wygrały swoje mecze ligowe. Pierwsza drużyna odniosła ósme kolejne zwycięstwo, tym razem 6:2 z Orlikiem Mosina, i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Dla drugiego zespołu zwycięstwo 5:2 z Mieszkiem II Gniezno było pierwszym w trwającej rundzie.

  • 13.05.2024

    Porażka z Lechem (2010)

    Polonia 2010, która świetnia weszła w rundę wiosenną, poniosła trzecią porażkę. W sobotę nasz zespół przegrał 1:2 z Lechem Poznań 2011, choć na przerwę to Poloniści schodzili z prowadzeniem. Obecnie nasz zespół plasuje się na 3. miejscu w tabeli, za plecami UKS AP Reissa Jarocin oraz SMS AP Reissa Ślesin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.