11.01.2018
Polonia zagra z Lechem PoznańJuż w najbliższą niedzielę 14 stycznia pierwszy mecz towarzyski tej zimy zagrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem podopiecznych Tomasza Dłużyka będzie występujący w Lotto Ekstraklasie Lech Poznań. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej, które jest zakryte specjalnym balonem. Z tego powodu niestety nie będą go mogli obejrzeć sympatycy obydwóch drużyn. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.
Oba zespoły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/18 rozpoczęły w poniedziałek 8 stycznia. Poloniści spotkali się w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Podczas pierwszego treningu odbyli Beeptest. W kolejnych dniach nasz zespół trenował na siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
W zajęciach biorą udział wszyscy zawodnicy, którzy znajdowali się w kadrze Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Po za nimi na treningach można zauważyć panamczyka Luisa Henriqueza który na początku roku podpisał kontrakt z naszym Klubem oraz Witolda Walkowiaka, który zakończył wypożyczenie do Gromu Plewiska i póki co spróbuje powalczyć o miejsce w składzie naszego zespołu na rundę wiosenną. Sztab szkoleniowy nie wyklucza, że pojawią się na treningach także nowi testowani piłkarze, ale póki co nikt nie zdradza ich personaliów.
Dla lechitów spotkanie z naszym Klubem będzie ostatnim akcentem treningowym przed obozem zimowym który rozpoczyna się w poniedziałek. Obóz w tureckim Belek potrwa dwanaście dni. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy wrócą do stolicy Wielkopolski 27 stycznia. Wśród zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania z pierwszą drużyną znajdują: Thomas Rogne który zimą dołączył do Lecha, ale też bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Tymoteusz Klupś. Z zespołem nie trenuje Maciej Makuszewski który wraca do zdrowia po kontuzji i on na pewno nie zagra przeciwko naszemu zespołowi.
Polonia po raz ostatni z Lech zagrała 7 września 2013 roku dzięki zwycięstwu w konkursie Kolejorz kontra Twój Klub. Wtedy na boisku w Środzie Wlkp. lepsi okazali się lechici którzy wygrali 4:0 (3:0) po dwóch bramkach Vojo Ubiparipa i dwóch trafieniach Bartosza Ślusarskiego.
Warto jeszcze dodać, że dla nowego zawodnika Polonii Środa Luisa Henriqueza spotkanie z Lechem Poznań będzie swego rodzaju sentymentalnym powrotem na Bułgarską. Nowy zawodnik naszego Klubu reprezentował bowiem barwy Kolejorza przez osiem lat (od sezonu 2007/08 do sezonu 2014/15) i zdobył z nim dwa razy mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski.
Najnowsze aktualności
-
24.10.2022
Przełamanie zespołu kobiet
W sobotę 22 października zespół kobiet Polonii Środa podejmował na własnym boisku drugi zespół UKS SMS Łódź w ramach spotkania I ligi kobiet. Dla polonistek była to doskonała okazja do przełamania złej passy spotkań bez zwycięstwa.
-
24.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (22-23 października)
Bardzo udany weekend mają za sobą drużyny akademii Polonii Środa Wielkopolska! Wszyscy nasi przedstawiciele w piłce jedenastoosobowej odnieśli zwycięstwa, tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Bardzo dobre mecze mają za sobą również drużyny w kategorii młodzik.
Juniorzy młodsi wygrali w sobotę aż 10:0 z SKP Słupca i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, z którym Poloniści mają jeszcze mecz do rozegrania. Za tydzień podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zagrają na wyjeździe z Ostrovią, a punkt zapewni im zwycięstwo w rozgrywkach!
Trampkarze starsi zwycięstwem 6:1 z Rawią Rawicz zapewnili sobie awans do wojewódzkiego barażu o Centralna Ligę Juniorów U-15! Rywalem drużyny prowadzonej przez duet Przemysław Otuszewski - Wojciech Gąsiorowski będą Suchary Suchy Las lub UKS AP Reissa Poznań.
Dwa zwycięstwa odnieśli też trampkarze młodsi - pierwsza drużyna wygrała 3:0 z Victorią Września, a za tydzień zmierzy się na własnym boisku z Avią Kamionki. Punkt w tym meczu wystarczy, aby zespół Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnił sobie awans do Ligi Wojewódzkiej! Drugi zespół wygrał aż 17:0 z Pogonią Książ Wielkopolski i na dwie kolejki przed końcem awansował do II ligi okręgowej!
Młodzicy starsi odnieśli ważne zwycięstwo i utrzymują się trzy punkty za liderem rozgrywek, z którym zmierzą się już za tydzień. Mecz z UKS-em Śrem będzie decydujący w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej. W III lidze okręgowej Polonia pewnie pokonała Zawszę Dolsk 7:0.
Jedynej w ten weekend porażki doznali młodzicy młodsi, którzy po dobrym widowisku przegrali z Poznańską 13 Poznań 4:6.
-
24.10.2022
Porażka z Przemysławem
W sobotę 22 października drugi zespół Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzył się w kolejnym meczu ligowym z Przemysławem Poznań.
-
22.10.2022
Cartusia rozmontowana
W sobotę 22 października 2022 rozpędzona Polonia Środa udała się do dalekich Kartuz na kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzian była miejscowa Cartusia. Poloniści którzy trzy ostatnie ligowe pojedynki rozstrzygnęli na swoją korzyść bardzo chcieli i tym razem dopisać do swojego dorobku komplet oczek.
-
21.10.2022
Poznajmy się: Michał Walczak
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Michał Walczak który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z FASE Szczecin.
-
20.10.2022
Transmisja z Kartuz
Zapraszamy Was na transmisję z meczu III ligi grupy 2 w którym piłakrze Polonii Środa zmierzą się z Cartusią Kartuzy. Transmisja rozpocznie się w sobotę 22 października o godzinie 14:50.
-
19.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (22-23 października)
Małymi kroczkami zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Zawodnicy naszej akademii w ciągu miesiąca zakończą rozgrywki. Nadchodzący weekend przyniesie kolejne ciekawe mecze!
W sobotę na boisko Nowego Stadionu CSiR wybiegną juniorzy młodsi, którzy podejmą SKP Słupca. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka będą bronić pozycję lidera. Po nich o kolejne trzy punkty zawalczą trampkarze młodsi, a ich rywalem będzie Victoria Września. Na boisku w Topoli przeciwko Zawiszy Dolsk zagra natomiast zespół młodzików starszych. W niedzielę natomiast na boisku głównym odbędzie się turniej ligowy orlików starszych.
Ponadto w niedzielę trampkarze starsi mogą zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach, a co za tym idzie, awans do wojewódzkiego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego zmierzą się na wyjeździe z Rawią Rawicz.
-
18.10.2022
Gry kontrolne żaków i skrzatów (2014-2016)
Żacy starsi, żacy młodsi oraz skrzaty rozegrali w weekend serię gier kontrolnych.























































