OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.01.2018

Polonia zagra z Lechem Poznań

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia pierwszy mecz towarzyski tej zimy zagrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem podopiecznych Tomasza Dłużyka będzie występujący w Lotto Ekstraklasie Lech Poznań. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej, które jest zakryte specjalnym balonem. Z tego powodu niestety nie będą go mogli obejrzeć sympatycy obydwóch drużyn. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Oba zespoły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/18 rozpoczęły w poniedziałek 8 stycznia. Poloniści spotkali się w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Podczas pierwszego treningu odbyli Beeptest. W kolejnych dniach nasz zespół trenował na siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

W zajęciach biorą udział wszyscy zawodnicy, którzy znajdowali się w kadrze Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Po za nimi na treningach można zauważyć panamczyka Luisa Henriqueza który na początku roku podpisał kontrakt z naszym Klubem oraz Witolda Walkowiaka, który zakończył wypożyczenie do Gromu Plewiska i póki co spróbuje powalczyć o miejsce w składzie naszego zespołu na rundę wiosenną. Sztab szkoleniowy nie wyklucza, że pojawią się na treningach także nowi testowani piłkarze, ale póki co nikt nie zdradza ich personaliów.

Dla lechitów spotkanie z naszym Klubem będzie ostatnim akcentem treningowym przed obozem zimowym który rozpoczyna się w poniedziałek. Obóz w tureckim Belek potrwa dwanaście dni. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy wrócą do stolicy Wielkopolski 27 stycznia. Wśród zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania z pierwszą drużyną znajdują: Thomas Rogne który zimą dołączył do Lecha, ale też bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Tymoteusz Klupś. Z zespołem nie trenuje Maciej Makuszewski który wraca do zdrowia po kontuzji i on na pewno nie zagra przeciwko naszemu zespołowi.

Polonia po raz ostatni z Lech zagrała 7 września 2013 roku dzięki zwycięstwu w konkursie Kolejorz kontra Twój Klub. Wtedy na boisku w Środzie Wlkp. lepsi okazali się lechici którzy wygrali 4:0 (3:0) po dwóch bramkach Vojo Ubiparipa i dwóch trafieniach Bartosza Ślusarskiego.

Warto jeszcze dodać, że dla nowego zawodnika Polonii Środa Luisa Henriqueza spotkanie z Lechem Poznań będzie swego rodzaju sentymentalnym powrotem na Bułgarską. Nowy zawodnik naszego Klubu reprezentował bowiem barwy Kolejorza przez osiem lat (od sezonu 2007/08 do sezonu 2014/15) i zdobył z nim dwa razy mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski.

Najnowsze aktualności

  • 11.01.2023

    Piłkarze Polonii Środa po badaniach

    Początek roku to zawsze czas różnego rodzaju testów i badań. Od sprawdzenia szybkości i mocy piłkarze Polonii Środa rozpoczęli kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej, który zakończą meczem kontrolnym z Mieszkiem Gniezno.

  • 11.01.2023

    Terminarz CLJ U-15 (2008)

    Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół Polonii Środa Wielkopolska będzie rywalizował w grupie B. Poloniści zainaugurują rozgrywki w weekend 4/5 marca meczem na własnym boisku z Orlenem Gdańsk, natomiast tydzień później udadzą się do Gdańska na mecz z Lechią. Liga zakończy się w weekend 3/4 czerwca.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów młodzików starszych (2010)

    2 stycznia zespół młodzików starszych (rocznik 2010) wrócił do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Trenerzy Łukasz Żegleń i Radosław Piotrowski przedstawili plan przygotowań do rundy wiosennej, w której ich podopieczni będą jako beniaminek rywalizować z lidze wojewódzkiej.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów trampkarzy młodszych (2009)

    Zespół trampkarzy młodszych spotkaniem organizacyjnym połączonym z zajęciami teoretycznymi rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Poloniści będą rywalizować w grupie północnej ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenerów Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa już w niedzielę rozegrają pierwszą grę kontrolną z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów trampkarzy starszych (2008)

    Przygotowująca się do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych (rocznik 2008) rozegra co najmniej dziewięć gier kontrolnych podczas okresu przygotowawczego. Ponadto w dniach 5-10 lutego podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego będą przygotowywać się podczas obozu w Bydgoszczy. Rozgrywki CLJ U-15 wystartują 4 marca.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów juniorów młodszych (2006)

    Drużyna juniorów młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2006/2007) rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Trenerzy Łukasz Kaczałka i Adrian Błaszak zaplanowali co najmniej sześć gier kontrolnych, ale ich liczba jeszcze może się zwiększyć. Ponadto w drugim tygodniu ferii zawodnicy wyjadą na obóz przygotowawczy do Bydgoszczy, gdzie rozegrają trzy mecze sparingowe.

  • 10.01.2023

    Prałat i Gniewowski w Polonii Środa

    W poniedziałek 9 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa. Na pierwszym treningu pojawiła się dwójka nowych zawodników którzy dołączyli do naszego zespołu zimą. Mowa tu o ofensywnym pomocniku Antonim Prałacie który przychodzi do Polonii Środa na zasadzie wypożyczenia z Chojniczanki Chojnice i Tobiaszu Gniewowskim który przychodzi z Poznańskiej 13 Poznań.

  • 09.01.2023

    Gra kontrolna młodzików (2010/2011)

    Zespoły młodzików starszych i młodzików młodszych rozegrały wewnętrzną grę kontrolną w Święto Trzech Króli. Na boisku w Topoli padło siedem bramek. Po zawodnikach obu drużyn było widać głód gry po przerwie świątecznej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.