14.12.2009
Polonia zagra dla Bogusia
W dniu 19 grudnia 2009 drużyna Polonii w ramach towarzyskiego spotkania zmierzy się z drużynami służb mundurowych z naszego miasta : Policją , Strażą Pożarną oraz z Aresztem Śledczym .
Mecze rozgrywane będą na hali sportowej przy Gimnazjum Nr 1 . W zespole Polonii wystąpi dziesięciu zawodników oraz gościnnie trener Ryszard Rybak .
Organizacja tych zwodów sportowych niesie za sobą pomoc dla małego Bogusia ze Środy Wlkp , który cierpi na bardzo rzadką chorobę skóry . Chłopczyk urodził się 29 maja 2009 roku. Zaraz po urodzeniu okazało się , że Boguś jest dzieckiem koloidionowym. Oznacza to, że noworodek jest pokryty błyszczącą brązowożółtą błoną podobną do celofanu. Występowanie tej choroby jest bardzo rzadkie ,a jej etiologia nieznana.
Wszyscy uczestnicy spotkania będą wpłacali dobrowolne kwotę na rzecz Bogusia .
Organizatorem zawodów jest Pan Jarek Frach , który osobiście odwiedził rodzinę Bogusia i postanowił pomóc.
Serdecznie zapraszamy na sobotni turniej, podczas którego odbędzie się kwesta na rzecz Bugusia Bukowskiego. Wszyscy kibice naszego klubu mogą pomóc małemu średzaninowi .
Kwota zebrana podczas meczy zostanie przekazana Bogusiowi poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia SOS .
Istnieje także możliwość pomocy indywidualnej poprzez wpłatę dobrowolnej kwoty na konto
Stowarzyszenia Pomocy SOS
przy ulicy Kościuszki 6 B w Środzie Wlkp.
Numer konta 85 9085 0002 0000 0001 7444 0001 koniecznie z dopiskiem :
„pomoc dla Bogusia”
Serdecznie zachęcamy do pomocy wszystkich sympatyków oraz kibiców naszego klubu i zapraszamy na halę sportową przy Gimnazjum Nr 1 w sobotę 19 grudnia . Rozpoczynamy o godzinie 17.00.
Najnowsze aktualności
-
07.09.2024
Niesamowite emocje w Środzie Wlkp.
W sobotę 7 września piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz. Mecz rozgrywany przy niesamowitym upale od samego początku trzymał w napięciu.
-
06.09.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (07/08.09.2024)
W nadchodzący weekend czeka nas jedenaście meczów akademii, a do gry wkraczają kolejne zespoły. W sobotę sześć naszych drużyn zagra na wyjeździe, a w niedzielę Poloniści zagrają cztery mecze domowe i jeden zespół uda się na wyjazd!
-
05.09.2024
Dziesięć goli z Jarotą (2012)
W środę zespół Polonii 2012 rozegrał zaległy mecz 1. ligi wojewódzkiej D1 z Jarotą Jarocin. Na boisku CTP1 nasi zawodnicy nie dali szans gościom z Jarocina pewnie wygrywając 10:2 (3:2). Dwóch zawodników strzeliło w tym spotkaniu hat tricka - Jeremi Sójka oraz Kacper Leciej.
-
05.09.2024
Transmisje w Polonia TV
W tym tygodniu pokażemy Wam aż TRZY spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasz maraton transmisji zaczniemy w czwartek spotkaniem IV ligi kobiet pomiędzy Polonią II Środa a Gromem Wolsztyn. W sobotę 7 września będziecie mogli zobaczyć mecz Betclic III ligi Polonia Środa – Zawisza Bydgoszcz. Nasz maraton transmisyjny zakończymy w niedzielę spotkaniem V ligi w którym drugi zespół podejmie Avię Kamionki.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
-
03.09.2024
Ligowe spotkanie z Zawiszą
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie trzecioligowy Zawisza Bydgoszcz.
-
03.09.2024
Osiem goli Przybyłka (2013)
Prawdziwy festiwal strzelecki urządziła sobie Polonia 2013, która w meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 wygrała 19:3 (7:1) z Lubońskim Klubem Sportowym. Warto jednak zaznaczyć, że to goście do bramki trafili jako pierwsi - później dominowała jednak Polonia. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Jakub Przybyłek, który bramkarza pokonał aż ośmiokrotnie.
-
03.09.2024
Wymiana ciosów w Chorzeminie (2012)
Dwa ciekawe pojedynki ma za sobą Polonia 2012, bo w jej meczach padło w sumie 21 bramek i nie były to starcia jednostronne. Pierwsza drużyna w 1. lidze wojewódzkiej wygrała 10:5 (6:4) z Orkanem Chorzemin i choć to nasz zespół od początku prowadził to gospodarze nie poddawali się, odgryzając się kolejnymi trafieniami. Drugi zespół w 1. lidze okręgowej zremisował 3:3 (1:1) z Pogonią Książ Wielkopolski, a obie drużyny wymieniały się na prowadzeniu, najpierw prowadziła Polonia, potem Pogoń, znów Polonia, by ostatecznie mecz zakończył się remisem.
-
03.09.2024
Bolesna porażka w Swarzędzu (2011)
Nie był to udany weekend dla Polonii 2011, która przegrała oba swoje mecze. W sobotę Poloniści w Swarzędzu przegrali 1:8 (0:4) z miejsową Unią, a jedyną bramkę dla naszych zdobył Kacper Pauter. W niedzielę druga drużyna długo prowadziła z Mieszkiem Gniezno II, by 78. minucie stracić gola na 4:5, przez co nie udało się zdobyć choćby punktu.

























































