11.04.2021
Polonia wraca na zwycięską ścieżkęW drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.
Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).
Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.
Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.
Bramki: Bartkowiak (50`)
Najnowsze aktualności
-
09.01.2023
Trójmecz orlików (2012)
W sobotę zawodnicy grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012) udali się do Poznania na trójmecz z UKS Salezjanie Poznań i Meblorzem Swarzędz. Dwumecze rozgrywane w systemie każdy z każdym zostały rozegrane na nietypowym boisku z bandami.
-
09.01.2023
Pierwsze gry orlików (2013)
Zespół orlików młodszych (rocznik 2013) rozpoczął piłkarski rok 2023 od gier kontrolnych i gry wewnętrznej. Chłopcy najpierw dwukrotnie rywalizowali z żakami starszymi (rocznik 2014), a następnie grali między sobą, kończąc grę konkursem rzutów karnych.
-
09.01.2023
Porażka w pierwszym sparingu (2010)
W niedzielę na boisku w Topoli zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska podejmował AP Reissa Poznań, który ubiegły sezon zakończył na 2. miejscu w Lidze Wojewódzkiej. Goście okazali się lepsi, wygrywając spotkanie 11:3.
-
04.01.2023
Co czeka Polonię w styczniu
Ku końcowi zbliża się zimowa przerwa świąteczna naszych piłkarzy. Już niebawem nasi piłkarze spotkają się na pierwszych zajęciach treningowych w nowym roku. My dziś przedstawiamy kluczowe daty dla drużyny Pawła Juszczyka i Marcina Duchały w nadchodzących tygodniach.
-
03.01.2023
Świetne wyniki Polonii w mediach społecznościowych
Miniony rok przyniósł szerokie zainteresowanie działalnością Polonii w mediach społecznościowych. Nasze profile czy to na Facebooku czy na Instagramie, a także na You Tubie i Twitterze cieszyły się sporą popularnością. Nasi kibice chętnie śledzili naszą działalność właśnie poprzez media społecznościowe. Chętnie oglądaliście nasze materiały wideo, transmisje na żywo czy braliście udział w konkursach.
-
03.01.2023
Ron Wheels srebrnym partnerem Polonii Środa
Z początkiem roku mamy ogromną przyjemność ogłosić nową współpracę. RON Wheels został srebrnym partnerem KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
30.12.2022
Życzenia noworoczne 2023
Kończy się rok 2022, a wielkimi krokami zbliża się rok 2023.
-
28.12.2022
Terminarz Ligi Wojewódzkiej młodzików starszych (2010)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie beniaminkiem rozgrywek i trafiła do grupy północnej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
Poloniści zainaugurują sezon meczem z Poznańską Trzynastką na własnym boisku, a tydzień później udadzą się do Gniezna na pojedynek z Mieszkiem.


























































