OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.04.2021

Polonia wraca na zwycięską ścieżkę

W drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej  piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.

Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.

Bramki: Bartkowiak (50`)

Najnowsze aktualności

  • 27.02.2023

    Remis z Krobianką

    W sobotę 25 lutego drugi zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem nasze rezerwy rywalizowały z Krobianką Krobia. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Bardzo szybko potrafiliśmy przejść dzisiaj z obrony do ataku, jak i ustawić się na pozycjach po stracie piłki.

  • 27.02.2023

    Udana inauguracja kobiet

    W sobotę 25 lutego na Stadionie Średzkim rozgrywki w Orlen I lidze kobiet wznowiły piłkarki Polonii Środa. W pierwszym wiosennym meczu polonistki podejmowały Bielawiankę Bielawa.

  • 25.02.2023

    Sprawdzian generalny na czwórkę

    W ostatnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa podejmowali na boisku w Jarosławcu innego trzecioligowca Jarotę Jarocin. Dla obu zespołów był to sprawdzian generalny przed zbliżającymi się wielkimi krokami rozgrywkami rundy wiosennej trzeciej ligi. 

  • 23.02.2023

    Przyjdź na mecz kobiet

    Już w sobotę 25 lutego swoje rozgrywki w I lidze kobiet wznowią piłkarki Polonii Środa. Polonistki tym razem jako pierwszy zespół seniorski rozpoczynają rundę wiosenną w naszym klubie a w pierwszym meczu podopieczne Marka Gierałki i Marty Woźniak podejmą na własnym boisku Bielawiankę Bielawa.

  • 23.02.2023

    Ostatni sprawdzian z Jarotą

    W sobotę 25 lutego na boisku w Jarosławcu ostatnie spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23 rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będzie inny trzecioligowiec Jarota Jarocin.

  • 22.02.2023

    Amelia Guzenda powołana do reprezentacji Polski U-15!

    Amelia Guzenda (ur. 2009) została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet do lat 15, które odbędzie się w dniach 7-10 marca w Grodzisku Wielkopolskim! 

  • 21.02.2023

    Gry z Wilkami i AP Reissa (2015)

    Ubiegły weekend dla żaków młodszych urodzonych w 2015 roku był okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów - AP Wilki Dąbrówka oraz Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań.

  • 21.02.2023

    Gra kontrolna z Wartą Poznań (2014)

    W sobotę zespół żaków starszych (rocznik 2014) prowadzony przez Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego udał się na grę kontrolną do Poznania, gdzie zmierzył się z tamtejszą Wartą.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.