OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.04.2021

Polonia wraca na zwycięską ścieżkę

W drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej  piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.

Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.

Bramki: Bartkowiak (50`)

Najnowsze aktualności

  • 25.05.2023

    Ważne zwycięstwo w zaległym meczu (2010)

    W zaległym spotkaniu 1. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał na swoim boisku 3:1 (1:1) z Poznańską 13 Poznań. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Łukasz Miszkiewicz. W drugiej połowie do siatki rywali trafiali Antoni Łukaszewski oraz Kamil Jankowiak.

  • 25.05.2023

    Niedzielny pojedynek z Błękitnymi

    W niedzielę 28 maja ponownie na własnym stadionie kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu domowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Ostatnie spotkania pomiędzy oboma ekipami dostarczają kibicom sporą ilość emocji więc zapowiada się ciekawy pojedynek.

  • 24.05.2023

    Podział punktów z Cartusią

    Po tygodniowej przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek Unii Janikowo do gry wrócili piłkarze Polonii Środa. W meczu rozgrywanym na Stadionie Średzkim poloniści podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. W tym meczu średzki zespół musiał sobie radzić bez Piotra Skrobosińskiego i Piotra Wujca którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek.

  • 25.05.2023

    CLJ U-15: O trzy punkty z FASE (2008)

    W sobotę mecz przedostatniej już kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 rozegra zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska. Nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z FASE Szczecin. Początek spotkania o godzinie 14:00.

  • 24.05.2023

    7. miejsce w SBG Cup (2012)

    W miniony weekend zespół orlików starszych (rocznik 2012) prowadzony przez trenerów Bartosza Bejmę i Miłosza Chojnackiego wziął udział w trzydniowym, mocno obsadzonym turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasza drużyna ostatecznie zajęła siódme miejsce wśród osiemnastu zespołów.

  • 24.05.2023

    Ligowa niedziela skrzatów (2016)

    W niedzielny poranek drużyny skrzatów starszych i młodszych rozegrały kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN. Najbardziej zaangażowani zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły i pomimo upału wspaniale dawali sobie radę na boisku, zdobywając ogromną ilość bramek, przeprowadzając efektowne akcje i odważnie grając w obronie!

  • 24.05.2023

    Kolejny turniej ligowy żaków (2015)

    W sobotę 20 maja grupa czerwona wybrała się na turniej Wielkopolskiego ZPN do Jarocina. Mecze były bardzo wyrównane, pełne zaangażowania, walki i akcji zakończonych pięknymi golami. W niedziele natomiast grupa biała była gospodarzem starcia z Wartą Śrem.

  • 23.05.2023

    Gra kontrolna i turniej ligowy żaków (2014)

    W sobotę 20 maja zawodnicy z rocznika 2014 rozegrali grę kontrolną z zespołem Kłosa Zaniemyśl, a także wzięli udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, który odbył się w Jarocinie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.