11.04.2021
Polonia wraca na zwycięską ścieżkęW drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.
Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).
Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.
Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.
Bramki: Bartkowiak (50`)
Najnowsze aktualności
-
09.06.2023
Efektowny mecz z Gedanią
W piątek 9 czerwca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatni domowy mecz ligowy w tym sezonie. Rywalem naszego zespołu była trzecia w ligowej tabeli Gedania Gdańsk.
-
07.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 10/11 czerwca
Trzy mecze zespołów akademii zostaną rozegrane w nadchodzący weekend na boiskach Stadionu Średzkiego. W sobotę o godzinie 10:00 juniorzy młodsi zagrają z Jarotą Jarocin, a po nich na boisko wybiegną młodzicy starsi, którzy w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmą Avię Kamionki. W niedzielę natomiast trampkarze młodsi w meczu II ligi okręgowej zagrają z liderem rozgrywek - Błękitnymi Owińska o godzinie 10:00. Wszystkie mecze zaplanowano na płycie Nowego Stadionu Średzkiego.
-
07.06.2023
Trójmecz orlików i żaków (2012/2013/2014)
We wtorek w ramach gry kontrolnej w trójmeczu zmierzyły się trzy zespoły Polonii - orlicy starsi (2012), orlicy młodsi (2013) oraz żacy starsi (2014).
-
07.06.2023
Żacy grali w Mosinie i Śremie (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014, którzy w sobotę rozegrali turniej ligowy w kategorii żaków starszych Wielkopolskiego ZPN w Mosinie, gdzie zmierzyli się z takim zespołami jak: APR Jarocin, Orlik Mosina i Kotwica Kórnik, natomiast w niedzielę rozegrali turniej ligowy w kategorii orlików młodszych w Śremie.
-
07.06.2023
Turniej orlików w Śremie (2013)
W niedzielne słoneczne popołudnie zespół orlików młodszych Polonii Środa Wielkopolska (grupa żółta, rocznik 2013) rozegrał na boiskach stadionu w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek była śremska Warta.
-
07.06.2023
Poloniści na turnieju Gzubów (2012)
W niedzielę druga grupa orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012) wzięła udział w Wielkopolskim Turnieju Gzubów zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Rozgrywki odbywały się na trzech boiskach jednocześnie wyznaczonych na stadionie żużlowym przy ulicy Warmińskiej w Poznaniu.
-
07.06.2023
Transmisja meczu z Gedanią
Ze spotkania 33. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Gedanią Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 17:45.
-
06.06.2023
Cenna wygrana rezerw
W niedzielę 4 czerwca na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował drużynę Płomienia Przyprostynia.


























































