OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

11.04.2021

Polonia wraca na zwycięską ścieżkę

W drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej  piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.

Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.

Bramki: Bartkowiak (50`)

Najnowsze aktualności

 • 11.05.2021

  Pięć bramek juniorów (2005)

  9 maja zespół juniorów młodszych zagrał pierwszy w tym roku mecz ligowy w roli gospodarza. Choć byliśmy faworytem spotkania i gra toczyła się w większym wymiarze czasu na połowie przeciwnika, to długo nie potrafiliśmy udokumentować swojej przewagi odpowiednią ilością bramek.

 • 11.05.2021

  Szóste miejsce w Ustce (2012)

  W dniach 6-9 maja młodzi Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w ogólnokrajowym turnieju  piłkarskim o Puchar Posejdona w Ustce. W turnieju rywalizowało 40 zespołów podzielonych na 4  grupy eliminacyjne. Turniej rozgrywany był w formule 7x7, spotkania rozgrywały były na 6 boiskach  równocześnie, a każde z nich trwało 20 minut.

 • 10.05.2021

  Towarzysko z Orlikiem (2015)

  W sobotę 8 maja drużyna rocznika 2015 rozegrała sparing z zespołem Football Academy Orlik Miłosław. Przez godzinę chłopcy rywalizowali ze sobą na dwóch boiskach ustawionych w poprzek boiska typu orlik. Mecze rozgrywały się systemem 3x3 oraz 2x2 na 4 bramki.

 • 10.05.2021

  Mini turniej skrzatów (2014)

  W niedzielę 9 maja drużyna rocznika 2014 rozegrała mini turniej z zespołami TPS Winogrady, Suchary Suchy Las oraz AP Wilki Dąbrówka. Zawodnicy przez blisko półtorej godziny rywalizowali równolegle na trzech boiskach. Mecze obfitowały w ciekawe akcje i piękne bramki.

 • 10.05.2021

  Bez punktów przy Bułgarskiej (2010)

  W niedziele na boisko przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu udał się zespół orlików starszych naszego klubu na mecz z Lechem Poznań.

 • 10.05.2021

  Udany turniej w Owińskach (2013)

  W sobotnie przedpołudnie piłkarze Polonii z rocznika 2013 wzięli udział w I Turnieju Żaków Młodszych organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Turniej ten rozgrywany był w Owińskach i wzięło w nim udział 7 klubów. Organizator podzielił zespoły na 2 grupy- Ligę Mistrzów i Ligę Europy i ustalił czas gry na 10 minut. Łącznie więc każdy z zespołów zagrał 60 minut. Młodym Polonistom przyszło się zmierzyć z zespołami Koziołka Poznań, Unii Swarzędz, Warty Poznań, Akademii Reissa Poznań i Błękitnych Owińska. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, wykazując duże zaangażowanie w grę i wypełniając przedturniejowe założenia, które dotyczyły bloku prowadzenia piłki i zwodów.

 • 10.05.2021

  Wysoka wygrana z Unią Swarzędz (2006)

  W sobotę 8 maja na płycie głównej Stadionu Średzkiego poloniści z rocznika 2006 występujący na co dzień w lidze wojewódzkiej zagrali kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem naszego zespołu była Unia Swarzędz.

 • 10.05.2021

  Pewna wygrana w Nekli

  W sobotę 8 maja drużyna rezerw rozegrała kolejny mecz w Lidze Okręgowej. Tym razem na ich drodze po kolejne punkty stanął Płomień Nekla, z którym nasi młodzi piłkarze mieli rachunki do wyrównania. Jesienią bowiem , bardzo pechowo rezerwy przegrały  0 :1 mając wiele okazji do zwycięstwa,  z niewykorzystanym rzutem karnym włącznie. Tym razem poloniści wykazali się doskonałą skutecznością , bo już po pierwszych 45 minutach prowadzili  4 : 0. Ostre strzelanie rozpoczął   w 10 minucie O. Janoś, a  w  22 min. kolejną bramkę w tej rundzie dołożył J. Draszczyk . 60 sekund później,  na liście strzelców zameldował się K. Nowak i wreszcie 7 minut przed końcem pierwszej połowy M. Łoniewski po raz czwarty pokonał bramkarza gospodarzy.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.