OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.03.2016

Polonia w półfinale

Piłkarze Polonii Środa pewnie pokonali w Luboniu tamtejszy zespół Lubońskiego 5:1 (3:1) i awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Już w 3 minucie meczu Polonia wyszła na prowadzenie. Do rzutu wolnego na dwudziestym metrze podszedł Mateusz Pluciński i bardzo sprytnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 8 minucie meczu mogło być już 2:0. Pięć metrów przed polem karnym zostaje podcięty Jakub Solarek. Tym razem do rzutu wolnego podszedł Radosław Barabasz, jednak jego bardzo precyzyjny strzał z wielkim trudem wybija na rzut rożny bramkarz Lubońskiego. W 10 minucie chwila nieuwagi naszego bloku defensywnego i zawahanie naszego bramkarza sprawia, że gospodarze doprowadzają do wyrównania. Jak się później okazało był to jedyny celny strzał drużyny Lubońskiego KS w pierwszej połowie. Po tej bramce dominację na boisku osiągnęli nasi zawodnicy. W tym fragmencie gry bardzo widoczny na boisku był Jakub Solarek, który napędzał naszą ofensywę. W 23 minucie za sprawą Piotra Fontowicza, który wykończył bardzo ładną i szybką akcję naszej drużyny Polonia wyszła na prowadzenie. Trzy minuty później Polonia mogła podwyższyć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzuty rożnego w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Stańczyk, jednak piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką bramki. Kolejne minuty pierwszej połowy to nadal wiele dogodnych sytuacji naszej drużyny. Swoje okazje na zmianę wyniku zmarnowali Bartoszak, a także Stańczyk. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polonia strzeliła bramkę do szatni. Dośrodkowanie Łukasza Przybyłka z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił Radosław Barabasz.

Druga połowa to nadal przewaga naszej drużyny. Już dwie minuty po przerwie po bardzo groźnym strzale Krzysztofa Bartoszaka wspaniałą interwencją popisuje się bramkarz gospodarzy. W 51 minucie Aleksander Giczela dograł piłkę do niepilnowanego w polu karnym Fontowicza, a ten bez problemu zdobywa czwartą bramkę dla naszego zespołu. Dalsza część drugiej połowy nadal toczyła się pod dyktando naszego zespołu. Polonia walczyła o każdy kawałek boiska co sprawiało, że drużyna Lubońskiego KS bardzo rzadko dochodziła do naszego pola karnego. W 65 minucie znów bliski strzelenia bramki dla naszej drużyny był Bartoszak, ale dośrodkowanie Damiana Buczmy było minimalnie za wysokie. Osiem minut przed zakończeniem gry Polonia zdobywa kolejną bramkę. Piłkę w bocznej strefie boiska otrzymał Igor Jurga, dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka, a ten mierzonym strzałem ustalił wynik meczu.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Borucki (63` Buczma), Pluciński, P. Przybyłek (75` Rychlik), Barabasz, Jurga, Ł. Przybyłek, Stańczyk (46` Giczela), Fontowicz (70`Chąpiński), Solarek, Bartoszak.

 

Najnowsze aktualności

  • 05.08.2021

    Transmisja meczu z Błękitnymi

    Mamy dla Was świetnie wieści... ????

  • 04.08.2021

    Polonia Środa poszukuje Dyrektora Stadionu

    W związku z dynamicznym rozwojem KLUB SPORTOWY POLONIA 

    Środa Wielkopolska poszukuje osoby na stanowisko :

    Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki/ Dyrektor Generalny Klubu

  • 02.08.2021

    Spadkowicz na początek sezonu

    Już w najbliższą sobotę 7 sierpnia rozgrywki trzecioligowe sezonu 2021/22 rozpoczną piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będzie spadkowicz z drugiej ligi – zespół Błękitnych Stargard. Zapowiadają się wielki piłkarskie emocje na które już teraz zapraszamy.

  • 02.08.2021

    Pewna wygrana kobiet

    W sobotę 31 lipca o godzinie 14.00 w Środzie Wielkopolskiej piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były dziewczyny z zespołu GSS Grodzisk Wielkopolski. Wspierane przez dosłownie „garstkę” kibiców bardzo zmotywowane chciałyśmy wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.

  • 02.08.2021

    Remis w pierwszym meczu

    Drużyna rezerw Polonii  rozegrała w niedzielę 1 sierpnia pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Ich rywalem był zespół Orlika Miłosław , który w sezonie 2021/22 będzie grał w A klasie. Spadkowicz z okręgówki umiejętnie wykorzystał proste błędy naszej drużyny w rozegraniu  piłki na  własnej połowie boiska i po 15 minutach prowadził  2:0. Dwadzieścia minut potrzebowali poloniści, aby doprowadzić do remisu. Najpierw K. Cyka po  bardzo ładnej akcji całego zespołu , płaskim strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gości.  Następnie w 36 minucie M. Stolecki bezbłędnie wykonał rzut karny podyktowany za faul na D. Słabikowskim i dzięki temu na przerwę oba zespoły  schodziły z remisem. W 54 minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla  Polonii – ponownie na D. Słabikowskim .  Ponownie podszedł do niego  M. Stolecki i drugi raz w tym meczu okazał się lepszy od bramkarza Orlika. Nie udało się jednak naszemu zespołowi utrzymać tego prowadzenia , bowiem kilka minut przed końcem spotkania sprezentowali kolejną bramkę rywalom.

  • 30.07.2021

    Składki na nowy sezon

    Zarząd sekcji Piłki Nożnej informuje, że składki w Akademii Piłkarskiej Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska na sezon 2021/22 wynoszą:

  • 29.07.2021

    Nowi rywale: Kluczevia Stargard

    Ostatnim z nowych zespołów który dołączył do rozgrywek trzecioligowych grupy drugiej jest Kluczevia Stargard. To drugi klub po Błękitnych pochodzący ze Stargardu a zarazem absolutny beniaminek na tym poziomie rozgrywkowym.

  • 26.07.2021

    W sobotę prezentacja pierwszego zespołu

    Już w najbliższą sobotę 31 lipca na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędzie się prezentacja pierwszego zespołu seniorów Polonii Środa który już wkrótce rozpocznie zmagania w III lidze grupa 2.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.