18.05.2016
Polonia w półfinalePolonia Środa pokonała w pierwszej rundzie Wielkopolskiego Pucharu Polski Rydzyniaka Rydzyna 3:1 i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Bartoszak w 8 minucie, Krystian Pawlak w 25 minucie i Piotr Fontowicz w 88 minucie.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków średzkiego zespołu. Już w 3 minucie bokiem boiska przedarł się Michał Stańczyk jednak jego strzał z boku pola karnego trafił tylko w boczną siatkę rywali. Pięć minut później poloniści egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie Łukasza Przybyłka dociera na 2 metr do Krzysztofa Bartoszaka który bez większych problemów umieszcza piłkę w bramce. Polonia obejmuje prowadzenie. Jednak nieoczekiwanie w 17 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Oko w oko z Adrianem Lisem znalazł się Emilian Prałat i posłał piłkę obok interweniującego średzkiego bramkarza. Rydzyniak uwierzył w korzystny rezultat w tym meczu i zaczął grać nieco odważniej. Jednak kolejne bramki strzelali bardziej doświadczeni piłkarze naszego Klubu. W 25 minucie po podaniu Igora Jurgi w doskonałej sytuacji znalazł się Krystian Pawlak. Napastnik naszego zespołu nie zmarnował tej okazji i mijając bramkarza z Rydzyny posłał piłkę do bramki rywali. Trzy minuty później po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka sprzed pola karnego piłka odbiła się tylko od łupka bramki rywali i opuściła boisko. Jeszcze przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego z około 11 metrów z boku boiska piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. Chwilę później sędzia Wojciech Jasiak zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron tempo spotkania zdecydowanie spadło. Poloniści starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Za to Rydzyniak próbował jeszcze odmienić losy tego spotkania. Warte odnotowania z drugiej części gry są dwa uderzenia z rzutów wolnych Łukasza Przybyłka po których musiał interweniować bramkarz rywali, a także akcja z 88 minuty kiedy to po precyzyjnym strzale Piotra Fontowicza sprzed pola karnego piłka wpada do bramki rywali obok bezradnie interweniującego bramkarza rywali. W tym momencie było 3:1 dla naszego zespołu i losy spotkania zostały przesądzone. Chwilę później sędzia zakończył ten mecz i to poloniści mogli się cieszyć z awansu do półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
Warto też podkreślić fantastyczną oprawę jak i samo przyjęcie jakie przygotowali naszym piłkarzom gospodarze. Życzliwi ludzie, świetna atmosfera i profesjonalizm – to wszystko powoduje że mecz ten na pewno pozostanie w naszej pamięci.
Polonia Środa wystąpi w składzie: Lis – P. Przybyłek, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga (50` Lisek), Ł. Przybyłek, Solarek, Stańczyk (57` Fontowicz), Pawlak (89` Błaszak), Bartoszak (70` Olczyk A.).
Rydzyniak wystąpi w składzie: Rudziewicz – Tomczak, Molicki, Rzeźniczak, Kaźmierczak, Prałat, Walczak, Piotrowiak (80` Kosiński), Dembicki (60` Kaźmierczak), Sobecki (80` Skrzypczak), Szczepanowicz (89` Martin).
Najnowsze aktualności
-
20.05.2013
Podsumowanie 26. kolejki III ligi
Od piątku do niedzieli rozgrywana była 26. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
20.05.2013
Zwycięstwo juniorów młodszych z Wartą III Poznań
W niedzielne przedpołudnie 19 maja zespół juniorów młodszych po 5 wyjazdowych spotkaniach, w końcu rozegrał mecz mistrzowski na własnych obiektach. Podopieczni trenera Roberta Halaburdy zmierzyli się z zespołem Warty III Poznań. Po dobrym i emocjonującym widowisku lepsi okazali się Poloniści pokonując rywala 2:1, prowadząc do przerwy 1:0.
-
20.05.2013
Pewne zwycięstwo rezerw
W niedzielę 19 maja rezerwy Polonii udały się do Czerniejewa na kolejny mecz. Tym razem w głównej roli w naszym zespole wystąpił A. Błaszak , który skompletował w tym dniu hat-tricka , a jednego gola dołożył najlepszy strzelec drużyny – A. Markiewicz. Pozwoliło to na pokonanie Czarnych 4 : 0 i przywiezienie do Środy cennych trzech punktów.
-
19.05.2013
Zwycięstwo po golu w doliczonym czasie gry
W niedzielne popołudnie drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska podejmowała na własnym boisku Grom Wolsztyn. Po bardzo ciekawym i emocjonującym widowisku wygrały polonistki 2:1.
-
19.05.2013
Fogo wygrywa w Kobylinie
W mecz kończącym 26. kolejkę rozgrywek trzeciej ligi Fogo Luboń wygrał na wyjeździe z Piastem Kobylin 3:2 i umocnił się na dziesiątym miejscu w tabeli. Piast już powoli zaczyna żegnać z trzecim poziomem rozgrywkowym.





















































