18.05.2016
Polonia w półfinalePolonia Środa pokonała w pierwszej rundzie Wielkopolskiego Pucharu Polski Rydzyniaka Rydzyna 3:1 i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Bartoszak w 8 minucie, Krystian Pawlak w 25 minucie i Piotr Fontowicz w 88 minucie.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków średzkiego zespołu. Już w 3 minucie bokiem boiska przedarł się Michał Stańczyk jednak jego strzał z boku pola karnego trafił tylko w boczną siatkę rywali. Pięć minut później poloniści egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie Łukasza Przybyłka dociera na 2 metr do Krzysztofa Bartoszaka który bez większych problemów umieszcza piłkę w bramce. Polonia obejmuje prowadzenie. Jednak nieoczekiwanie w 17 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Oko w oko z Adrianem Lisem znalazł się Emilian Prałat i posłał piłkę obok interweniującego średzkiego bramkarza. Rydzyniak uwierzył w korzystny rezultat w tym meczu i zaczął grać nieco odważniej. Jednak kolejne bramki strzelali bardziej doświadczeni piłkarze naszego Klubu. W 25 minucie po podaniu Igora Jurgi w doskonałej sytuacji znalazł się Krystian Pawlak. Napastnik naszego zespołu nie zmarnował tej okazji i mijając bramkarza z Rydzyny posłał piłkę do bramki rywali. Trzy minuty później po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka sprzed pola karnego piłka odbiła się tylko od łupka bramki rywali i opuściła boisko. Jeszcze przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego z około 11 metrów z boku boiska piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. Chwilę później sędzia Wojciech Jasiak zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron tempo spotkania zdecydowanie spadło. Poloniści starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Za to Rydzyniak próbował jeszcze odmienić losy tego spotkania. Warte odnotowania z drugiej części gry są dwa uderzenia z rzutów wolnych Łukasza Przybyłka po których musiał interweniować bramkarz rywali, a także akcja z 88 minuty kiedy to po precyzyjnym strzale Piotra Fontowicza sprzed pola karnego piłka wpada do bramki rywali obok bezradnie interweniującego bramkarza rywali. W tym momencie było 3:1 dla naszego zespołu i losy spotkania zostały przesądzone. Chwilę później sędzia zakończył ten mecz i to poloniści mogli się cieszyć z awansu do półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
Warto też podkreślić fantastyczną oprawę jak i samo przyjęcie jakie przygotowali naszym piłkarzom gospodarze. Życzliwi ludzie, świetna atmosfera i profesjonalizm – to wszystko powoduje że mecz ten na pewno pozostanie w naszej pamięci.
Polonia Środa wystąpi w składzie: Lis – P. Przybyłek, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga (50` Lisek), Ł. Przybyłek, Solarek, Stańczyk (57` Fontowicz), Pawlak (89` Błaszak), Bartoszak (70` Olczyk A.).
Rydzyniak wystąpi w składzie: Rudziewicz – Tomczak, Molicki, Rzeźniczak, Kaźmierczak, Prałat, Walczak, Piotrowiak (80` Kosiński), Dembicki (60` Kaźmierczak), Sobecki (80` Skrzypczak), Szczepanowicz (89` Martin).
Najnowsze aktualności
-
09.07.2013
Duże zmiany w zespole rezerw
W czwartek, 18 lipca drugi zespół Polonii wznowi treningi przed sezonem 2013/2014. Naszej drużynie nie udało się niestety wywalczyć awansu do klasy okręgowej i cały czas występować będzie w klasie A.
-
09.07.2013
Tylko raz stracili punkty
Dziś przedstawiamy kolejny artykuł podsumowujący rundę wiosenną drużyny młodzieżowej. Tym razem pod lupę trafił zespół żaków.
-
08.07.2013
Polonia rozpoczęła przygotowania
Po pierwszym treningu są już piłkarze średzkiej Polonii, którzy rozpoczęli właśnie przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze.
-
08.07.2013
Walczyli o mistrzostwo okręgu poznańskiego
Piłkarska grupa chłopców urodzonych w 2003 roku, w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 reprezentowała Polonię Środa jako grupa orlik młodszy. Trenerem grupy jest Mariusz Kułak, który treningi z młodymi piłkarzami prowadzi już od 2 lat. Przez rundę wiosenną w drużynie zgłoszonych było 19 zawodników, którzy w okresie styczeń-czerwiec, trenowali 2-3 razy w tygodniu. Łącznie były 43 jednostki treningowe, podczas której średnia frekwencja wyniosła 83% co przekłada się na 16 zawodników podczas każdego treningu.
-
08.07.2013
Znamy wstępny terminarz
Znany jest już wstępny terminarz rozgrywek trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej na sezon 2013/2014. W zmaganiach uczestniczyć będzie osiemnaście zespołów.
-
07.07.2013
Poloniści wracają do treningów
Już w poniedziałek piłkarze średzkiej Polonii powrócą po dwutygodniowej przerwie do treningów i rozpoczną przygotowania do gry w trzeciej lidze w sezonie 2013/2014.
-
06.07.2013
Zmiany w meczach sparingowych
W związku z tym że rozgrywki trzeciej ligi w najbliższym sezonie rozpoczną się wcześniej zmienił się plan przygotowań piłkarzy Polonii.
-
05.07.2013
Bezapelacyjnie najlepsi - młodzicy
Za nami już koniec sezonu 2012/13. Młodzicy w rundzie wiosennej pewnie wygrali wszystkie 10 meczów w swojej grupie co dało im pierwsze miejsce w tabeli.






















































