18.05.2016
Polonia w półfinalePolonia Środa pokonała w pierwszej rundzie Wielkopolskiego Pucharu Polski Rydzyniaka Rydzyna 3:1 i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Bartoszak w 8 minucie, Krystian Pawlak w 25 minucie i Piotr Fontowicz w 88 minucie.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków średzkiego zespołu. Już w 3 minucie bokiem boiska przedarł się Michał Stańczyk jednak jego strzał z boku pola karnego trafił tylko w boczną siatkę rywali. Pięć minut później poloniści egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie Łukasza Przybyłka dociera na 2 metr do Krzysztofa Bartoszaka który bez większych problemów umieszcza piłkę w bramce. Polonia obejmuje prowadzenie. Jednak nieoczekiwanie w 17 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Oko w oko z Adrianem Lisem znalazł się Emilian Prałat i posłał piłkę obok interweniującego średzkiego bramkarza. Rydzyniak uwierzył w korzystny rezultat w tym meczu i zaczął grać nieco odważniej. Jednak kolejne bramki strzelali bardziej doświadczeni piłkarze naszego Klubu. W 25 minucie po podaniu Igora Jurgi w doskonałej sytuacji znalazł się Krystian Pawlak. Napastnik naszego zespołu nie zmarnował tej okazji i mijając bramkarza z Rydzyny posłał piłkę do bramki rywali. Trzy minuty później po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka sprzed pola karnego piłka odbiła się tylko od łupka bramki rywali i opuściła boisko. Jeszcze przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego z około 11 metrów z boku boiska piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. Chwilę później sędzia Wojciech Jasiak zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron tempo spotkania zdecydowanie spadło. Poloniści starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Za to Rydzyniak próbował jeszcze odmienić losy tego spotkania. Warte odnotowania z drugiej części gry są dwa uderzenia z rzutów wolnych Łukasza Przybyłka po których musiał interweniować bramkarz rywali, a także akcja z 88 minuty kiedy to po precyzyjnym strzale Piotra Fontowicza sprzed pola karnego piłka wpada do bramki rywali obok bezradnie interweniującego bramkarza rywali. W tym momencie było 3:1 dla naszego zespołu i losy spotkania zostały przesądzone. Chwilę później sędzia zakończył ten mecz i to poloniści mogli się cieszyć z awansu do półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
Warto też podkreślić fantastyczną oprawę jak i samo przyjęcie jakie przygotowali naszym piłkarzom gospodarze. Życzliwi ludzie, świetna atmosfera i profesjonalizm – to wszystko powoduje że mecz ten na pewno pozostanie w naszej pamięci.
Polonia Środa wystąpi w składzie: Lis – P. Przybyłek, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga (50` Lisek), Ł. Przybyłek, Solarek, Stańczyk (57` Fontowicz), Pawlak (89` Błaszak), Bartoszak (70` Olczyk A.).
Rydzyniak wystąpi w składzie: Rudziewicz – Tomczak, Molicki, Rzeźniczak, Kaźmierczak, Prałat, Walczak, Piotrowiak (80` Kosiński), Dembicki (60` Kaźmierczak), Sobecki (80` Skrzypczak), Szczepanowicz (89` Martin).
Najnowsze aktualności
-
19.07.2013
Polonistki kontra wicemistrzynie Polski
W najbliższą niedzielę na stadionie w Środzie dojdzie do bardzo ciekawych meczów piłkarskich w wykonaniu kobiet. Na boisku pojawią się zespoły Medyka Konin, Polonii Poznań oraz naszej Polonii.
-
18.07.2013
Drugi sparing także w Środzie
W sobotę, 20 lipca pierwszy zespół naszej Polonii rozegra drugi tego lata mecz towarzyski. Rywalem polonistów będzie wyżej notowany Jarota Hotel Jarocin.
-
18.07.2013
Polonia intensywnie trenuje
Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa Wielkopolska uczestniczą w obozie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu 2013/2014.
-
16.07.2013
Grają rywale (1)
Krótka przerwa letnia pomiędzy rozgrywkami sprawiła że zespoły trzecioligowe rozpoczęły dopiero rozgrywanie meczów kontrolnych. Trenerzy drużyn nie będą jednak zbyt dużo czasu by przyglądać się piłkarzom bo już 3 sierpnia rozpoczną się zmagania o stawkę. Niektóre zespoły już zagrały oficjalne spotkania w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski.
-
16.07.2013
Zostań wolontariuszem w Polonii
Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska ogłasza nabór na wolontariuszy w charakterze służby informacyjnej na meczach trzeciej ligi.
-
15.07.2013
Polonia po pierwszym dniu obozu
W dniu dzisiejszym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczęli pięciodniowy obóz dochodzeniowy.
-
16.07.2013
Młodzież rozpoczyna treningi
Już od najbliższego tygodnia część drużyn młodzieżowych naszego klubu rozpocznie treningi przygotowawcze do rundy jesiennej sezonu 2013/2014.
-
13.07.2013
Galeria: Polonia Środa - Ostrovia Ostrów
W pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do sezonu 2013/2014 piłkarze średzkiej Polonii ulegli na własnym boisku Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3.






















































