18.05.2016
Polonia w półfinalePolonia Środa pokonała w pierwszej rundzie Wielkopolskiego Pucharu Polski Rydzyniaka Rydzyna 3:1 i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Bartoszak w 8 minucie, Krystian Pawlak w 25 minucie i Piotr Fontowicz w 88 minucie.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków średzkiego zespołu. Już w 3 minucie bokiem boiska przedarł się Michał Stańczyk jednak jego strzał z boku pola karnego trafił tylko w boczną siatkę rywali. Pięć minut później poloniści egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie Łukasza Przybyłka dociera na 2 metr do Krzysztofa Bartoszaka który bez większych problemów umieszcza piłkę w bramce. Polonia obejmuje prowadzenie. Jednak nieoczekiwanie w 17 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Oko w oko z Adrianem Lisem znalazł się Emilian Prałat i posłał piłkę obok interweniującego średzkiego bramkarza. Rydzyniak uwierzył w korzystny rezultat w tym meczu i zaczął grać nieco odważniej. Jednak kolejne bramki strzelali bardziej doświadczeni piłkarze naszego Klubu. W 25 minucie po podaniu Igora Jurgi w doskonałej sytuacji znalazł się Krystian Pawlak. Napastnik naszego zespołu nie zmarnował tej okazji i mijając bramkarza z Rydzyny posłał piłkę do bramki rywali. Trzy minuty później po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka sprzed pola karnego piłka odbiła się tylko od łupka bramki rywali i opuściła boisko. Jeszcze przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego z około 11 metrów z boku boiska piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. Chwilę później sędzia Wojciech Jasiak zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron tempo spotkania zdecydowanie spadło. Poloniści starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Za to Rydzyniak próbował jeszcze odmienić losy tego spotkania. Warte odnotowania z drugiej części gry są dwa uderzenia z rzutów wolnych Łukasza Przybyłka po których musiał interweniować bramkarz rywali, a także akcja z 88 minuty kiedy to po precyzyjnym strzale Piotra Fontowicza sprzed pola karnego piłka wpada do bramki rywali obok bezradnie interweniującego bramkarza rywali. W tym momencie było 3:1 dla naszego zespołu i losy spotkania zostały przesądzone. Chwilę później sędzia zakończył ten mecz i to poloniści mogli się cieszyć z awansu do półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
Warto też podkreślić fantastyczną oprawę jak i samo przyjęcie jakie przygotowali naszym piłkarzom gospodarze. Życzliwi ludzie, świetna atmosfera i profesjonalizm – to wszystko powoduje że mecz ten na pewno pozostanie w naszej pamięci.
Polonia Środa wystąpi w składzie: Lis – P. Przybyłek, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga (50` Lisek), Ł. Przybyłek, Solarek, Stańczyk (57` Fontowicz), Pawlak (89` Błaszak), Bartoszak (70` Olczyk A.).
Rydzyniak wystąpi w składzie: Rudziewicz – Tomczak, Molicki, Rzeźniczak, Kaźmierczak, Prałat, Walczak, Piotrowiak (80` Kosiński), Dembicki (60` Kaźmierczak), Sobecki (80` Skrzypczak), Szczepanowicz (89` Martin).
Najnowsze aktualności
-
10.08.2013
Solarek show, zwycięska Polonia
W meczu 2. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej drużyna Polonii Środa Wielkopolska pokonała Unię Solec Kujawski 3:0.
-
09.08.2013
Kolejnych dwóch nowych zawodników w Polonii
Mimo rozpoczęcia już sezonu sztab szkoleniowy Polonii nie próżnuje i wciąż szuka wzmocnień. Tydzień po inauguracji rozgrywek średzką drużynę wzmocnili Igor Jurga oraz Dawid Nowak.
-
09.08.2013
Maciej Pelka posędziuje z Unią
Maciej Pelka z Piły poprowadzi sobotni mecz trzeciej ligi pomiędzy średzką Polonią, a Unią z Solca Kujawskiego.
-
09.08.2013
Jarota nie sprostał trampkarzom
W środę 7 sierpnia trampkarze Polonii podejmowali na własnym boisku rówieśników z Jaroty. Był to drugi sparing naszych piłkarzy przed zbliżającym się sezonem. Po ciekawym spotkaniu nasz zespól pokonał Jarotę 5 : 3 , a strzelcami bramek byli : M. Chudy – 2 , M. Wujek, W. Łuczak i G. Małolepszy.
-
09.08.2013
Rezerwy pokonały Orlika Miłosław
W środę 7 sierpnia zespół rezerw Polonii Środa udał się do Miłosława na kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny był Orlik Miłosław występujący w rozgrywkach Konińskiej A – klasy. Podopieczni trenera Roberta Halaburda zasłużenie pokonali rywala 6:3 remisując do przerwy 1:1.
-
08.08.2013
Na własnym boisku z Unią Solec Kuj.
W sobotę, 10 sierpnia po raz pierwszy na własnym boisku w sezonie 2013/2014 zagrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Inauguracyjne granie na własny terenie podopieczni trenera Czesława Owczarka rozpoczną od meczu z Unią Solec Kujawski.
-
08.08.2013
Orliki młodsze wróciły z obozu
W dniach 22-26 lipiec zespół orlika młodszego przebywał na obozie w Błażejewku. W zgrupowaniu udział wzięło 22 zawodników. Treningi odbywały na dobrze przygotowanych boiskach trawiastych.
-
07.08.2013
Młodzicy ulegli Wildze Garwolin
Na minioną sobotę (tj. 03.08.13r)zaplanowano pierwszy sparing młodzika młodszego. Mecz rozegrany został w godzinach przedpołudniowych mając na uwadze panujące upały.






















































